Treść opublikowana przez .Pablo.
-
ProśbA o podanie prawidłowego Ciśnienia
Co do ciśnień w oponach jeśli macie rozmiar zalecany to jest wlepka na słupku jeśli macie rozmiar nie standardowy jak kolega 245/40 to proponuje prosty sposób na dobranie idealnego ciśnienia polewasz kolo woda i przyjeżdżasz ze 3 metry jeśli bieżnik odbije się cały jest ok jeśli tylko środek za duże ciśnienie jeśli boki za małe. Sposób z epoki kamienia łupanego ale działa ;-)
-
uzywane 245/40/18 z kołkiem
A co ma kolek do bezpieczeństwa. Jest to normalny proces naprawy opony. Kiedyś się dawało latki teraz kołki. Te używki nie są stare mają dużo bieżnika i jest to klasa premium a te co chcesz kupić nowe to klasa budżetowa. Jeżeli opony używane są ok to bralbym uzywki.
-
Opory toczenia Eko opony Goodyear Efficientgrip Performance i inne 225/40/18
Opona ta jest eko auto może trochę mniej spalić ale według mnie nie będzie to zauważalne.I przechodzimy do sedna coś kosztem czegoś w tym przypadku eko kosztem przyczepności. Opona nie będzie się tak ładnie kleic do asfaltu podczas ostrzejszej jazdy
-
Audi a4 b8 po lifcie...jakie felgi r17 vs r18?
Bez urazy ale jak masz zawieszenie 1BA to zrobi ci się mega koza. Albo zostaw 16 albo wrzuć min -20 i większe fale .
-
Jakie lejecie paliwo?
Różnica w paliwie jest taka ze normalne ON ma dodatek bio a te lepsze są na B0 wiec juz ten sam fakt powoduje że dla silnika jest to lepsze rozwiązanie. W naszych autach nie odczuje się żadnej różnicy na lepszym czy normalnym paliwie. Wiec wszystko zależy co chcesz tankowac. Lotos ostatnio cały czas ma B0 diesla wiec nie ma sensu brać droższego bo różnica tylko w dodatku.
-
Wycena stłuczki, czyli ile mogę dostać?
Tak jak kolega wcześniej napisał kup drzwi w kolorze przełoż całe a 600zostanie w kieszeni.
-
klima nabita ale nie działa wtf ?
Zaczął bym od sprawdzenia sprzęgła sprężarki może jest zerwane albo sprężarka zatarta i sprzęgło na pewno zerwane. Ściągnij kolo ze sprzęgłem i spróbuj pokręcic sprężarka jak nie pójdzie znaczy zatarta.
-
Brak klimatyzacji po wymianie rozrządu a4 b6 1.9 tdi avb
Jeżeli ściągnął przedni pas to na pewno rozpial chłodnice klimy i upuscil czynnik. I teraz kilka uwag jeśli rozpina układ to czynnik powinien odessac a nie w atmosferę wypuścić. Po drugie zapłacisz teraz za nabicie całej klimy i za gaz. Jeśli już chciał rozpiac klime to odsysa się czynnik robi co trzeba a potem spwrotem nabija wtedy płaci się tylko za usługę odessania i napełnienia za gaz juz nie.Po trzecie rozpial układ ja wymienił bym też osuszacz. Moim zdaniem powinien oddać ci kasę za nabicie klimy. Ps ja w b7 wymieniłem rozrząd dementujac pas przedni nie rozpinajac układu klimatyzacji dla chcącego nic trudnego
-
dmuchawa
Zdejmij schowek i wyjmij wentylator i sprawdź. Stawiam ze szczotki się kończą.
-
Obniżenie przodu w Audi A4 B6 talerzykami sprężyn od A4 B5
Gdzie wy te talerzyki znajdujecie? Ja szukam cały czas i nie mogę znaleźć :@. No w końcu mi też udało się wyrwać te talerzyki :-) w sobotę montaż jak dojdą B-) No i ja też po wymianie talerzykow. Lewa strona bajka raz dwa i zrobione z drugiej jak zawsze śruba się zapiekla i nie obyło się bez demontażu zwrotnicy dopiero tam dałem rade z ta śruba. Przed wymiana auto stało na wysokości 66,5 zaraz po wymianie stoi 65,5 myślę że jeszcze z 0,5 centymetra sądzie jak się ułoży zawieszenie :-)
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Cześć Marcin potrzebowałbym amorki przód do audi a4b7 2.0tdi BPW 2006r zawieszenie 1BE . I jak masz taka możliwość to zmierz mi średnice obudowy amorka . Dzięki i czekam na ofertę . Ps za ile możesz ori załatwić 1BE bo chyba ori bym chciał
-
strzelanie w zamku klapy bagażnika
U mnie jest tak samo. Przy otwieraniu klapy zamek kilka razy próbuje ją otworzyć. Ja na chwile obecna zmieniłem blaszkę w silniczku, mikrostyk w klamce, wyregulowalem zamek i dalej to samo. Stawiam na uszkodzony zamek ale na chwile obecna nie mam czasu na szukanie zamka na podmiane.
-
woda podczas odbrzybiania ?
Pianka do nawiewow robi więcej szkody niż pożytku. Jak robisz odgrzybianie to zacznij od porownika. Nawiewy to tunele może gdzieś na łączeniu delikatnie puścilo ta wodę. Jak chcesz to sprawdzić to ściągnij osłonę pod kierownica włącz nadmuch na kratki środkowe i zamknij wyloty potem szukaj gdzie dmucha. Ja osobiście bym się nie przejmował.
-
oszusci na olx
Na allegro nigdy nie miałem problemu a kupowałem różne rzeczy, droższe za pobraniem z możliwością sprawdzenia przesyłki. Przyjeżdża kurier sprawdzam i płace coś jest nie tak nie płacę i nie przyjmuje. Na olx tylko i wyłącznie odbiór osobisty i płace po sprawdzeniu przedmiotu.Niestety naciąganie trochę jest więc trzeba się pilnować.
-
Zawieszenie s-line ori jakie wahacze?
Różni się twardościa amortyzatorów ;-)
-
Nie działa oświetlenie bagażnika i brak sygnalizacji na fisie
Czujnik otwarcia klapy padl tzw krawcowka.
-
Jaki zestaw do demontażu tapicerki polecacie?
Zależy co chcesz tym robić jeśli używać raz na jakiś czas to może być chyba ze polamia się przy pierwszym demontażu. ;-)
-
Kupno nowej kosiarki spalinowej - co wybrać ?
Ja mam kosiarkę nac z silnikiem brigsa. Moc dobierasz do powierzchni koszenia. Jest u mnie 3 lata zero problemów. Tylko wymiana oleju filtra powietrza i świecy. Jak dobrze ekspooatujesz kosiarkę to kilka lat spokojnie pochodzi.
-
Przerysowanie boku, spisane oświadczenie i sprawca, który zrezygnował
Polska to poj...ny kraj każdy patrzy żeby drugiego bez mydła wydymac. Najlepiej od razu policję wzywać wtedy notatka jest. Kolega tez miał przypadek jak ty koleś wymusił spisali oświadczenie po 3 dniach sprawca zmienił zeznania i sprawa trafiła do sądu. Sędzia jednak przyznał racje kumplowi. Co do policjantów jak nie chce im się robić papierowej roboty to orzekają winę wspólna no bo tak szybciej i łatwiej.
-
Samochodowe 'wiosenne porządki'
Filtr paliwa jak juz wymienia się przed zimą. Pełen serwis klimy jak najbardziej. Dokładne umycie auta po zimie. Filtr powietrza wymienia się przy wymianie oleju. Olej w skrzyni droga inwestycja ori 130zl za litr. Zmień opony na letnie, zrób klime, nawoskuj auto i tyle w temacie. ;-)
-
Zabezpicznie przed kradzieżą
Juz to widzę jak dziennie dybel zakłada. Stawiam ze po tygodniu by odpuścił ;-)
-
Zabezpicznie przed kradzieżą
Głównie podpinaja się pod kompa i odpadają. Można zrobić tak jak pisałeś + odcięcie np zapłonu albo rozrusznika
-
Wymiana Uszczelki pod głowicą BPW
No niestety kolega może mieć rację ze silnik się zatarl. W najlepszym wypadku chwyciło tylko pabewki na walku rozrządu. Jakby tłoki chwyciło to przy 160 korbowod by bokiem wyszedł. Czekamy na relacje co z silnikiem oby było ok.
-
Poradnik jak zrobić polerkę dla początkującego
Dokładnie można samemu ogarnąć nawet miękki lakier. Odpowiednie pasty i pady i jazda.
- Logi BPW