Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pawelkiwi

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Pawelkiwi

  1. Pisząc TTTM miałem na myśli niekończące się usterki. Gdybym ja robił to auto to przede wszystkim zrobił bym logi dynamiczne bloków wartość zadana i otrzymana ciśnienia doładowania. Przed tym wyczyścił bym (dobrze umył) przepływomierz i czujnik ciśnienia doładowania. Potem 3 lub 4 bieg i od 1000obr do odcinki zapis logów dynamicznych w/w. Taka diagnoza pokaże Ci co chce sterownik silnika a co mu twój osprzęt daje.
  2. Dobry mechanik co wymienia co 3 miesiące turbinę a nie wie co to jest chłodnica spalin.
  3. No to podepnij miernik ciśnienia oleju i sprawdź na gorącym silniku na wysokich obrotach lub w czasie jazdy jakie masz ciśnienie oleju w momencie zaświecenia kontrolki. Skoro ciśnienie było sprawdzane i miało być OK to powiedz jakie było przy 90 C i przy wolnych obrotach oraz przy 3000 obr, To jest podstawa i nie ma co gdybać i wróżyć. Jak można w serwisie wymienić imbus, mieć nadal problemy z ciśnieniem oleju i naprawiać auto poprzez internet.
  4. W tym silniku to normalne - sory ale TTTM.
  5. Pawelkiwi odpowiedział(a) na Ccartmanek temat w 2.0TDI
    Zaślepiony EGR powoduje szybszą reakcję na pedał przyśpieszenia bo nie ma spalin jako dodatku do mieszanki. Spowodowane to jest tym że reakcja EGR-a na warunki pracy silnika i wciśnięcie pedału przyśpieszenia jest obarczona opóźnieniem. Poza tym przy zaślepionym EGR całość spalin porusza turbiną a przy pracującym EGR część gazów dodawana jest do kolektora ssącego i stąd późniejsze wstawanie turbiny. Co zrobić? Zaślepić EGR i wyłączyć programowo w sterowniku - to najlepsze rozwiązanie.
  6. Przy zapchanym DPF-ie objaw może być podobny. Ale EGR musi być na 100% sprawny.
  7. Pawelkiwi odpowiedział(a) na bubaS-line temat w 2.0TDI
    robert11: To nie jest nagłaśnianie tylko fakt. Te silniki mają taką przypadłość i tyle. Jednemu pada przy 140kkm drugiemu przy 240kkm - fakt jest jeden - na pewno prędzej czy później padnie bo to nie może dobrze działać. Można zwlekać wmawiając sobie że mnie się to nie wydarzy ale to głupota. Gdyby gra w Totka była taka prosta na pewno bym obstawiał Twoje numery "rejestracyjne".
  8. Pawelkiwi odpowiedział(a) na marcin2403 temat w 2.0TDI
    Podpięcie Vag-a wszystko Ci powie. Wystarczy sprawdzić temperaturę w zbiorniczku wyrównawczym termometrem i porównać ze wskazaniami VAG-a. To powie Ci czy czujnik temperatury cieczy jest ok. Oczywiście z twoich wypowiedzi termostat do wymiany. Jak silnik będzie miał 90C to sprawdź Vag-iem zapełnienie DPF-a, kiedy był ostatnio wypalany, ilość nieudanych regeneracji. To Ci powie o stanie samego DPF-a i czy już trzeba podjąć męską decyzję o jego usunięciu. Im wcześniej tym lepiej. Przybywanie oleju to w 90% jego wina.
  9. Podstawa to diagnostyka komputerowa. Po co szukać w ciemno kiedy są do tego odpowiednie narzędzia.
  10. Montuj ten bez DPF-a. Ma wyciętą obsługę dotrysku która i tak programowo jest u Ciebie wyłączona.
  11. Pompki, turbo, EGR = zły skład mieszanki. = DIAGNOSTYKA
  12. Pawelkiwi odpowiedział(a) na bigos_s temat w 2.0TDI
    Olej nie ma znaczenia, można lać ten od DPF-a, różni się tylko mniejszą zawartością substancji "smolistych", które szkodzą gdy auto pomyka z DPF-em. Jak nie masz DPF-a to nie musisz a możesz zmienić olej na taki który nie spełnia tych kryteriów.
  13. Ale mu powiedz gdzie ma szukać.
  14. 170KM sterownik Siemens, wtryski Siemens = Continental
  15. Tylko wina rozrusznika, żadne filtry paliwa, wtryski itp dyrdymały.
  16. Nie raz rozrusznik wygląda na to że brakuje mu luzów a tulejki w nim są do wymiany. Czasami któraś z cewek na komutatorze ma zwarcie i tez d*p. blada. Nawet dzisiaj walczyłem z Volvo V50 i już myślałem że rozrząd daje popalić bo silnik ledwo kręcił i stawał dęba. Potem podmieniłem akumulator i to samo. Po regeneracji rozrusznika - malina.
  17. Pawelkiwi odpowiedział(a) na Mateusz69 temat w 2.0TDI
    Ostatnio na obwodnicy Krakowa w kierunku na Wieliczkę zapaliło się auto z wymuszonym dopalaniem DPF. Jak mniemam nie pierwsze. Sam miałem przypadek Q5 klienta który o mało co nie spłonął w drodze na usunięcie DPF-a u nas. Wcześniej tzn. 2 dni wstecz fachowcy cudowną chemią próbowali wypalić DPF-a. Ludzie zapamiętajcie to na zawsze, budowa DPF-a i FAP-a pozwala na skończoną ilość regeneracji i przejechanych km. W pewnym momencie nie da się już tego zregenerować. Jest to fizycznie i chemicznie niemożliwe. To ma obliczoną swoją żywotność. Jak jeździsz autostradami zrobisz 200 tys. km jak po mieście 140 tys. km. Serwisowe częste dopalanie to męczarnia dla silnika i turbiny. Czy warto?
  18. Pawelkiwi odpowiedział(a) na hybikaudia4 temat w 2.0TDI
    Daj mechanikowi niech założy Ci rozrząd z gwarancją na części i robociznę. Jak sam kupisz to potem jak Ci się rozsypie nie będziesz miał gwarancji na nic, a remont pochłonie ponad 8 kzł. Zaoszczędzisz może 200 zł. Opłacalne ?
  19. U mnie w górnych granicach wskazań prędkościomierza pokrywa się ze wskazaniami GPS. Na oryginale 230 było osiągalne z wiatrem w plecy i z góry. Potem był program 190KM i ta wartość była osiągalna na płaskim. Więc jak widać 20KM a taki mały przyrost V-max ale to normalne.
  20. W BRD wyjmujesz zębatkę. Wkładasz zębatkę pod napęd na łańcuchu, napinacz + pompę od 1.9 + łańcuch i po robocie.
  21. SotoM: Przed programem ta prędkość nie była osiągalna.
  22. Pawelkiwi odpowiedział(a) na hager84 temat w 2.0TDI
    Potwierdzam. Nie ma z nimi najmniejszych problemów. Fakt że trzeba się troszkę pomęczyć ale temat do ogarnięcia.
  23. Chemia jest banalna a przede wszystkim tania, nie tak jak za ori testy. zaba84: Na jaki kolor masz bąka czarny czy siwy?
  24. Kris332: Generalnie słaba diagnostyka u twojego mechanika. Wszystko wskazuje na turbo lub czujnik doładowania, ale to tylko domysły nie widząc auta. Trzeba sprawdzić sterowanie gruszką, test turbiny - statyczny, EGR - test, przepływomierz - test itd.
  25. Pawelkiwi odpowiedział(a) na hager84 temat w 2.0TDI
    Rozbierasz miskę i wymieniasz pompę. Tylko jaką ? W profilu nie podałeś modelu samochodu.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.