Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tobike

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tobike

  1. Daj dynamiczne logi. Musisz poczytać bo przy automacie inaczej robi się dynamiczne (kick down)
  2. Odma doprowadza do dolotu opary oleju które tam się skraplają i powstaje olej, ciśnienie panujące w dolocie wypycha go przez najsłabsze miejsca co świadczy o tym że dolot jest lekko nieszczelny. Jak nie ubywa oleju z silnika to się tym nie martw.
  3. Tobike odpowiedział(a) na mo2 temat w Nadwozie i Wnętrze
    Jedź do zakładu który to robił i poproś o sprawdzenie czynnika, układ mógł się rozszczelnić.
  4. Ozonowanie stosuje się w przypadku regularnego odgrzybiania (zapobiegawczo), jeśli już coś czujesz z nawiewów to pozostaje tylko chemia. Co do ilości czynnika w układzie to zakład tym się zajmujący zajrzy do specyfikacji. U mnie było 700g czynnika i każde 100g kosztuje 15zł, czyszczenie chemiczne 80zł i oczyszczanie czynnika i wymiana oleju 80zł.
  5. Korekcje na 1 i 2 wtrysku masz duże, albo leją albo kompresja na cylindrach jest słabsza. Dziwne wskazania w grupie 003 komp żąda za dużo powietrza, u mnie jest 250 a twój 350. EGR masz zaślepiony?
  6. do 2500obr/min zrób loga bo przy 2tyś komp już żąda 1bar doładowania
  7. po wyglądzie, poszukaj zdjęć, a standardowa odma to taka jak producent wypuścił
  8. M10x20 to dane gwintu tej śruby a nie jego łepka, łepek to pewnie jakiś splin ale jaki rozmiar to nie wiem, może kolega Ci potwierdzi rozmiar.
  9. M10 to gwint metryczny 10mm, 20 długość gwintu tej śruby (mierzony od łepka)
  10. klucz do korka spustowego to splin 16 z otworem, klucz do korka wlewowego to imbus 17
  11. Jeżeli masz standardową odmę to przez nią może też olej się dostawać do dolotu. Sprawdź czy nie masz wycieków na silniku.
  12. andrzej22 sprężynka została oryginalna bo jest zaprasowana wewnątrz tłoczka, ja mam ten nowszy typ zaworka, regeneracja polegała na wyczyszczeniu zaworka wewnętrznego i polerowaniu połączenia tłoczek - korpus cewki. U mnie korpus zostawiał drobne rysy na tłoczku po tej operacji tłoczek chodzi płynnie i nie jest już rysowany.
  13. regeneracja mojego zaworka przyniosła podobny efekt, turbo wcześniej wstaje, tylko że ja się przyłożyłem do regeneracji wraz z polerowaniem wnętrza elektromagnesu i polerowaniem tłoczka.
  14. Jeśli masz średnie zdolności manualne to można zregenerować ten zaworek i go wyczyścić. A koledze chodziło chyba o części używane które są sprzedawane na forum.
  15. Niektóre laptopy czy notebooki mogą mieć te pierwsze porty com zarezerwowane na jakieś urządzenia, może tu jest konflikt.
  16. Przepływka do czyszczenia bo tnie dawki, masz program jakiś zrobiony? bo komp zmniejsza żądane ciśnienie doładowania przy wysokich obrotach, chyba że tak ma być w AHU
  17. rav85 na screenach widać że już komp znalazł ci poprawnie kabel, teraz musisz go z com10 przesunąć na com1-com4 i taki sam ustawić w vagu. Czas opóźnienia dla portu masz przesadzony daj na 5. Źle masz też ustawiony VCDS dla kabla Viakena. Start Baod: 9600 Blk Int: 110 Char int: 3 KP2 Time: 55
  18. To nie dwumas a raczej łożysko oporowe lub skrzynia biegów (sprawdź stan oleju w skrzyni).
  19. Jeżeli klocek nie bierze po całej tarczy to nagrzewa się tylko jej rant i przez to się krzywi. Kolega kicker miał podobny problem i posłuchał mojej rady. Chodziło o podpiłowanie wewnętrznej części zacisku żeby zmusić klocek do łapania całej tarczy (poszukaj na forum).
  20. Wycieki likwiduj od góry więc najpierw zrób chłodniczkę oleju bo może się okazać że miska jest szczelna.
  21. No i się poprawiło jak widzisz
  22. Zalej zwykłego ON na markowej stacji i się przekonasz
  23. wyczyść przepływkę, sprawdź wtyczkę może zaśniedziała, pokasuj błędy i zrób komplet logów.
  24. W grupie 008 widać jak obcina, przeczyść ją dokładnie jak pisałem i zaloguj jeszcze raz.
  25. Przepływkę w benzynie ale nie pałeczkami a pędzelkiem z długim włosiem przemyj. korekcje może przez paliwo się pogorszyły.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.