Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pawelkiwi

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Pawelkiwi

  1. miodzio_: To masz miodzio jak na tyn motor.
  2. Pawelkiwi odpowiedział(a) na muszka76 temat w 2.0TDI
    Za pomocą Vag-a. Instrukcję masz tu http://www.zagazuj.pl/dane/Ustawianie%20kata%20synchronizacji%20PD%20Pompo%20wtryski.pdf pozdr
  3. Ja kiedyś gdy auto było na gwarancji (byłem zmuszony zrobić to wraz z wpisem do książki serwisowej) zrobiłem pełen rozrząd w ASO za 1400,00 zł wraz z częściami i płynami. Uważam że ta cena jest bardzo dobra a jeśli chodzi o ASO to rewelacja - ale musiałem nieźle negocjować. Jeden z wielu minusów tego co musiałem potem poprawiać - przestawiony rozrząd o 1 ząb na pasku.
  4. Powiem Ci że z reguły jak olej w skrzyni jest ok i jest jego dobry poziom to te skrzynie są bezawaryjne. Jeszcze takiej nie robiłem. Zlej olej. To jak badanie krwi u człowieka. Dobry mechanik po oleju potrafi ocenić jak wróżka co tam się dzieje.
  5. Tak jak gdzieś już pisałem. Trasa Kraków - Makarska Chorwacja. Przeważnie tempomat ustawiony 140km/h, ale czasami było 240km/h a czasami 2 godziny w korku na bramkach. 5 osób, bagażnik full. Opony 235/18 Klima ON AWD, DPF OFF, chip 220KM Spalanie 6,9l/100km Natomiast cykl miejski, sam w samochodzie, przy mojej nodze nawet 13l/100km. Zawsze różnice będą duże = porównywanie z głową.
  6. Nie sprawdzisz jaką masz uszczelkę - trzeba zdemontować. Nawet jak głowica kiedyś była zdejmowana i planowana przez dobry serwis to i tak idzie pierwszy montaż czyli standard. SotoM: Obecnie tzn. od 2 miesięcy zmieniłem test na CO2 w płynie chłodzącym na własnej "konstrukcji" skład chemiczny i jest czulszy od sprzedawanych drogich w zestawie. Czułość wzrosła o około 50% i powiem wykrywa dość skutecznie. Jedynie co mogę podpowiedzieć to zmienia kolor z różowego na przeźroczysty (po wykryciu CO2).
  7. No niestety nie mamy tomografu jeszcze by sprawdzić ale może w niedalekiej przyszłości ktoś takie cóś wymyśli. Było by super urządzenie.
  8. U mnie BRD CHIP DPF OFF AWD 220KM,ciężka noga, klima ON. Miasto obecnie 10.2l, czasami 9.7 czasami 12,2l Trasa Kraków - Chorwacja - 6.9l Max speed 245km/h
  9. Wiesz może że skrzynia to element zamknięty i bez rozebrania niestety gdybanie jest bezsensowne. Jeśli stwierdziłeś że odgłosy ze skrzyni to jedynym sprawdzeniem jest jej rozebranie. Można oczywiście wcześniej zlać olej i zobaczyć czy nie ma opiłków.
  10. Pawelkiwi odpowiedział(a) na muszka76 temat w 2.0TDI
    Bo w tych silnikach synchronizacja wałków = idealne spalanie. Wszelka odchyłka to brak stechiometryczności. Efekt albo czarno albo niebiesko im bliżej doskonałości tym mniej smrodu i efektów wizualnych. PS. Od czego jest to jeszcze zależne: - temp. paliwa - temp. powietrza - temp. chłodziwa - masa powietrza - ciśnienie paliwa - ciśnienie powietrza - ciśnienie doładowania - zawór RGR - klapa gasząca/przepustnica
  11. Może prościej podjechać i sprawdzić zawartość CO2 w płynie chłodzącym? Koszt 30-50 zł.
  12. Z opisu wygląda na coś luźnego pod samochodem, tłumik, osłona termiczna .... itp itd U mnie taką sprawę załatwiam tak. Codziennie rano pomiędzy 9:00 a 10:00 oferuję darmowe przeglądy. Może u Ciebie w okolicy ktoś też takie usługi świadczy? Wystarczy może 5 minut na podnośniku i będziesz miał wszystko wyjaśnione.
  13. Akumulator? Podłączasz drugi równolegle i eliminujesz dobry/zły. Wg mnie rozrusznik
  14. gumis020: Sam siebie może głupio polecać bo toż jest autoreklama ale zapraszam do mojego serwisu. Myślę że będziesz zadowolony. Ceny przystępne. Flaha: Myślę, że 1000 zł to taka minimalna cena za tą usługę. Taniej = ktoś musi obniżyć jakość. Skuszony wybiera tańszy warsztat. Potem zaczynają się problemy.
  15. I w VW i w Audi na aukcji serwisowej sami w ASO proponują przy jakichkolwiek czynnościach serwisowych sprawdzają dostępne akcje serwisowe a w nich na 100% wymiana wadliwych pompowtrysków nawet jeśli auto jeździ. Dawniej tak trzeba było by auto stanęło i trzeba było walczyć. Potem wystarczyło by stanęło na uszkodzonym 1 szt pompowtrysku i wymieniali 1 szt. Teraz wymieniają przy sprawnym wszystkie.
  16. Jak Wy to robicie że Wasze autka tak mało palą?
  17. Serio musiałem kiedyś rozbabrać silnik po 1000 km od wymiany oleju u mnie. Naprawdę tragedia. Olej w stanie czarna maź. LongLife = porażka dla kogoś kto dba o samochód.
  18. Olej z diesla to zawsze czarny syf. Jak kiedyś zlewałem 1000km po wymianie to tez był wydawało się w stanie tragicznym. Przebiegi long life to tragiczne męczenie silnika - nikomu nie zalecam. Na miarce masz dwie kuli. Odbij ich ślad na papierze toaletowym wraz z zawartością pomiędzy a będziesz miał wskazania.
  19. I to uważam za rozsądny chip tuning, a nie tekst klienta zrobiłem "czipa" i sprzęgło mi się zaczęło ślizgać.
  20. Filtr kabinowy może do wymiany?
  21. No to grubo. Ja za wymianę z zaworkiem 25,00 zł.
  22. Uszkodzony moduł - do wymiany. Może nie poprzepalałeś tam nic ale może coś zawarłeś. Chwilowa poprawa mogła być spowodowana podgrzaniem starych kondensatorów. Potem wsio padło.
  23. Syczenie po włączeniu klimatyzacji = mało gazu.
  24. Pawelkiwi odpowiedział(a) na Tomson23 temat w 2.0TDI
    Przy silniku pracującym na wolnych obrotach temp. cieczy chłodzącej 90C, auto stoi temperatura paliwa w granicach 50-70 C.
  25. Czyli stechiometryczoność mieszanki. Przy "niewielkich obrotach" jak piszesz ( do 1700 ) gdyby turbo było złe to jego praca nie ma znaczenia bo prawie nie pracuje. Myślę że wtryski do weryfikacji.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.