Treść opublikowana przez ajax
-
[B5 AEB] Problem z adaptacja przepustnicy
wiem, ale i tak mnie denerwuje fakt ze z jakiegos powodu nie chce sie adoptowac VAGiem
-
[B5 AEB] Problem z adaptacja przepustnicy
probowalem, tez nie dziala - poprostu po kliknieciu Basic na tym kanale nic sie nie dzieje
-
[B5 AEB] Problem z adaptacja przepustnicy
Witam, przeszukalem forum i znalazlem dokladny opis jak adoptowac przepustnice VAG-iem w moim samochodzie. Problem polega na tym ze postepujac zgodnie z instrukcja VAG zwraca blad kiedy wczytuje blok 060. Komunikat jest nastepujacy : Error, channel 060 is not available. Co za tym idzie nie moge sie przelaczyc na "Basic Settings" aby rozpoczac adaptacje. Ma ktos pomysl co moze byc przyczyna? Dziekuje i pozdrawiam!
-
[ALL B6] Gaz czy benzyna - na czym jeździć ?
Ja wstawilem gaz w sierpniu rok temu. Potem byly klopoty z regulacja, ale poszedlem do dobrego gaziarza i wzialem go za morde do samochodu zeby mi w czasie rzeczywistym wyregulowal. Od tamtego czasu na instalacji zrobilem 40.000 km + 10 000 k na benzynie. Turbina byla zmieniana w 2004r. i od tamtego czasu w sumie z moim przebiegiem ma 100 000 najechane i wyglada ze jeszcze pojezdzi. Odnosnie mocy to spadek w moim przypadku jest niezauwazalny. Miesiac temu gonilem sie z identycznym audi [AEB] tylko w benzynie i mielismy identyczne osiagi. Dystans sie nie zmienial. To ze mam gaz zauwazam tylko podczas tankowania. Oczywiscie stosuje troszke lepszy serwis niz w przypadku benzyny ale to chyba wynika z mojej fobii samochodowej Generalnie zauwazylem ze zle na temat gazy wypowiadaja sie ludzie ktorzy uzywaja diesli, lub Ci ktorzy maja benzyne ale to chyba z zazdrosci Inna sprawa jest to ze jak dasz sobie zalozyc badziewna instalacje przez jakiegos garazowca to bedziesz mial same problemy. Jezeli chodzi o awaryjnosc silnika to nie przytrafilo mi sie nic co moglaby spowodowac instalacja gazowa. Bo chyba na wahacze nie wplywa? Pozdrawiam !
-
[B5 AHU] Co powiecie na to ?
Twoj poziom jest za***iście niski proponuje zamkniecie watku... Bo kolega pomylil fora. Odrobine kultury ...to byl cytat niejakiego macsyl'a-jakos w srodku watku,a tak poza tym wszystkim-czemu zwracasz uwage autorowi ,a nie robiles tego kilka stron wczesniej innym uczestnikom watku,kiedy wyrazali opinie na temat tego auta i jego wlasciciela,w dosyc dosadny i czasem malo przyjemny sposob-rozumiem,ze bylo troche smiechu,bo fajnie jest troche sie posmiac,ale nie wysmiac i powalic na ziemie... ...celem watku bylo pokazanie auta,za ktore zebralo sie wlascicielowi,teraz chlopak wysluchal tego i chce cos zrobic-a jest jeszcze dluga droga do doprowadzenia auta do porzadku... ...Slawek-dajmy Mu jeszcze troche czasu... ...Grzesiek-nastepnym razem na prawde uzywaj znakow interpunkcyjnych,bo ciezko sie czyta posty,kiedy trzeba sie czegos domyslac Wiecie co Panowie? Zawsze wsiadam z duma do mojej A4ki, bo wydaje mi sie, że należę do grupy w której większość osób posiada mózg i troszkę ogłady. Oczywiście są wyjątki.... i nie mowie tutaj o audi kolegi Grzesika, lecz O WASZYM PROSTACKIM I CHAMSKIM zachowaniu. To nie jest krytyka! Z niewiadomego powodu wyśmiewacie sie z nowego członka klubu i go obrażacie. Bo chyba jego samochód nie jest tym powodem? Macie jakieś problemy osobiste? Kolega domjenick ma słuszna racje. Dajcie mu troszkę czasu, mocne argumenty i wtedy może zmieni zdanie. jeżeli nie, to trudno - to jest jego samochód! Kudos dla bula_k... po tak wielu idiotycznych uwagach wciąż potrafił sie zachować i na nisko-poziomowe teksty odpowiedział z należytym wychowaniem! Koniec OT. Jeżeli chodzi o samochód i jego wygląd zewnętrzny to do mnie nie przemawia. Najważniejsze jednak jest żebyś Ty czuł sie w nim dobrze. Jeżeli jednak zmienisz zdanie to na pewno znajdzie sie paru doświadczonych "tunerów" na tym forum którzy pomogą Ci wybrać dobry kierunek dla tego samochodu! Pozdrawiam!
-
[ALL] Quattro pali więcej ?
Nie ma pocieszenia Ja mam FWD i tylko mama mnie pociesza bo nie rozumie po co mi quattro
-
[ALL B5] Wyciek oleju
Sprawdz czy nie odkrecil sie filtr oleju! Mi raz sie zdarzylo i wtedy pompa wywala caly olej na zewnatrz.....
-
[B5 AEB] Problem z uruchamianiem silnika
Zawor zwrotny jest zaraz przy pompie i nie da sie wymienic tylko tego zaworu ( trzeba cala pompe ) dlatego lepiej wstawic inny bardzo blisko pompy ( koszt 20 PLN + troszke zabawy )
-
[B5 AEB] Numer katalogowy przepustnicy
dzieki
-
[B5 AEB] Numer katalogowy przepustnicy
Witam, tak jak w temacie. Nigdzie nie znalazlem a na mojej tez nie widze ( moze jest pod spodem a nie wykrecalem jej ) Bede wdzwieczny! Pozdrawiam
-
[B5 ADP] Trzeci sygnał o przekroczeniu temperatury płynu
Kolego, drugi wentylator jest od klimy i wspomaga chlodzenie tylko w sytuacjach ekstremalnych.... np 35 stopni i korek. Na dole po stronie pompy nie ma czujnika temp chlodnicy Reasumujac, wszystkie objawy o ktorych mowisz wskazuja na termostat... czujnik temperatury na bloku silnika nie ma wplywu na jego temperature! To jest tylko odczyt na ECU a wszystkie elementy sterujace temperatura dzialaja niezaleznie ( termostat, uklad otwarty/zamkniety, predkosc obrotowa wentylatora ) Pozdrawiam
-
[B5 ADP] Silnik po odpaleniu gaśnie nawet po kilku próbach!!!
Morze jest glebokie i szerokie. Kolego tommy, jezeli oczekujesz rzetelnej i realnej odpowiedzi bez gdybania to musisz rozlegle opisac problem.... Kiedy nie chce odpalic? Jak jest cieply czy zimny? Kiedy usterka sie uwidocznila? ( ostatnio spadla mocno temperatura otoczenia ) W jaki sposob gasnie? Tylko zaskoczy czy chwilke sie "meczy" na wolnych obrotach i wtedy gasnie? Ile masz w baku paliwa? Czy problem wystepuje przez caly czas? ( czy np czasem pali dobrze ) Gdzie tankujesz paliwo? ( caly czas jeden rodzaj paliwa czy gdzie popadnie? Dodatkowo bledy z VAG-a bylyby mile widziane Pozdrawiam!
-
[B5 ADR] Najwyższa predkosc
Bez testow wiadomo ze tak jest Popatrze ile jada uzytkowanikow ADRy a ile jest Vmax podana ;D
-
[B5 AEB] Pierścienie czy uszczelniacze ?
Ehh wlasnie nie ma do konca takiej czynnosci. Po pomiarach i objawach mozesz sie domyslac a dopiero jak zrzucisz glowice to sie okaze co jest do wymiany. Ile Ci pali tego oleju?
-
[B5 AEB] Pompka paliwa
Tak bynajmniej zminimalizowało ten problem prawie do zera tzn autko nie gaśnie i obroty bardziej stabilne. Kolego kiblos a mierzyłeś ciśnienie paliwa??? Dokladnie Z pomoca kolegi wesz zrobilem ten sam zabieg i koniec problemu ... aha i w moim przypadku cisnienie paliwa bylo ok. Pozdrawiam
-
[B5 AAH] bierze olej?
No chyba kpisz ze tak motorownie zajezdzasz! Czy odcina Ci przy 6K? 2 litry na 6k przy takim kreceniu to normalka....
-
[B5 ADR] Jak włączę klimatyzację to spada moc
Moze masz zepsuta klime? bedzie OT- AGB lyknie 3.0 TDI ASB w A6?
-
[B5 ADR] Spadaja obroty na rozgrzanym silniku
Ja tez stawiam na przepustnice - najpierw czyszczenie a potem ladna adaptacja Normalne obroty na biegu jalowym to 860-920 Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Ciśnienie doładowania
No to samochod ma na pewno chipa bo seria to 150 KM / 210 Nm Tylko sie cieszyc! Albo plakac ... tak czy inaczej musisz teraz zadbac o to zeby instalacja gazowa spelniala wymagania silnika. Na co trzeba zwrocic uwage? - przewody zasilajace silnik w gaz musza miec 8 mm - reduktor do 300 KM - wtryski do 300 KM - odpowiednia mapa wtryskow gazu Jezeli te punkty sa spelnione to autko powinno smigac bez problemow. Wysokie doladowanie jest zwiazane z chipem. Niemniej jednak 1.1 bara to duzo nawet jak na chipa o.O Jaka masz turbine? Odpowiednik K003? I co to znaczy ze jest prawie idealnie na paliwie? Zeby samochod jezdzil dobrze na gazie to benzyna musi byc opanowana na perfekt Pozdrawiam
-
[B5 AAH] Silnik przerywa i kicha jak wściekły HELP
Pewnie kolega chcialby uslyszec pomysly jak to teraz odpowietrzyc
-
[B5 AAH] Silnik przerywa i kicha jak wściekły HELP
Hmm czyli wyjezdziles go do zera? Moze masz zapowietrzony uklad paliwowy teraz?
-
[B5 AEB] Pompka paliwa
Mialem nadzieje ze tutaj sa tylko normalni ludzie :gwizdanie: No nic, zycie prostuje... nie dość że normalni to nadwrażliwi.... ja mało się nie popłakałem... [br]Dopisany: 03 Wrzesień 2008, 23:34_________________________________________________ [br]Dopisany: 03 Wrzesień 2008, 23:34_________________________________________________z żalu i przykrości jaką mi uczyniłeś tak mówiąc o kobietach... jak mogłeś...[br]Dopisany: 03 Wrzesień 2008, 23:35_________________________________________________ Powinienes plakac ... nad wlasna glupota Nie chodzi o to jak nazwal kobiete tylko o to w jaki sposob pisze.... podobnie jak ty. Lubisz spamowac emoty na forum audi? Polecam forum BMW
-
[B5 ADR] Najwyższa predkosc
LOL troszke mnie smieszy jak widze takie wypowiedzi : No Panowie bez urazy ale widze ze niezle rakiety z tych ADR-ow i AEB-ow! 230 bez problemow i jeszcze mozna? Jezdziliscie kiedys samochodami z wiekszymi silnikami? To co potrafi ADR i AEB przy predkosciach powyzej 160 jest poprostu smieszne i wrecz nazwalbym to katowaniem silnika Vmax to jedno ale komentarz to juz przesada
-
[B5 AEB] Pompka paliwa
Umm ale nie musisz zaworu przy pompie montowac. To jest ciecz wiec nawet jak to zrobisz pod maska to paliwo sie nie cofnie chyba ze masz nieszczelnosc w tylnej czesci Ja polecam przed filtrem bo tam jest spory kawalek weza i bez walenia wejdzie. Mechanik wlasnie wymienia pompe paliwa wiec jak to nie pomoze to nie wiem co zrobie o.O
-
[B5 AEB] Montaz instalacji Gazowej silniki 1.8T
No wlasnie spalanie na benzynie jest najwazniejsze - pozniej bedziemy o gazie mowic 170 KM + Quattro + Tip robi swoje Do jakich obrotow tip trzyma jezeli jezdzisz spokojnie? Jezeli chodzi o kata to mysle ze Poziek mial na mysli starsze samochody gdzie czesto katalizator jest juz przypchany a gaz go dobija ( temperatura spalania ). Przy Twoim roczniku ( 2004 ) nie sadze zeby wogole mialo to zastosowanie. . .