Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

fafnasty

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez fafnasty

  1. jeśli załozysz odwrotnie to wysokość bedzie taka sama jak w stanie pierwotnym z tym że praca springa zmieni sie drastycznie a to najbardziej w springach progresywnych gdzie praca springa jest zależna od zwoju na który działa siła... niżej bedzie na gwincie :grin:
  2. lampki ori z diodami lataja w sieci po 4-7 dyszek i wystarczy wyjąc stara i zamontować ta z diodami i koniec roboty
  3. tez ciagle mysle nad takim rezaniem ja myslałem żeby zrobić to zamiast symphony tylko czekam jak ktos juz wyreza i opis wstawi
  4. w sportowych springach jest zależność montowania szczególnie w springach progresywnych!!! trzeba zamontować je dobrze nie odwrotnie bo będa całkiem inaczej pracowały niż zostały zaprojektowane
  5. do takich chromów PLSTI-lak lub dip
  6. taką sama odpowiedz znalazłem w sieci heh dzieki po weekendzie zabieram się za uszczelnianie ale pozostaje ostatnie pytanie czy mogę sam uszczelnić ten biały czyjnik z 1 foty w temacie
  7. czy moge bez problemu wyjąc zawór n108 poczatku wtrysku i wymienić oring na nim??? ---------- Post dopisany at 14:27 ---------- Poprzedni post napisany at 14:27 ---------- nr.12 na rysunku ---------- Post dopisany at 14:39 ---------- Poprzedni post napisany at 14:27 ---------- na forum passata znalazłem taki opis:wink:chyba warto zrobić to samemu w razie czego ojciec pomoże w końcu to mechanik Przjedź się do serwisu BOSCH-a sam oging ten Duży zielony kosztuje 7 zł. Ale na wszelki wypadek kup sobie ich 2 oraz na przyszłość cały zestaw naprawczy taki jak z allegro ale on kosztuje chyba 30 zł więc uzbrojony w oringi: Weź kogoś do pompocy i zaopatrz się w dobrą lampkę i zrób tak: oczyść głowicę- odkręć całkowicie przewody oraz wykręć z rozdzielacza elektrozawór aby głowica była gładka. Jest ona przykręcona na 4 śruby w połączeniu z jednym lub dwoma wspornikami "łapami" nie odkręcaj nigdy więcej jak dwóch śrub naraz. Jak oczyścisz już głowicę rozdzielacza, powoli po koleii odkręcaj śruby -wszsytkie nie więcej jak 1 cm- głowica będzie wychodzić sama lub jej delikatnie pomóż podważ śrubokrętem- od środka pcha ją sprężyna. Jak już ją odkręcisz na ten 1 cm pojawi ci się widoczny oring= z którego właśnie leje się "ON". Złap go pensetą lub cienkim śrubokrętem i wyrwij. Na całą głowicę i śruby nasuń nowy oring w miejsce gdzie będzie leżał na srubach mocujących głowicę. Oczywiście będą ci przeszczakać 4 śruby więc wykręcaj po jednej i przekładaj oring= sam to zrobi- wpadnie, kurcząc się pod sruby. Jak oring przewleczesz przez wszsytkie śruby dopchnij go w jego kanał czyli tam gdzie powinien siedzieć. Maźnij go dookoła ropką jub jakimś smarkie abyś go nie przetarł o obudowę pompy skręcając całość. Przykręć śruby z łapami i zamontuj przewody- poluzuj natomiast śrubę między przewodami tę do nastawiania startu pompy ( tylko tyle aby uchodziło przez nią powietrze np 1-2 obroty) Poluzuj także nakrętki przy wtryskach aby także uchodziło powietrze. Niech pomocnik zakręci ci motorem i pompa zassała ropkę. po kilku takich obrotach tryśnie paliwo spod śruby między przewodami- dokręć ją i patrz na naprętki przy wtryskach. Pomocnik niech nadal kręci motorem z przerwami np aby pompa przez tłoczenie pozbyła się powietrza z przewodów wtrysków. Jak spod gwintów nakrętek lekko odkręconych zacznie sadzić ci paliwo dokręć wszstkie przewody i jesteś w domu. Motor zagada jak nowy ---------- Post dopisany at 14:56 ---------- Poprzedni post napisany at 14:39 ---------- w opisie chodzi o ten oring ---------- Post dopisany at 14:59 ---------- Poprzedni post napisany at 14:56 ---------- zastanawiam sie jeszcze czy ten zawór moge wykrecic bez problemu i go uszczelnić ???
  8. o to zaczynam szukać tego poradnika
  9. a sam tem czyjnik czy cos sam uszczelnie???
  10. witam:hi: poci sie pompa w moim AFN-e na foto zaznaczyłem w których miejscach sie poci i kapie i moje pytanie... czy mogę we własnym zakresie to ogarnąć czy jak z uszczelnieniem nastawnika oddać do specjalisty??? najbardziej ciecze z tego czujnika na dote pompy zaznacziny strzałką i czy cos mi to da jesli dokręcę te sruby??? dzieki za podpowiedzi ---------- Post dopisany at 13:07 ---------- Poprzedni post napisany at 13:07 ---------- foto podgladowe moja pompa jest na aucie
  11. i jak???
  12. a potem sie ludzie dziwią że sworzeń wyskoczył podczas jazdy:facepalm: jesli coś puka stuka czy cos to znaczy że juz cos sie dzieje
  13. mam 2 fotele naleśniki na cześci B6
  14. wczoraj w nocy obejrzałem " OBECNOŚĆ " i mnie szczerze trochę przestraszył polecam na samotny wieczór bo kobiety to z reguły już po 5min patrzą przez palce
  15. 1ba do springów max -45 daja spokojnie rade jesli cena jest kuszaca to bym sie nie zastanawiał ale to Twoja decyzja:decayed:
  16. witam:hi: gdzieś wyczytałem ze szyba czołowa w Audi A3 8L i A4 B5 jest identyczna hmm jak to jest??? mam u siebie w polifcie szybę do wymiany i mam dostep do szyb z A3 pasuje???? ---------- Post dopisany 14-11-2013 at 12:48 ---------- Poprzedni post napisany 22-10-2013 at 08:42 ----------
  17. zbyt politycznie podchodzisz do sprawy o tym zachowaniu przedniego zawieszenia na springach z 1.6 do 1.9 sprawdz sobie jaka jest różnica pomiędzy waga 1.6 1.8 1.9 jest nieznaczna i smiało bez wachania wkładaj te springi i ciesz sie z jazdy ale pod warunkiem że amorki są w bdb stanie. nalezy głownie zwracać uwage na zawieszenia np. z V6 do r4 i odwrotnie ale jesli zawias pochodzi z r4 to uno problemo testowałem wiele róznych zawieszeń i bez większej różnicy jest taka podmianka...
  18. wycianij zacisk regeneracja czyli czyszczenie całego zacisku wraz z tłoczkiem nowe gumki i dobrze wyczyść jarzmo z rdzy tak żeby klocek delikatnie wchodził na swoje miejśce
  19. typowy jakiś idiota chce audi z polotem? prosze R8
  20. wysusz i uszczelnij i po problemie koniec.
  21. na pewno nie jest sucho troszke wilgoci na kostkach i juz problem kolego uszczelnij to i zobaczysz ze bedzie dobrze albo nie uszczelniaj i wymieniaj sobie przpływki
  22. to na sto procent jest to wina zalania tych kostek nie ma innej mozliwośći dość powszechny problem parciałej tej uszczelki a to ze padła przepływka to właśnie wina zwarcia na kostkach. zdejmij pokrywke ecu wyjmij ecu bez rozpinania go odkręć obudowe ecu na 2 srubki na klucz 10 i możesz dorobić taka uszczelke i dodatkowo sylikonem i bedziesz miał z głowy
  23. dokładnie zalewa te kostki co sa na fotce i wtedy wchodzi w tryb awaryjny brak mozliwości dodania gazu.. obroty staja na 1100 czy na jałowym prawie 900?
  24. w b5 klima chodz w kazdej temperaturze nie jesli chodzi o te 5stopni to dotyczy b6 nie b5

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.