Treść opublikowana przez ja74687
-
brak iskry na 1 i 4 cylindrze
dziwne jest że raz ci pokazuje 1 i 3 a raz 1 i 4. Musisz raczej po wiązce przewodów iść i dokładnie szukać
-
brak iskry na 1 i 4 cylindrze
tzn nie sądzę aby aż tak powodował niedokręcony przewód Sprawdź dokładnie jak ci napisałem te przewody co idą do samego modułu może któryś się przetarł lub załamał
-
brak iskry na 1 i 4 cylindrze
i zamieniałeś tylko cewkę czy i fajki Mo jest od razu cewka + moduł i to chyba on steruje rozdzieleniem prądu (jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi). Dziwne jest też że ci pokazuje na cylindrze 1 i 3, sprawdź jeszcze świece i przewody dokładni miernikiem czy na pewno przebicia nie mają bo nowe to nie znaczy że sprawne ale że dwie by padły to wątpię Zamień je jeszcze miejscami i wtedy zobacz na błąd jaki pokaże. Ale nie sądzę żeby ci sterownik padł od razu i napisz może dokładniej jak ci się to zdarzyło może któryś z przewodów ci się przetarł i dlatego. Musisz dokładnie wszystko posprawdzać przewody do modułu które idą, fajki i przewody wn. Wymiana sterownika to ostateczność
-
brak iskry na 1 i 4 cylindrze
a to ty masz na każdy cylinder osobną cewkę tak ??
-
brak iskry na 1 i 4 cylindrze
raczej nie powinien a fajki sprawdzałeś w jakim są stanie może to one robią zwarcie a sama świeca w jakim jest stanie ??
-
chłodnica oleju adr
tam jest tylko jeden oring ale jak by był uszkodzony to by olej ci leciał A może przewody na niej ci puściły, jeżeli przewody są dobre to raczej się rozszczelniła Może z góry gdzieś kapie ?? Ale podsumowując żadnej uszczelki oprócz oringa tam nie ma
-
Kontrolka z oleju się zapala po zatrzymaniu dziwny nalot wokół korka
Zgadzam się z kolegą wyżej nalot może się brać z tego że silnik nie jest dogrzany Najpierw zobacz jakie masz ciśnienie oleju jeżeli jest dobre to do sprawdzenia sam czujnik zostaje i jego obwód
-
Szarpie,chodzi na 3 cylindry,stuka
A to ty masz osobną cewkę na każdy cylinder ?? W ADR to chyba moduł był
-
Szarpie,chodzi na 3 cylindry,stuka
najpierw VAG i później się zobaczy
-
wadliwy przepływomierz?
u mnie to samo co u kolegi wyżej
-
Problem z pracą na benzynie...
Zakręć mu jeszcze LPG na butli i wypal z układu żeby wykluczyć na pewno instalację ---------- Post dopisany at 18:40 ---------- Poprzedni post napisany at 18:38 ---------- a te problemy to masz zawsze czy tylko przy odpalaniu ?? Zobacz na VAG-u jaką temp pokazuje czujnik temperatury po nocy powinna być zbliżona do temp. otoczenia
-
Szarpanie przy jeździe na gazie oraz czasy wtrysków w Audi a4/b5 '95 1.8 PB+LPG
Zobacz przewody tak jak ci kolega Labiel napisał ale tutaj raczej wizyta u gazownika cię czeka ---------- Post dopisany at 18:36 ---------- Poprzedni post napisany at 18:35 ---------- Jaką masz instalację sekwencja czy zwykła ??
-
Problemy z obrotami + rwanie`
to załóż na niego kabel i silikonem go przejedź powinno pomóc Ale jak byś miał przebicie to przy próbie dotknięcia bloku poczuł byś że jest przebicie Ale to jest tylko prowizorka jeżeli masz pęknięcie to i tak wymiana będzie cię czekała
-
Problem z pracą na benzynie...
Masz LPG ??
-
Problemy z obrotami + rwanie`
poxiliną podobno da się lae czy warto ? u mnie też jest to popękane i działa bez problemu a dokładniej gdzie masz pęknięcie bo ja mam na tych fajkach co w głąb pokrywy wchodzą to tam silikonem czerwonym ładnie obleciałem i działa jak ta lala
-
Kontrolka ABS
zobacz VAG-iem w sterowniku ABS czy coś będzie.
-
1.8 ADR wymiana rorządu.
Jeżeli chodzi o firmy to już był gdzieś temat o tym byś musiał/musiała (nie wiem jak napisać bo nick masz Majka a imię łukasz ) jeżeli chodzi o tłumik drgań i napinacz to jest to samo i zależy jak kto napisze podobno można go używać jeszcze raz no ale ja ci tego nie polecam bo można sobie sporych szkód narobić, wymienia to się przeważnie raz na rok więc warto dodać te 300 zł i mieć spokój Jeżeli chodzi o firmę to ja mam INA i pasek GATES.
-
Podszarpuje przerywa rano gdy jest zimny
u ciebie świeczki przydało by się wymienić bo już swoje zrobiły ( jeszcze ci trochę na pewno pojeżdżą ale ja bym wymienił) i nie koniecznie muszą być jedno elektrodowe, potocznie mówi się że jedno powinny być przy instalacji LPG bo mniej się wypalają i łatwiej się mieszanka zapala do tego łatwiej je się reguluje niż 3 elektrodowe, a te trzy elektrodowe lepiej sprawdzają się przy samym PB niż te jedno. Ale ja mam zamontowane 3 elektrodowe w swoim przy LPG zrobione jest na nich ok 25 000 km i jak narazie wszystko jest w porządku Ale u ciebie imbusek to świece już mają spory odstęp wyczyść je i wyreguluj ale ja bym radził wymienić
-
Opinia na temat 1.8
Zgadzam się z kolegą wyżej niekiedy TD więcej pali niż PB. Więc wybór silnika zależy od tego gdzie się jeździ i ile km. się rocznie robi
-
Odpala i gaśnie
No to skąd możemy wywnioskować co mu jest jak nie podłączysz pod komputer Bez VAG-a to może być wszystko. Sprawdź dodatkowo może coś z dawką PB przy rozruchu coś się dzieje lub jeżeli posiadasz LPG to ono może być też winne
-
Opinia na temat 1.8
kultura pracy silnika na przyzwoitym poziomie jak wszystko jest dobrze to chodzi równiutko
- Klapa tył 1.8 95r
-
Opinia na temat 1.8
no zgadzam się z kolegą 1.8 T jest żywszy i to sporo
-
Opinia na temat 1.8
To tak jeżeli o ten silnik się dba to trwała jednostka, LPG jej nie przeszkadza Jeżeli chodzi o dynamikę to budzi się dopiero przy wyższych obrotach ale za to spalanie mu wzrasta. przy kombi też ładnie sobie radzi Podobno 1,8T jest żwawszy lecz te T przynajmniej mnie odrzuciło jak zobaczyłem koszta turbiny Podsumowując fajnie sprawująca się jednostka ale do raczej spokojnej jazdy jeżeli będziesz chciał gdzieś poszaleć to nie za bardzo Moja ma już trochę ponad 300 000 tys. przejechane i nic się z nią poważnego nie dzieje (oleju nic nie bierze od wymiany do wymiany ) Mułem totalnym też nie jest wyprzedza się w miarę przyjemnie Jeżeli chcesz jednostkę praktycznie bezawaryjną i taką która w miarę ma spalanie to możesz brać
-
Klapa tył 1.8 95r
psiuknij w zamek jakimś wd 40 i pokręć kilka razy może pomoże