Treść opublikowana przez gregory
-
[B6 ALT] Intensywny - nieprzyjemny zapach spalin
Hej! Nazwa tematu koks Nieprzyjemny zapach spalin to przeważnie spalony lub nie do końca spalony olej. Jeśli faktycznie śmierdzi tam poszukałbym przyczyny, raczej nic innego.
-
[B5 ABC] Jaki stożek ?
Ja tam śmigam na stożku ITG, piore/nasączam go co ~10k km i nie widzę żadnych negatywów tego, wręcz przeciwnie , a po stronie seryjnej puchy jak narazie widzę. To, że ta pucha to jedyne co się Audi udało to przesada. Amerykańce niech sobie lepiej chryslera, albo mustanga krytykują , a jest co. Finito.
-
[B5 AEB] Jakiej firmy wybrać i jak zamontować wskaźnik boost i oil temp ?
900 :polew:
-
[B5 AEB] Jakiej firmy wybrać i jak zamontować wskaźnik boost i oil temp ?
Poziek ile chcesz za oil press? :gwizdanie:
-
[B5 ABC] Jaki stożek ?
A może Poziek przypomnij jak wyszło to na hamowni u ciebie: ori filtr kontra stożek gąbkowy. Ile KM na + dla stożka. Ja nie wyobrażam sobie 300 konnego 1.8T na seryjnej puszce i filtrze. Podciśnienie w zasysie od turbo jest znacznie większe niż na stożku, bo ori filtr nie ma takich przepływów i jest restrykcyjny. Zresztą tak jak większość seryjnych gratów w 1.8T . Chyba, że w słowach "jedyne rozwiązanie" chodzi ci o kompromis między funkcjonalnością/bezpieczeństwem/parametrami.
-
[B5 ABC] Jaki stożek ?
Jeśli zostało to sprawdzone na hamowni to ok, nie mam powodu negować tego. Ja wiem jedno, moje auto było wystrojone na sztywnym TIP-ie i stożku ITG. Jak miałem problem z szarpaniem to próbowałem wszystkiego aby sobie z tym poradzić i na próbe założyłem też ori puche z ori filtrem, ale na zwykłej gumowej rurce, dokładnie tak jak to w oryginale jest. To auto nie chciało wogóle jechać, tak jakby brakowało powietrza i to sporo. Doładowanie na wskaźniku ledwo w żółwim tempie się podnosiło. Mogła to być wina gumowej rurki, że duże turbo ją po prostu całkowicie zassało, nie wiem. Fakt faktem, że auto nie chciało jechać. Może w najbliższym czasie przetestuje ori puchę na sztywnym TIP-ie to się sam przekonam na własnej skórze.
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Witojcie! Panowie, ja chciałem do was zawitać pierwszy raz, bo o 17:30 byłem akurat w okolicy, w Katowicach i pomyślałem o spocie(jakoś mi ta godzina utkwiła w głowie, 18:00-Forum-Piątek), ale była taka masakra na drogach że stałem w Katowicach w korkach ze 40...50 minut i pomyślałem że może i tak się nikt nie pojawi ze względu na warunki i będe tam sam. Zakotwiczyłem więc w Silesii żeby przeczekać korki. Ale wyjeżdżając gdzieś około 20 z Silesii korki wcale nie zmalały jakoś szczególnie No szkoda, ale może następnym razem. Pozdr.
-
[B5 AEB] Pali na trzy cylindry
Ja tam nie wiem czemu ludzie utrudniają sobie życie. AEB jest tak proste że wystarczy Vag-a podłączyć, sprawdzić kilka parametrów i już wiadomo co jest grane. Wystarczy sprawdzić: Czas wtrysku biegu jałowego Masa zasysanego powietrza biegu jałowego Jak pracuje sonda lambda, napięcie sondy na biegu jałowym oraz % Sprawdzić czujniki temp. : dolotu i wody Zrobić logi podczas jazdy z kanału 1, 2, 7 od 1400RPm do maxymalnych Sprawdzić cewki/świece To cała diagnoza AEB i tyczy się to większości usterek silnika.
-
[B5 AEB] Proszę o analizę logów
Nosb wszystko już ci napisaliśmy co masz zrobić, ale ty nie idziesz według naszych instrukcji, wolisz gdybać swoje własne teorie. Nie będe się wypowiadał w tym temacie więcej do póki nie zrobisz tego co ci konkretnie polecano już kilka razy :tongue4:
-
[B5 ABC] Jaki stożek ?
Ja bym powiedział, że o ile w wolnossących niewiele daje poza dzwiękiem, to w turbo doładowanych coś jednak dają. Turbo się łatwiej wkręca. Stosując do tego Down Pipe zamiast kata mamy turbo kick automatycznie nieco odrobine niżej.
-
[B5 ABC] Jaki stożek ?
Jakby ktoś był zainteresowany to mam porządny stożek Pipercross na zbyciu. Nówka sztuka. Wej. 70mm.
-
[B5 AEB] Proszę o analizę logów
Stożek nie ma większego wpływu na spalanie. Chyba, że cały czas jeździsz na max bucie.
-
[B5 ABC] Jaki stożek ?
Montując taki stożek jak na tym zdjęciu na bank z czasem będą problemy z przepływką. Słabo filtruje, a pryskając go syto olejkiem zaszkodzisz przepływce, bo olejek nie ma się nawet gdzie osadzić. Ścianki za cieńkie, jak papier. Poza tym podczas jazdy w ostrym deszczu stożek będzie naciągał wodą, bo nie jest osłonięty. Za porządny stożek trzeba wydać min. 200zł, to całkiem inny przedział cenowy, ale przepływka jeszcze droższa.
-
[B5 AEB] Pali na trzy cylindry
Od przepływki obroty nie falują.
-
[B5 AEB] Pali na trzy cylindry
Falujące oborty, strzały z wydechu to nie spalone paliwo, silnik jest przelany dlatego go zmuli. Sonda lambda do wymiany najprawdopodobniej.
-
Hamownia + automat
Temat się toczy: http://www.racingforum.pl/Hamownia-a-automat-a-kwestia-smarowania-w-trybie-N-t62738.html
-
[B5 AEB] Proszę o analizę logów
Powinno nie być zaślepione bo to odpowietrzenie zbiornika paliwa.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
...to niezle testowales autko,ale nie dziwie Ci sie... Wcale nie paliłem specjalnie gumy, bo to mnie nie interesuje. Raczej zużycie z przeciążeń
-
[B5 AEB] Proszę o analizę logów
To wypełnienie sygnału zaworka odpowietrzającego zbiornik paliwa. To raczej cię nie interesuje w twoim przypadku
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Zapewne, choć nie zawsze, mając szerokie nowe opony w ośce sprzęgło może być bardziej obciążone niż w quattro na jakiś starych wyślizganych. A ja w tym roku założyłem nowe opony i po trzech miesiącach od tuningu przód łysiutki, a tył jak nowy Ale co nowa opona to nowa, przyczepność super, nie porównywalna do używanej
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
To wyobraź se że u mnie jest tak normalnie, jak u ciebie kiedy zdjąłeś przewód z WG, tylko że u mnie jest jeszcze do tego podane paliwo A sprzęgło bez uślizgnięcia kleiło 15.000 km, trochę się poślizgało, a teraz znów klei. Dodam, że mam seryjne sprzęgło z 1.8T i to dosyć używane. To jakiś terminator chyba To najtańsza opcja na manie mocniejszego sprzęgła w 1.8T i jak się z czasem okazuje też chyba najlepsza.
-
[ALL B5] Homemade FMIC + orurowanie Projekt niskobudzetowy
A więc jednak się udało. A ja wypiłbym jakiegoś browara, czekam :tongue4: Orurowania do IC nie ma sensu robić większego niż 60mm zostając przy seryjnej przepustnicy która jest 63mm po zewnętrznej, a ma dość grube ścianki. Robiąc orurowanie o większej średnicy niż 60mm przy dużym turbo powiększy to tylko turbo dziure. Wydech 2.5" czyli 63mm w 1.8T starcza do 300KM nawet.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
DV z AEB powinien ci utrzymać nawet 1,5Bara bo więcej z K04 na pewno nie będziesz ładował, co prawda nie wiadomo jak długo bo zależy w jakim jest stanie. Wymień od razy DV na ten z TT 710N jest nawet tańszy niż ten z AEB. Aaaach ci Angole, chciało by się powiedzieć gorsi od Niemców.
-
[B5 AEB] Pali na trzy cylindry
Jeśli to wina iskry, że nie pali na 2 cylindrze to jak najszybciej wymień olej silnikowy. I nie jeździj więcej na 3 garkach bo silnik zajedziesz, do tego zmień diagnosty który nie potrafi sprawdzić że pali tylko na 3 cylindry i każe ci robić 100km na 3 garnkach, diagnosta porażka
-
[B5 ADR] Pytanie o pare kucyków
może być