Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pawelkiwi

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Pawelkiwi

  1. Przepływomierz, EGR, turbina, przewody to wszystko łączące to cały system który jest ze sobą mocno powiązany i zależny. Czasami VAG wypisze Ci error od przepływki co wcale nie wskazuje na jej usterkę. Błąd przepływomierza oczywiście pomijając jej faktyczną usterkę to najczęściej uszkodzony lub zasyfiony EGR.
  2. Pawelkiwi odpowiedział(a) na muszka76 temat w 2.0TDI
    Przeczytaj tematy typu synchronizacja wałków rozrządu może znajdziesz tam odpowiedź na gryzące spaliny bo to częsty efekt tej usterki.
  3. Trzęsienie budy przy gaszeniu = uszkodzona klapa gasząca, a właściwie jej sterowanie. Łatwo sprawdzisz teraz jak masz ok - wystarczy odłączyć sterowanie klapy i na 100% uzyskasz ponowne trzęsienie silnikiem.
  4. Wymiana oleju to bardzo usteko-genna operacja. Wiem że to off ale np. w 1.2 HTP często potrafi po wymianie oliwy rozrząd przeskoczyć, ot taka wada fabryczna VAG.
  5. I pewnie tym postem uruchomisz lawinę... Firma o której piszesz robi rewelacyjne preparaty które działają. Ja sprawdzałem na sobie i klientach D-TOX firmy Comma i skutki są bardzo na +. Niestety nie do zastosowania w CR.
  6. Sorry faktycznie na przełomie 2009 - 2010 była zmiana
  7. Sory ale przeglądarka mi zrobiła fiksa i źle skomentowałem.
  8. Sama zgaśnie po otwarciu maski. Sprawdź czy działa Ci czujnik maski, może to jest przyczyną.
  9. l.e.s.t.e.r Gdybyś czytał uważnie to wyczytałbyś że w Twoim modelu napęd pompy oleju jest już po modernizacji.
  10. Pawelkiwi odpowiedział(a) na przemo2.4 temat w Układ Jezdny
    Nie ma zdziwka. Musisz zapodać inne klocki.
  11. Zrób czyszczenie kierownic. Jak turbina nie leje olejem, nie ma luzów na wirniku to wstawiaj softa.
  12. Generalnie olej w przewodach powietrza i dymienie na biało czyli olej trafiający na wydech to turbina do regeneracji. Nie ma zmiłuj się. Niestety tak to już jest.
  13. Jak papierowy będziesz miał w miarę czysty to efekt będzie nieodczuwalny. Ja mam K&N i powiem efekt placebo. A jeszcze jedno. Jak go dobrze nie zaimpregnujesz specjalnym preparatem to będzie Ci filtrował tylko kamienie
  14. Tommy Gun : Pokaż mi jak to mówisz warsztat w którym za wyjęcie turbo biorą 50,00 zł ?
  15. Nie montuj anteny na klapie za pomocą adapterów przykręcanych imbusami do krawędzi klapy. Robią mikro wgniecenia a w efekcie końcowym korozję. Polecam przeźroczystą naklejkę pod antenę magnetyczną dobrej firmy. Ja tak mam od 2 lat, latam czasami 230km/h i nic nie spada. Warunek dobra antena z mocnym magnesem. Zasięg w okolicach 20km.
  16. Pawelkiwi odpowiedział(a) na muszka76 temat w 2.0TDI
    Audiofilem jestem od 30 lat. Car Audio zawodowo od 20 lat. Mechanika zawodowo od 20 lat. Na hamowni gdy masz buta w podłodze przy sprawnym EGR-e jest od cały czas zamknięty - czyli zaślepiony. W tym przypadku nic niestety nie uzyskasz. Powiedz mi skąd masz te przyrosty ? Natomiast rozumiem przy ruszaniu, przy powolnym rozpędzaniu są możliwe pewne niuanse na +, ale przy bucie w podłodze na każdym biegu - żadne ? Weź sobie VAG-a i ustaw kanał EGR otwarcie w procentach. Weź kawałek długiej prostej i gaz do oporu na każdym biegu + szybka zmiana biegów - co Ci VAG powie ?
  17. Pompa na oryginale czy swap ? Jak oryginał to mam komplet wraz z wałkami. Reszta na PW.
  18. Tego nie zrobisz na stojącym silniku !
  19. Pawelkiwi odpowiedział(a) na jarku21 temat w 2.0TDI
    To Ty byłeś przy odbiorze auta i powinieneś widzieć czy mechanik wpinał kostkę do nowego przepływomierza czy do czegoś innego. Przepływomierz w diagnostyce VAG to jedna z podstawowych i najprostszych diagnoz. Ja takie rzeczy pokazuję klientom palcem na ekranie i tłumaczę co i dlaczego jest źle, a po wymianie pokazuję że jest już ok. Granie w otwarte karty według mnie jest ok i klient ma świadomość dobrze wydanych pieniędzy.
  20. Czujnik oleju w misce a właściwie jego analiza stanu oleju zależna jest od oleju, temperatury no i oczywiście stanu oleju. Pomijając ewentualną jego usterkę jeśli wlewacie olej zgodny ze specyfikacją VAG to problemów nie będzie. Np. na Mobilu, Lotosie tak się zdarza a na Castrolu Edge nigdy. Sprawdziłem to na Mobilu 5W40 i kontrolka zaświeciła się po 2000km, po zalaniu Castrolem Edge 5W40 przejechane 13000km ani raz. Czyli kwestia miarek - nie czujników temp. chłodziwa - nie jakości oleju (takie co lubi grupa VAG - bo czujnik do nich był skalowany - kalibrowany) - TAK
  21. Sprawdź VAG-iem temperaturę czujnika w module silnika i to samo w module wskaźników. Jak odchyłki nie są większe jak 5 C nie tu szukaj przyczyny. Oczywiście sprawdzaj od temp. 20 do 90 c - muszą się pokrywać.
  22. Pawelkiwi odpowiedział(a) na muszka76 temat w 2.0TDI
    Przy sprawnym EGR żadnego polepszenia nie ma, chyba że tak jak audiofile szukacie polepszenia po wymianie kabli do głośników z tych za 300 zł na te za 1600 zł. Efekt niemierzalny.
  23. Ja też nadal śmigam ale temat dziwnego czegoś w EGR nadal mnie interesuje.
  24. Temat wielokrotnie poruszany. SotoM podał Ci linki. = synchronizacja wałków.
  25. Masz tu na forum co najmniej 2 firmy do wyboru które bez problemu to robią. Wystarczy poczytać.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.