Treść opublikowana przez Pawelkiwi
-
Czujnik Temperatury Zewnętrznej
asadolewski : Czujnik temperatury zewnętrznej zamontowany jest pomiędzy pasem przednim a zderzakiem. Auto po jedzie ma nagrzaną komorę silnika, chłodnicę i ciepłe powietrze wpływa na wskazania tego czujnika. Trzeba być realistą i patrzeć na te wskazania dopiero po paru minutach od ruszenia auta. Wtedy temperatury będą prawidłowe.
-
czasem dymi po postoju
batory123: A jak rozgrzejesz silnik to masz takie same efekty?
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
Ale potwierdźcie kolegom osiągnięcie Waszego efektu naprawy, wymiany rozrusznika. Szybciej kręci = szybciej zapala ? Niektórzy tego mogą nie ogarnąć.
-
Turbo problem PROBLEM ROZWIĄZANY :)
Jak można robić głowicę i dla taniości zrobić na starych uszczelkach i silikonie. Nie raz spotykam się z tekstem "u Pana kosztuje to tyle a gdzie indziej jest taniej". Odpowiedź. U mnie jest 12 miesięcy gwarancji i wszystkie uszczelnienia nowe. Niestety są klienci którzy wybierają opcję taniej a potem okazuje się drożej lub znacznie drożej (to coraz częściej).
-
DPF w silniku BPW
Tak. Stary olej, zły olej (bo tańszy), temperatura im mniejsza tym gorzej, "dziadkowa" jazda czyli 2.2 obr/min i zmiana biegu - to wszystko ma wpływ na szybsze zużycie nie tylko imbusa ale też i całego auta - dwumas, zapieczona sztanga, poduszki pod silnikiem itp
-
Problem: auto trzęsie i kopci jakby filrt dpf ale niby nie
No więc reasumując. Jeśli diagnostyka VAG nic nie wykazuje, trzęsienie budą, przerywanie silnika, gryzące spaliny = 99% zła synchronizacja wałków. Z mojego doświadczenia niektóre silniki zaczynają już przerywać przy +2 stopniach (norma +3 stopnie). Więc jak ktoś ustawi na 0 powinno być jak fabryka. ps. Nie ma znaczenia w jakim to super serwisie wcześniej byłeś. Podałbym parę serwisów autoryzowanych które mają "zmieniaczy" i "0" intuicji i zrozumienia tego co pokazuje im diagnostyka komputerowa.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Generalnie nie masz wyboru. Aby sprawdzić trzeba niestety miska w dół. Można się wsłuchiwać, gdybać ale czasami nie ma takich objawów a napęd się kończy. Jak zdejmiesz miskę to warto zrobić przegląd dołu silnika - skoro jest rozebrany. Więcej tam się nic nie dzieje.
-
Kontrolka klocków mimo że są OK
Jest spory zapas więc pewnie 1kkm zrobisz bez problemu. Oszczędzaj hamulce.
-
Problem z płynem hamulcowym
W zacisku oringi ale czy wymiana Ci coś pomoże? Wątpliwa sprawa. Pewnie DOT4 stary i korozja z wody zrobiła swoje.
-
DPF w silniku BPW
Obyś się nie przeliczył. Akurat styl jazdy nie ma na to wpływu. Największe zniszczenia imbusa powstają na wolnych obrotach.
-
A4 B7 grzechotka silnika - wzmożona po awarii turbiny
SotoM dobrze mówi. Zabierak do weryfikacji. W tym motorze to podstawa jak coś grzechocze. Wiem że powiesz ciśnienie oleju ok. Niestety ta usterka na początku tak się objawia.
-
stan oleju na bagnecie
Stan zalecany to taki by olej był w układzie a nie poza nim. Z górnym stanem też nie należy przesadzać.
-
Falujące obroty po osiągnięciu temp 85 w Audi A4 B6 BDH 180KM
A co wykazała diagnostyka VCDS, VAG ?
-
zatarta spręzarka
Dużo pytań a w sumie nic rzeczowego nie podałeś. Sprężarka załączy Ci się jak masz spełnione pewne warunki. Najważniejszy odpowiednia ilość gazu R134a w układzie. Jak za mało to albo się nie włączy albo popracuje chwilkę i zrobi OFF. Zerwane sprzęgło zobaczysz czy kręci ośką czy nie. Jak za mało oleju lub z jakiś przyczyn kompresor pada opiłki w układzie pewne. Koszty dość znaczne.
-
Turbo problem PROBLEM ROZWIĄZANY :)
Sprawdź luzy na wirniku. Jak są nadmierne to do regeneracji turbo. Jak nie ma to szukaj dalej przyczyny.
-
jak długo u was grzeją swiece żarowe? ciężko pali poniżej -10
No to pewnie napiszesz za rok Będzie działać bez problemu nawet na -30C jak tylko aku masz sprawne.
-
poranne dymienie i smród.
Ja też uważam że to w miarę normalne spalanie. Co do niebieskiego dymku na zimnym - świece żarowe i ich zasilanie do sprawdzenia, wtryski, uszczelnienia no i na koniec kompresja.
-
Ktos stosowal cudowne tabletki??
To co podałem w linku nie wolno stosować to CR ! W normalnych dieslach i PD raz na pół roku. Widać poprawy w pracy pompowtrysków w diagnostyce, korekcje wtrysków nie są już tak rozjechane. Oczywiście czarodziejski preparat nie naprawi istniejących wad a to już trzeba rozróżnić.
-
Chwilowe wyłączenie się dmuchawy
Przeważnie kostki połączeniowe lub zaciski koło skrzynki bezpiecznikowej. Weryfikacja, czyszczenie, mycie + konserwacja styków. Sprawdź czy nie zielono na kostkach.
-
Problem z akumulatorem.
Po rozpięciu AKU zawsze należy kluczyk zakodować w stacyjce ! ps. i np. zaprogramować komfort w szybach
-
nie działa centralny z pilota ??
Skoro od początku Ci nie działa to podjedź do osób kompetentnych. Pilot do sprawdzeniu na testerze - koszt 0 zł. Poszukiwanie centralki (jeśli jest) - do 50,00 zł wraz z programowaniem pilotów.
-
Problemy z uruchomieniem zimnego silnika
Nie zrozumiałem podtekstu? A może chodzi Ci o to że DPF coś daje użytkownikowi auta oczywiście mówimy o pozytywnych aspektach? Ja takich nie znam. Ewentualnie możesz mnie wyprowadzić z mojej niewiedzy, człowiek całe życie się uczy
-
jak długo u was grzeją swiece żarowe? ciężko pali poniżej -10
Ostatnio klient przyjechał że jak było -13C to musiał kręcić około 10-15 sekund. Ja zadałem mu pytanie a przy -5C jak zapala - klient "bez problemu". Jak się okazało 4 spalone świece żarowe. Uważam, że i tak sobie silnik dobrze radził bez żadnej świecy.
-
RNS-E - Brak zasięgu satelit GPS
Kodowanie nie ma nic z tą usterką wspólnego bo radio ma odbiornik GPS u siebie na pokładzie. 1. Antena GPS - mimo że masz nową sprawdził bym inną 2. Uszkodzony moduł GPS w radiu
-
jakie przyspieszenie po chipie 2.0tdi
Zmień na Corvette jest tańsza i o wiele szybsza od BMW.