Treść opublikowana przez .Pablo.
-
[ALL] Odwieczny problem obniżenie zawieszenia
Amorki z tyłu są dobre. W poniedziałek przychodzą mi sprężyny jak założę dam znać jak wyszło. Ps ile cenią się sprężyny 1BE s-line komplet przód i tył ? używki w bardzo dobrym stanie za 400zł pójdą ?
-
[ALL B6] Prośba o wycenę zawieszenia
To ja podepnę się pod temat sprężyny s line 1BE komplet przód i tył za 400zł warto kupić do b7 ?
-
Redukcja-adapter do gniazda elektrycznego haka.
Każde gniazdo jest identyczne są tylko dwa rodzaje gniazd na 13 i na 7 pinów. Standardowa kostka ma 7 pinów ta z 13obsługuje też esp, abs itp przyczepy. Ten adapter będzie dobry wkładasz go w te gniazdo w aucie do tego przyłączasz kabel przyczepy i po sprawie Ps adapter kupisz w każdym sklepie motoryzacyjnym.
-
[ALL] Odwieczny problem obniżenie zawieszenia
Miałem tak od samego początku że **** siedzi względem przodu o wiele niżej. Trumna pusta bagażnik też jedynie w baku pod korek paliwa wlane Myślałem że te modele tak mają bo w zawieszeniu nic nie było grzebane sprężyny i amory 1BE. Zamówiłem już sprężyny weiteca -30 powinno ładnie siąść równo.
-
[ALL] Odwieczny problem obniżenie zawieszenia
Witam, zamieszczam nowy wątek ponieważ uważam że nie tylko ja ale też inni forumowicze mają problem z doborem odpowiedniego zawieszenia a w szczególności jak auto siądzie i jak będzie wyglądało. Prosiłbym aby wstawiać fotki swoich aut z obniżonym zawieszeniem opisując jakie sprężyny i amory czy seryjne czy inne, czy koła nie schowały się w nadkola itd. W dużej mierze ułatwi to kolejnym fanom gleby przeglądanie zdjęć będzie mniej więcej porównanie jak auto się zachowa przy innych sprężynach. Ja mam seryjne zawieszenie 1BE ale auto stoi krzywo tył jest niżej niż przód na początku mnie to nie drażniło ale teraz coraz bardziej to się w oczy rzuca i kole to moje auto widać dokładnie różnice. Z tego co wyczytałem to w moim przypadku sprawę załatwią sprężyny Waiteca -30 auto powinno ładnie siąść z amorkami nie mam problemu bo mam 1BE.
-
[B5 AFN] Tylne środkowe pasy bezpieczeństwa
Z tego co pamiętam w mojej b5 środkowy pas był tylko biodrowy i się nie chował. Ja wkładałem go pod kanapę żeby nie wyglądał jak pasy z syrenki
-
[ALL B6] Sprawdzenie klimatyzacji w zimę
Podpinasz vaga i sprawdzasz błędy wszelkie nie sprawności klimy wyskoczą w postaci błędów.
-
[ALL] Bagażnik na rower, rowery
Dopiero teraz odpisuje bo nie miałem czasu na kompa wejść. Ja też nie miałem haka ale specjalnie założyłem między innymi po to żeby wozić rowery. Nie musisz zakładać od razu westfali wystarczy jakiś polski hak za 700zł spokojnie już założysz A wierz mi wygoda z bagażnikiem rowerowym na haku bezcenna
-
[ALL] Rysa na masce, co myślicie? Zdjęcia.
Rysa do podkładu żadna polerka tego nie naprawi. W grę wchodzi zaprawka i dopiero polerka. Malować całego elementu nie ma sensu.
-
Kontrolka świateł mijania w A4 B7
W b7 nie ma kontrolki świateł mijania jest tylko kontrolka długich.
-
[B5 AVG] Dmuchanie zimnem na mrozach
Zrób nastawy podstawowe może pomoże.
-
[ALL] Bagażnik na rower, rowery
Hak idealne rozwiązanie łatwy montaż, zero problemów z włożeniem roweru (nisko nie trzeba wkładać go na dach). Minus trzeba mieć hak Woziłem rowery na relingach ale uciążliwe było podnoszenie roweru na wysokość dachu mniejsze osoby nie sięgają bagażnik klapowy miał mój szwagier minusem było brak dostępu do bagażnika jechaliśmy na wakacje szwagier chwycił kapcia i zonk trzeba demontować cały bagażnik i rowery ściągać porażka. Najlepszym rozwiązaniem jest montaż na haku. dostęp do bagażnika jest nie trzeba się siłować z zapięciem roweru więc polecam. Mam bagażnik thula na hak na 3 rowery jak dla mnie bajka.
-
[B5 AVG] Świece od podgrzewania płynu - na jednej brak napięcia
Nie powiem ci dokładnie ale 3 świece grzeją dopiero w odpowiednio niskiej temp, tak grzeją dwie, może było za ciepło i ta jedna nie grzała
-
[B6 AWX] Jaką nawigację GPS za 300-400 zł ?
Ja używam tej nawigacji NavRoad NR470 Enovo. Dla mnie ma same plusy dobry ekran, fabrycznie odblokowana czyli wgrywasz każdą mapę. Ja używam automapy chodzi bez problemu nie gubi sygnału gpsa. Ma funkcję zapamietywania położenia przez co szybciej wyszukuje sygnał po odpaleniu jej. Jedyny minus to kiepski głośnik ale jak dla mnie głośnik w zupełności wystarczy. Ja jestem z niej bardzo zadowolony. więc polecam.
-
[ALL B6] Jak ustawić klimę w zimę ?
W b5 się wyłącza w b6 i b7 chodzi cały rok chyba że ktoś sam ją wyłączy
-
[B7 BPW] Niski poziom płynu chłodniczego ale nie ubywa dalej!
Koledzy ubywający płyn chłodzący kiedy wywala go przez zbiorniczek to walnięta uszczelka głowicy. Też liczyłem jak wy na jakąś nieszczelność korek itp ale prawda okazała się brutalna Miałem identycznie jak wy dolewam do maxa jadę ostrzej ubywa płynu i stabilizuję się. Dolewam znowu i to samo. Powąchajcie korek powinien pachnieć spalinami. Po wymianie uszczelki pod głowicą płyn trzyma się cały czas na maxa żadnych ubytków nie ma. Przebieg przy jakim padła uszczelka u mnie to 160tys silnik oczywiście bpw
-
[ALL] Po dolaniu płynu hamulcowego twardy hamulec
Dot 3 i 4 są ze sobą mieszalne więc wymiana była nie potrzebna. Poza tym skąd mechanik wiedział jaki płyn dolali ? Geniusz jakiś
-
[B7 BPW] Zanik Płynu chłodniczego
Jak płyn tak szybko ucieka to raczej nie uszczelka tylko jakiś wąż strzelił.
-
[ALL B5] Pikanie przy załączaniu zapłonu...
Ile masz paliwa w zbiorniku jak nasz rezerwę to będzie pikać i palić się kontrolka rezerwy. Mi kiedyś pikało przy słabym aku doładowałem i przestało pikać.
-
[ALL] Prosze o opinie: Silnik 2.0 TDI np. bsy, bkd
Kolego ile osób tyle opini na temat 2,0. Z początku produkjci miały wady w późniejszych wersjach je usunięto przynajmniej częściowo. Wszystko zależy od przebiegu bo wiadomo korekta licznika zawsze jest robiona i jak ktoś kupuje auto z licznikowym przebiegiem 140tys km a faktycznie ma ponad 300tys to ma prawo się zepsuć co czy owo. Ponad to wszystkie nowe diesle są delikatne nie tylko silniki audi ale innych koncernów też. To nie czasy beczek które robiły 1000000km bez remontu . Ja mam 2.0 tdi BPW nie narzekam żadnych usterek jak na razie nie miałem z wyjątkiem uszczelki pod głowicą zrobiłem i dalej hula aż miło. Co do kodów silnika to niestety nie pomogę.
-
[ALL B6] Relingi, pomysł na bagaż
To nie czasy maluchów że bagaż spinało się taśmami z tesco za 5zł Do relingów potrzebujesz belki możesz kupić najtańsze na allegro nawet za 120zł a boxa możesz wynająć to lepsza alternatywa niż kupować nowego. Możesz też zawsze pożyczyć od kogoś.
-
[B8 CAG] Trzeszczenie
Najprostszy sposób to jedna osoba rusza autem na boki druga patrzy który element trzeszczy. Trzeszczy jakaś guma bo zrobiła się twarda jak temp spadła poniżej zera. Nie znaczy to że coś jest uszkodzone. Co do przebiegu i zawieszenia to różnie to bywa zależy po jakich drogach się jeździ itp. Polskie drogi szybko wykańczają zawieszenia w autach
-
[B6 AVJ] Wpadł pedał hamulca
To że płyn w zbiorniczku jest to nic nie znaczy naciśnij kilka razy i zniknie Albo strzelił przewód albo któryś cylinderek cieknie. Kanału nie trzeba naciśnij na hamulec dwa razy i zobacz przy którym kole jest płyn na ziemi
-
[B5 AFN] Po wymianie złącza elastycznego silnik stracił moc... problem
Jak chcesz spalić pół auta to rozłączaj Przy takim przebiegu to kat na pewno zatkany. Jak już robiłeś plecionkę to czemu mechanik go nie rozbił przecież to 3 min roboty i tak miał go na wierzchu. Co do sprawdzenia ciśnienia w układzie to najlepiej nawiercić wydech podpiąć manometr i sprawdzić ciśnienie będzie wiadomo bez rozbierania. Na twoim miejscu jednak rozebrał bym to jeszcze raz i rozbił kata same korzyści dla silnika.
-
[B7 BPW] Klucz filtra oleju wymiar
Mam wkład i mam też taki klucz ale o min średnicy 76mm i jest za duży poza tym pokrywa filtra jest z tworzywa więc nie chciał bym jej połamać tym kluczem z trzema łapkami. Właśnie dostałem odpowiedź średnica klucza 74mm i zamówiłem taki http://allegro.pl/klucz-do-filtra-oleju-74mm-x-14-mercedes-vw-audi-i2046142746.html Dzięki za pomoc chłopaki Pozdrawiam Pablo