Treść opublikowana przez Tobike
-
proszę o analizę logów
Daj dynamiczne logi. Musisz poczytać bo przy automacie inaczej robi się dynamiczne (kick down)
-
Olej w dolocie
Odma doprowadza do dolotu opary oleju które tam się skraplają i powstaje olej, ciśnienie panujące w dolocie wypycha go przez najsłabsze miejsca co świadczy o tym że dolot jest lekko nieszczelny. Jak nie ubywa oleju z silnika to się tym nie martw.
-
Problem z klimą
Jedź do zakładu który to robił i poproś o sprawdzenie czynnika, układ mógł się rozszczelnić.
-
Odgrzybianie klimatyzacji ozonem czy chemicznie?
Ozonowanie stosuje się w przypadku regularnego odgrzybiania (zapobiegawczo), jeśli już coś czujesz z nawiewów to pozostaje tylko chemia. Co do ilości czynnika w układzie to zakład tym się zajmujący zajrzy do specyfikacji. U mnie było 700g czynnika i każde 100g kosztuje 15zł, czyszczenie chemiczne 80zł i oczyszczanie czynnika i wymiana oleju 80zł.
-
proszę o analizę logów
Korekcje na 1 i 2 wtrysku masz duże, albo leją albo kompresja na cylindrach jest słabsza. Dziwne wskazania w grupie 003 komp żąda za dużo powietrza, u mnie jest 250 a twój 350. EGR masz zaślepiony?
-
Proszę o ocene logów Turbo zbyt późno wstaje
do 2500obr/min zrób loga bo przy 2tyś komp już żąda 1bar doładowania
-
luz turbiny + znikający olej
po wyglądzie, poszukaj zdjęć, a standardowa odma to taka jak producent wypuścił
-
Pytanie o rozmiar klucza.
M10x20 to dane gwintu tej śruby a nie jego łepka, łepek to pewnie jakiś splin ale jaki rozmiar to nie wiem, może kolega Ci potwierdzi rozmiar.
-
Pytanie o rozmiar klucza.
M10 to gwint metryczny 10mm, 20 długość gwintu tej śruby (mierzony od łepka)
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów
klucz do korka spustowego to splin 16 z otworem, klucz do korka wlewowego to imbus 17
-
luz turbiny + znikający olej
Jeżeli masz standardową odmę to przez nią może też olej się dostawać do dolotu. Sprawdź czy nie masz wycieków na silniku.
-
Zawór N75 - Gdzie najlepiej kupić ?
andrzej22 sprężynka została oryginalna bo jest zaprasowana wewnątrz tłoczka, ja mam ten nowszy typ zaworka, regeneracja polegała na wyczyszczeniu zaworka wewnętrznego i polerowaniu połączenia tłoczek - korpus cewki. U mnie korpus zostawiał drobne rysy na tłoczku po tej operacji tłoczek chodzi płynnie i nie jest już rysowany.
-
Zawór N75 - Gdzie najlepiej kupić ?
regeneracja mojego zaworka przyniosła podobny efekt, turbo wcześniej wstaje, tylko że ja się przyłożyłem do regeneracji wraz z polerowaniem wnętrza elektromagnesu i polerowaniem tłoczka.
-
Zawór N75 - Gdzie najlepiej kupić ?
Jeśli masz średnie zdolności manualne to można zregenerować ten zaworek i go wyczyścić. A koledze chodziło chyba o części używane które są sprzedawane na forum.
-
Vag pl
Niektóre laptopy czy notebooki mogą mieć te pierwsze porty com zarezerwowane na jakieś urządzenia, może tu jest konflikt.
-
Poproszę o analizę logów dynamicznych
Przepływka do czyszczenia bo tnie dawki, masz program jakiś zrobiony? bo komp zmniejsza żądane ciśnienie doładowania przy wysokich obrotach, chyba że tak ma być w AHU
-
Vag pl
rav85 na screenach widać że już komp znalazł ci poprawnie kabel, teraz musisz go z com10 przesunąć na com1-com4 i taki sam ustawić w vagu. Czas opóźnienia dla portu masz przesadzony daj na 5. Źle masz też ustawiony VCDS dla kabla Viakena. Start Baod: 9600 Blk Int: 110 Char int: 3 KP2 Time: 55
-
Czy to początki końca koła dwumasowego ?
To nie dwumas a raczej łożysko oporowe lub skrzynia biegów (sprawdź stan oleju w skrzyni).
-
krzywiace sie tarcze przednie i klocki lapiace w polowie tarczy
Jeżeli klocek nie bierze po całej tarczy to nagrzewa się tylko jej rant i przez to się krzywi. Kolega kicker miał podobny problem i posłuchał mojej rady. Chodziło o podpiłowanie wewnętrznej części zacisku żeby zmusić klocek do łapania całej tarczy (poszukaj na forum).
-
[B5 AFN] Wymiana uszczelki miski olejowej
Wycieki likwiduj od góry więc najpierw zrób chłodniczkę oleju bo może się okazać że miska jest szczelna.
-
Prośba o ocenę logów
No i się poprawiło jak widzisz
-
Prośba o ocenę logów
Zalej zwykłego ON na markowej stacji i się przekonasz
-
Brak mocy na wszystkich obrotach (błąd oraz grupa 011 do analizy)
wyczyść przepływkę, sprawdź wtyczkę może zaśniedziała, pokasuj błędy i zrób komplet logów.
-
Prośba o ocenę logów
W grupie 008 widać jak obcina, przeczyść ją dokładnie jak pisałem i zaloguj jeszcze raz.
-
Prośba o ocenę logów
Przepływkę w benzynie ale nie pałeczkami a pędzelkiem z długim włosiem przemyj. korekcje może przez paliwo się pogorszyły.