Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ayew

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ayew

  1. ayew odpowiedział(a) na macieek temat w Audi A4 B6/B7
    Mam podobnie tylko z tyłu. Diagnosta mówił ,że mam już luz na łożyskach kół.
  2. ayew odpowiedział(a) na Marcinlbn24 temat w 1.8T
    Miskę zdejmiesz jak podniesiesz silnik albo zdejmiesz belkę. Ja podnosiłem silnik ale musiałem też do tego zdjąć maskę więc jak już zdejmujesz to zrób wszystko pożomnie żeby 2x tego nie robić.
  3. ayew odpowiedział(a) na Marcinlbn24 temat w 1.8T
    Miska w dół, do sprawdzenia smok, pompa (zawór przelewowy czy nie zacięty) i panewki.
  4. ayew odpowiedział(a) na xela94 temat w 1.9TDI
    Sprawdź wszystkie błędy i zrób logi sondy lambda i przepływki. Sprawdź też korekcje wtrysków.
  5. Był gdzieś już temat o tym problemie.
  6. Trudno powiedzieć może być skrzynia sprawdź błędy w vag i najlepiej filmik z tego.
  7. ayew odpowiedział(a) na Bartollo temat w 1.9TDI
    to gitara
  8. ayew odpowiedział(a) na Bartollo temat w 1.9TDI
    Dziwna sprawa to ciśnienie generalnie 1.8 bar jak u mnie było przy 2000 obrotów to naprawdę jak go mocno zagrzałem to przy schodzeniu z obrotów kontrolka się paliła - jest to wartość na granicy działania czujnika 1.2-1.6 bar w przypadku 1.4 może być inaczej. Źródła podają ,że najniższe graniczne ciśnienie oleju na jałowym powinno wynosić 0.3 bar więc zapas i tak jest spory. Jeśli będzie miał problemy z kontrolką można kombinować z podmianą czujnika na np 0.9 bar. Być może gdzieś indziej gubi ciśnienie, nie znam budowy 1.9 tdi. Można też kombinować z podmianą oleju na 10w50 albo 10w60 taki olej zachowuje swoje parametry przy wyższych temperaturach więc ciśnienie na rozgrzanym powinno wzrosnąć o 0.1 - 0.2 bar, tak było u mnie lecz ja wymieniłem pompę i panewki i problem minął.
  9. ayew odpowiedział(a) na ayew temat w 1.6
    Panewki jak są zużyte to też puszczają bokami jak zdejmiesz to zobaczysz. Za pompę 190 z tym, że musiałem ją przerabiać bo żadna nie pasowała pod numer który miałem w starej.
  10. ayew odpowiedział(a) na Bartollo temat w 1.9TDI
    W sumie mogliście wymienić panewki korbowe są najbardziej obciążone. Mogą wyglądać ok ale zużyte na pewno będą. Na rozgrzanym te wyniki? Jaki olej leje?
  11. ayew odpowiedział(a) na petrosdbz20 temat w Audi A4 B5
    Pomierz suwmiarką dla pewności.
  12. U mnie oryginalne TRW padły po 170 tys 10 tys po sprowadzeniu do Polski - nasze drogi je wytłukły do końca. Wymieniłem na nowe TRW i na razie od 30 tys spokój został mi tylko prawy banan od nowości choć go też zamierzam zmienić. Według mnie po 10 latach opłaca się i tak zmienić całą zawiechę bo zmęczenie materiału też istnieje i były przypadki na forum ,że wachacz pękł w trakcie jazdy.
  13. Osobiście od razu wymianiałbym całą zawiechę z drążkami i innymi pierdołami bo na takiej bałbym się jezdzić - woda pewnie dostała się wszędzie sworzni tulei i innych lepiej nie myśleć co tam jest. Sama zawiecha ma swój koszt ale dobrzez zrobiona starcza na długo a nie koniecznie trzeba kupować lemfordera.
  14. ayew odpowiedział(a) na ayew temat w 1.6
    Pompa i panewki wymienione, wszystko działa jak należy.
  15. ayew odpowiedział(a) na Bartollo temat w 1.9TDI
    Mam tak w benzynie wyniki podobne na wolnych 0.5 bar przy 2 tys 1.8 bar. Splanowałem pompę bez poprawy i planuję ją wymienić bo prawdopodobnie zębatki już są wyrobione przy okazji wymienię panewki. Silnik również chodzi jak zegarek a kontrola świeci się tylko po mocnym zagrzaniu i schodzeniu z obrotów. Szczerze wątpie żeby coś innego siadło aby tak mocno wpływało na ciśnienie. Prawdopodobnie mamy tą samą pompę z tzw trzpieniem napędowym, wg mnie są wadliwe te pompy bo wiele osób tak ma.
  16. ayew odpowiedział(a) na ayew temat w 1.6
    Co do pompy to gdzie przepuszcza olej? Zaworem przewowym? Sama pompa była splanowana i ma minimalne luzy tylko zam zawór jest dość luźny tzn sprężyna mocno go dociska ale ma luzy po bokach to tam może uciekać olej? Pompę zmienię jak znajdę czas.
  17. ayew odpowiedział(a) na bobolewiak temat w Audi A4 B5
    Zależy czy a3 przed czy polift. Jak polift to szukaj tematu w warsztacie o zmianie kierownicy tam wszystko jest.
  18. ayew opublikował(a) temat w 1.6
    Przy aktualnych wysokich temperaturach mam problem z lampką od ciśnienia oleju. Po dobrze rozgrzanym silniku przy schodzeniu poniżej 1800 obrotów pali się lampka i brzęczyk, po zejściu poniżej 1000 lub podniesieniu obrotów ponad 2000 lampka gaśnie. Również na jałowych obrotach lampka się nie zapala. Na zimnym silniku wszystko ok. Pomiar manometrem: zimny silnik: 900 obrotów - 2,5 bar 2000 obrotów - 3,8 bar Rozgrzany silnik: 900 obrotów - 0,5bar 2000 obrotów - 1,6 bar olej 10w40 Wymienione dwa czujniki oraz zregenerowana pompa oleju (splanowana, spolerowany i wzmocniony zawór przelewowy) Aktualnie zamontowany mam czarny czujnik 1.2-1.6 bar. Jutro zalewam olej 15w50 aby sprawdzić wyniki. Jak sądzicie czym mogą być spowodowane takie wyniki? panewki? Jakie powinny być ciśnienia nominalne?
  19. W li[cu dostałem zdjęcie z fotoradaru z mandatem. Przyjąłem go ale jeszcze nie opłaciłem. Jak myślicie w aktualnej sytuacji ze zmianą posiadania fotoradaru przez straż miejską jest sens nie opłacać go i czekać na ich ruch?
  20. W dziale sprzedam ktoś sprzedaje klosze pod xenon.
  21. ayew odpowiedział(a) na 3lderslave temat w 1.6
    Wrzuć zdjęcie silnika.
  22. ayew odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.6
    U mnie oleju ubywa z powodu uszkodzonego uszczelniacza wału, wyciek widoczny pomiędzy silnikiem a skrzynią. Nie dużo ale widać go dokładnie, ja planuję to zrobić przy okazji wymiany sprzęgła. Sprawdź też miskę olejową, uszczelkę pokrywy zaworów i okolice rozrządu.
  23. Jeśli ktoś już kiedyś wlał 15W to coś to musiało oznaczać, masz podobną pompę oleju co ja. U mni na 10W przy niskich obrotach paliło kontrolkę ciśnienia, okazało się że pompa już tak przepuszczała olej i była wytarta do tego zaworek był zacięty, aktualnie ją splanowałem i uszczelniłem i ciśnienie powinno być ok.
  24. ayew odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.6
    Też przy 3 tys mam 100km/h. Co do jazdy i przyśpieszania wszystko ok. Sprawdź błędy na silniku i elektryce.
  25. ayew odpowiedział(a) na cris1503 temat w 1.8T
    Sprawdź czy masz żarówkę od kontrolki ciśnienia oleju. A masz tam czyjnik obok tego kabelka tuż przy filtrze oleju?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.