Treść opublikowana przez benyA4
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
o kurcze to jestes chyba jedynym przypadkiem ze przy niskich temp. pojawia ci sie ten komunikat sprawdz vagiem wartosci
-
LPG - Na zimnym losowe wypadanie zapłonu
Jak dlugo masz instalacje gazowa i na jaka masz ustawiona temperature przelaczania ?
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Ja teraz leje motula 5W40 i mimo ze wszyscy go zachwalaja ja nie mam przekonania. Prawdopodobnie zmienie na volwoline
-
Ścięta zębatka na wałku rozrządu
Czyli jednak walek wydechowy. Tyrkotanie przy rozruchu to prawdopodobnie zarwany hamulec wariatora , usterka ta jednak nie powinna miec wplywu na lancuch. Przy okazji naprawy powinienes sprawdzic wariator czy nie jest uszkodzony.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
U mnie podobnie jak u kolegi po spadku temperatury OIL MIN co 100km sie nie pojawia . Przy nastepnej wymianie oleju zmienie olej , zobaczymy czy na wiosne zabieg ten rozwiaze problem.
-
Ścięta zębatka na wałku rozrządu
z prawej strony (patrzac na silnik) to wariator po stronie ssacej , jesli okaze sie to prawda daj znac bo ja regeneruje te wariatory wiec moze uda sie pomoc. Trzeba tylko znalezc przyczyne zerwania zebow, cos zablokowalo walek ssacy , lub lancuch byl zle napiety i powycieral zeby.
-
Ścięta zębatka na wałku rozrządu
Ale na ktorej sa sciete zeby na walku wydechowym czy na ssacym (wariatorze) Mozliwe ze nawalil ci napinacz i skaczacy lancuch pozrywal zeby.
-
Spalona kontrolka Check w zespole zegarów
Po przekreceniu kluczyka kontrolka powinna sie zapalic i jesli wszystko jest ok gasnie po rozruchu. A tu masz cos wiecej o samej diodzie i jej strerowaniu http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/wymiana-diody-check-engine-piny-zlaczach-licznika-262181/
-
niedogrzewa
ASO ,kupujac zamiennik musisz miec duzo szczescia zeby po montazu wszystko bylo ok. Nie wiem czy warto podejmowac takie ryzyko.
-
Ścięta zębatka na wałku rozrządu
Kolego nie panikuj mozliwe ze tylko rozregulowal sie rozrzad , jeden dwa zeby balaganu nie narobia. Piszac scieta zebatka masz na mysli starte zeby do tego stopnia ze lancuch przeskoczyl. Czy moze scielo klin na wariatorze i sie przestawil.
-
Zatrzaśnięty schowek jak otwozyć ?
ciegno z prawej i lewej strony sa polaczone . Wciskajac to z prawej strony automatycznie chowa sie i lewa strona i otwiera schowek. Jesli ty nie masz prawego zatrzasku (ciegna) to chyba pozostaje metoda silowa. Nic wiecej tam nie trzyma. Przerabialem ten temat pare dni temu, uszkodzil mi sie zamek i zawias jednoczesnie.
-
sterownik w drzwiach kierowcy
tak jest tam sterownik i odpowiada za wszystko co zwiazane z elektryka w drzwiach dodatkowo wysyla tez informacje do sterownika komfortu
-
Schemat elektryki w słupkach
Nie rozumiem jakiego ty opisu potrzebujesz przeciez na tym schemacie i w tym watku jest wszystko opisane.
-
Schemat elektryki w słupkach
---------- Post dopisany at 22:23 ---------- Poprzedni post napisany at 22:22 ---------- zaczerpniete z watku http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/montaz-elektrycznych-podnosnikow-tylnych-szyb-237698/
-
drganie kierownicy
A otwor centralny jest prawidlowy?? Ja do nowych felg musialem zakladac pierscienie centrujace . A mialem podobnie do 100km/h bylo ok , przy wiekszych predkosciach nie dalo sie wysiedziec.
-
map controlled engine cooling thermostat - open circuit - CO OZNACZA TEN BŁĄD ????
http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-schematy-ukladow-elektrycznych-zlacza-wiazki-piny-dane-151516/ ---------- Post dopisany at 04:57 ---------- Poprzedni post napisany at 04:55 ---------- Jesli odlaczyles czujniki 4 pinowy i sie nie zalaczyly to napewno jest cos nie tak. Nie tylko u mnie po odlaczeniu czujnika wentylatory pracowaly nonstop. A po wlaczeniu klimatyzacji wentylatory zalaczaja sie ?? Modul sterowania wentylatorami to taka aluminiowa puszka umiejscowiona na pasie przednik tuz obok prawego reflektora.
-
map controlled engine cooling thermostat - open circuit - CO OZNACZA TEN BŁĄD ????
Teoria mowi ze wentylatory powinny sie zalaczyc. Ja u siebie po odlaczeniu czujnika za blokiem i przekreceniu kluczyka natychmiast zalaczyly sie wentylatory. I odrazu komunikat na fisie.
-
Błąd wypadających zapłonów
Sprawdz vagiem bledy w silniku. Moze to czujnik polozenia walu swiruje. A gdy auto juz odpali nic dziwnego sie z nim nie dzieje ??
-
map controlled engine cooling thermostat - open circuit - CO OZNACZA TEN BŁĄD ????
Tak dokladnie ten czujnik w chlodnicy steruje wentylatormi jednak nie bezposrednio. Wysyla on tylko informacje do sterownika wentylatorow. Ktory zbiera tez informacje z czujnika od klimatyzacji oraz innych czujnikow temperatury. Jesli ktorys z czujnikow bedzie uszkodzony wentylatory pracuja non stop. Nawet jesli bedzie to ten czujnik z tylu bloku. Temperatura 110 to jeszcze nie masakra zwlaszcza ze ALT lubi cieplo.
-
Tłumik środkowy i końcowy do Audi A4 B6 2.0 ALT
Ja swego czasu mialem podobny problem i okazalo sie ze problem jest wiekszy niz myslalem . Bo albo byly bardzo drogie albo tzw "chinskiej jakosci" . Skonczylo sie na tym ze poszukalem uzywki z odbiorem osobistym by ocenic jej stan i jestem zadowolony. Koszta byly male stan bdb
-
map controlled engine cooling thermostat - open circuit - CO OZNACZA TEN BŁĄD ????
Termostat ma czujnik temperatury dlatego masz informacje o bledzie i niestety bedziesz musial wymienic caly termostat bo samego czujnika sie nie da. Do tego tylko oryginal, bo kupna zamiennika nie jeden juz zalowal. Co do wskazan na blacie to zeary sa bardzo tolerancyjne. I niestety tak jest ze maja tolerancje okolo 20 stopni. Tu masz cos o czujniku ktory odpowiada za to co pokazuja zegary i to co idzie do ECU http://a4-klub.pl/2-0-219/blad-czujnika-g2-g62-282420/
-
Cewki zapłonowe wymiana
oni nie patrzac co ty masz namodzone przy silniku , patrza vin czy aby auto juz nie mialo akcji i na oznaczenia cewek . Jesli wszystko sie zgadza wymieniaja.
-
Kontrolka trakcji i brak gazu
W liczniku jest IMO wiec to nie takie proste, modul tez trzeba zakodowac. Skoro cos sie dzieje to musza byc jakies bledy.
-
Kontrolka trakcji i brak gazu
a sprawdzales vagiem bledy ?? na jakiej podstawie oceniasz ze potencjometr w pedale gazu jest sprawny ?
-
Kontrolka trakcji i brak gazu
najpierw to ty sie pochwal jakie masz auto , rocznik, buda , silnik itd.