Treść opublikowana przez odzim
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów
ewidentny problem ze sterowaniem , tylko jezeli zalozyc ze turbina byla czyszczona to by byla gruszka , ale jak sam napisales ze jak furke pogoniles to kierownice sie rozruszaly , wiec grucha odpada bo albo dziala albo nie , niech jedzie do tego warsztatu po zwrot pieniazków albo wyjecie turbiny i ponownie przeczyszczennie ale przy nim bo jezeli zrobione jest czyszczenie zgodnie ze sztuka to dziesiatki tysiecy km mozna na takim turbo przejechac ps. a silnik to asv (chyba)
-
SPOTY RADOMSKIE
parkuj na ulicy , skoro masz takich sąsiadów poje...ych
-
[B5 AFN] Nowa turbina AWX i nic
kolego jak robisz logi ,to moze je pokarz komuś bo tak to możemy sobie gdybać a tobie na pewno nie pomożemy
-
[ALL B7] B7 z USA - "polonizacja" w Opolu
radio musisz zmienic , bo tego juz nie zrobisz , w sumie to nie sa drogie
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
zrob osobno 011 dynamiczny bo masz strasznie wielki przeskok z 1700 na 2600 obrotow , spróbuj moze na 3 a najlepiej na 4 biegu , nie loguj razem grup tylko kazda z osobna
-
SPOTY RADOMSKIE
bede tak kolo 19 30
-
SPOTY RADOMSKIE
tez jutro wpadnę :> na spota oczywiście
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
z takimi radami zapraszam na forum trabanta brak komentarza na takie posty ,
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
wywal kata , zostaw puche a wydlub to co tam masz , pózno turbo wstaje , a jak wywalisz bedzie o niebo lepiej
-
SPOTY RADOMSKIE
zapewne B7 Eee tam, skromniutko AVFik 2004 juz nie badz taki skromny
-
SPOTY RADOMSKIE
a może rodzina Ci sie bedzie powiększać
-
[B6 AVF] Słaby moment obrotowy i duże spalanie
nie kupuj uzywki bo nie warto , wywal srodek i tyle, w nowszych furach chłopaki kata usuwają , jak jest turbina
-
[B5 AFN] Czyszczenie turbosprężarki
nie , wymyj naftą , i papierem wodnym , potem mozesz wypolerowac i bedzie git
-
[B5 AEB] Błąd 1217 - side airbag igniter - drive side rear G199
wtyczka od fotela z airbag, do poprawy
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
i kat do wydłubania bo turbo pozno wstaje
-
[B5 AFN] Czyszczenie turbosprężarki
nie da sie uwierz mi , ciekawe jak odplyw olejowy odkrecisz bez kanalu i srube poprzeczna pod turbina jak nie zdołu w audi, w golfie odkrecalem z asv silnika i tez kanal był pomocny (chyba ze kolega pod autem lezy na mrozie to co innego), a o podnosnik chodzi mi co cale auto idzie na gore i pracujesz sobie na stojąco
-
[B5 AFN] Czyszczenie turbosprężarki
no nie ma tam nadzwyczajnych rzeczy ale robiłem juz to trzy razy w audi i raz w golfie i powiem ci , ze troche roboty z tym jest ze 4 godziny , raz gora raz kanał chyba ze masz podnosnik to troszke wygodniej a jak ci dobrze dziala to po co w robote sie pchac.
-
[B6 AVF] Słaby moment obrotowy i duże spalanie
dokladnie odkrecasz 3 sruby od turbiny , a potem za katalizatorem tez sa trzy sruby , potrzebna pomoc osoby drugiej zeby nakretki trzymala bo lubia sie obkrecac , ja w b5 wyjąłem jeszcze puche z fitrem powietrza i wyjąłem góra kata, potem dluto w reke i wydlubałem wszystko ze srobka i wysypalem do kartonu i opchnołem za 60 pln ,potem skrecilem wszystko i tyle ,wymieniłem dwie nakretki bo były lekko obrobione , pamietaj zeby miedziane były , nic głosniej nie jest moze leciutko swist turbiny slychac ale fura od 1500 obrotow zbiera sie jak szalona teraz, taki banan na twarzy jak po wyjezdzie od witka po modzie , taka roznica jest, zobaczysz.
-
[B5 AFN] Czyszczenie turbosprężarki
nie potrzeba kupowac zadnych uszczelek , uszczeliki sa: metalowa ta co idzie wydech , turbo kolektor nie ma uszczelki , jest za to uszczelka odplyw oleju z turbo , chyba ze stwierdzisz ze sa uszkodzone , bo tak to bez sensu wkladac cos nowego jak nie potrzzeba , pamietaj nakretki powinny byc miedziane , jak bedziesz chcial wymienic i podstawa to dobry klucz nasadowy ps nie ruszal bym turbo jak dobrze dziala , co innego kat wywal z niego wkałd , turbinka zacznie ladnie od dolu ciagnac
-
[B6 AVF] Słaby moment obrotowy i duże spalanie
moze i wyglada tak ze spaliny nie maja jak sie przedostawac , wywal sam wklad z kata i zrob logi 011 grupy , bo teraz to auto nie przyspiesza wogole z dolu , idzie od 2600 a powinno od 1600 isc jak burza , jak wywalisz kata i pokarzesz logi i to by nie pomogło to pomyslimy dalej , bo morze byc jeszcze kilka innych rzeczy , ale trzeba eliminowac po kolei ,
-
[B5 AFN] Notlauf - prośba o wyjaśnienie wątpliwości
no to potwierdza diagnoze ze zapieczone kierownice w turbinie i podcisnienie nie ma siły poruszac sztanga , mozna mierzyc podcicnienie Vacuometrem, ale to odpada bo ty masz przeladowanie a nie niedoladowanie czyli sztanga w gorze i zaworek n75 zbijajac podcisnienie zmiejsza je zeby sztanga opadala ale ma to swoje granice jak kierownice zapieczone ciezko kluczem to rozruszac to jak ma powietrze , prawdłowa praca to okoo 1,5 centymetra ruchu,W AFN na biegu jalowym sztanga powinna isc w gore, po zwiekszeniu obrotow opadac na doł. GORA > max kierownice ustawione pionowo do wirnika DOŁ < min wydajnosc ustawione plasko w kierunku wirnika
-
[B5 AFN] Notlauf - prośba o wyjaśnienie wątpliwości
ja nie mialem , strona goraca tez mi zeszła po lekkim opukaniu młotkiem dosc łatwo
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów po wymianie rozrządu
dokladnie miedzy 49-54 ale 60 bedzie bardzo dobrze
-
SPOTY RADOMSKIE
nie ma problemu tez mam vaga
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów po wymianie rozrządu
logi mówia ze dobrze jak bys mial zle to kąt wyprzedzenia wtrysku bys miał w skarjnej wartosci np 256 lub 0 i pompa nie dalo by sie skorygowac to by było wiadomo ze jest zle ustawiony rozrzad ww granicach rozsadku czyli o jeden zabek bo i naczej to wiadomo czym to sie konczy, w tych motorach latwo sie ustawia rozrzad trzeba tylko pamietac zeby dobrze napinacz ustawic na znaku