Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

benyA4

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez benyA4

  1. Wskaznik paliwa w liczniku nie jest bezposrednio polaczony z plywakiem w zbiorniku. To co pokazuje wskaznik na desce uzaleznione jest tez od twojego stylu jazdy. Jak bedziesz ostro deptal wskaznik szybko opadnie mimo ze paliwa bedzie wiecej w baku. Po uspokojeniu jazdy wskaznik ponownie sie podniesie. Widac to dokladnie przy pokonywaniu dluzszego odcinka.
  2. benyA4 odpowiedział(a) na Horas91 temat w 2.0
    Niestety wyglada na to ze uszkodzony jest czujnik , lub jego polaczenie (kostka lub przewody) Swiadczy o tym blad i to ze pracuja wentylatory. ---------- Post dopisany at 21:12 ---------- Poprzedni post napisany at 21:03 ---------- Bledu nie da sie wykasowac ? a wentylatory pracuja caly czas nawet po paru zgaszeniach i ponownym odpaleniu silnika ? ja mialem ten blad i tak samo zachowywaly sie wentylatory po wymianie krócca gdzie zamontowany jest czujnik z tyłu. Zapowietrzyl sie układ i pecherz powietrza gdzies tam zostal, przez co czunik odczytywal glupoty , na desce pojawil sie komunikat o zbyt wysokiej temperaturze silnika i wentylatory pracowaly nonstop. Po prau zgaszeniach slnika i odpaleniach uklad sie odpowietrzyl i wszystko wrocilo do normy.
  3. Schowek- sciagnij oslone boczna schowka (otwierasz drzwi pasazera i podwadzasz ja malym plaskim srubokretem , tak samo jak oslone od bezpiecznikow) po sciagnieciu oslony , widac wylacznik krancowy . Sprawdz czy dziala prawidlowo. Jesli nie zdemontuj schowek ( trzy srubki wewnatrz schowka , dwie na zewnatrz, klucz 8 nasadowy) Teraz masz dojscie do kostki zasilajacej , sprawdz czy masz zasilanie. Pokretła od kratek nawiewy- nie dzialaja wszystkie kratki ?? sa pokretla podswietlane i nie, W zaleznosci od wersji wyposazenia. http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-montaz-elementow-pakietu-oswietlenie-kratek-nawiewow-lampki-przedniej-13568/ Drzwi- mikrowylacznik w zamku do wymiany , wszystko co i jak tutaj http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-zamka-drzwi-tylych-demontaz-tylnej-tapicerki-172473/ mikrowylacznik jest taki sam jak w drzwiach przednich http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-czyszczenie-mikrostyku-drzwi-przednich-190569/
  4. benyA4 odpowiedział(a) na radek4359 temat w 2.0
    Nie ma znaczenia ktorym jestes wlascicielem. Dzwonisz do ASO podajesz swoj VIN i oni ci mowia , czy auto bylo juz objete akcja serwisowa, jesli nie zapraszaja do siebie na wymiane cewek ( tych ktore podlegaja wymianie, nie mam na mysli uszkodzonych a te ktore sa oznakowane jako wadliwe)
  5. benyA4 odpowiedział(a) na promort temat w 2.0
    Tuz nad filtrem oleju znajduje sie czujnik cisnienia oleju. Umiejscowiony okolo 2cm od krawedzi filtra. Jesli mial bys go odlaczonego komputer informowal by cie o niskim cisnieniu oleju, lub uszkodzonym czujniku. ---------- Post dopisany at 17:44 ---------- Poprzedni post napisany at 17:42 ---------- W zaznaczonym miejscu w silnikach ALT nic nie ma . Ramka jest uniwersalna i prawdopodobnie w dieslach jest tam pompa vacum. ---------- Post dopisany at 20:21 ---------- Poprzedni post napisany at 17:44 ---------- Zaznaczone miejsce mozesz jedynie przykryc "oslona zbiorniczka plynu wspomagania"
  6. kiko79 a tobie drżal na PB i LPG (drżal nie falowal) ?
  7. Jesli chodzi o falowanie to Wandej ma racje, najlepiej sprawdzic to odlaczajac przeplywke. Ten watek dotyczy jednak drgan, zarzucania silnikiem, problem ktory jest chwilowy nie wystepuje ciagle a sporadycznie. Tak jak pisze kolega Hagi , przejedzie dwa skrzyzowania wszystko jest ok a na trzecim , tak jak by jeden z cylindrow zle pracowal.
  8. Kolego Horas91 , podmienialem wszystkie cewki, wymienilem swiece. Pzepustnice najpierw wyczyscilem , pozniej podmienilem na inna , Za kazdym razem adaptacja. U mnie problem wystepuje tylko i wylacznie na gazie . Nie jest to falowanie obrotow, poprostu od czasu do czasu "zarzuci" silnikiem. Kolege hagi odsylam do watku http://a4-klub.pl/uklad-wydechowy-100/alt-wymiana-katalizatora-245446/ jest tu wszystko na temat bledu katalizatora i jak go ogarnac.
  9. http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-montaz-elementow-pakietu-oswietlenie-kratek-nawiewow-lampki-przedniej-13568/ http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-czyszczenie-mikrostyku-drzwi-przednich-190569/ http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-zamka-drzwi-tylych-demontaz-tylnej-tapicerki-172473/ tu znajdziesz wszystkie informacje
  10. Ja dzis wymienilem swiece , chociaz stare przejechaly moze 2 tysiace. Pojezdze chwile i zobacze co sie bedzie dzialo , jesli nadal bedzie zle to wysylam wtryskiwacze hany na reklamacje. Zauwazylem ze sytuacja znacznie sie pogarsza po szybkiej jezdzie np. smigam autostrada okolo 190km/h dojezdzam do bramek , zatrzymuje sie i silnik zaczyna latac jak szalony. Przelaczam na PB wszystko sie stabilizuje, ponownie przelacze na gaz silnik pracuje nierowno. Wystarczy ze zgasze silnik i natychmiast odpale i juz jest znacznie lepiej, ale roznice miedzy PB a LPG sa wyczowalne, w pracy silnika na jalowym. Podczas jazdy wszysto jest ok na PB i LPG.
  11. wlaczenie samej kontrolki nic nie da jesli niema sie odpowiednich zatrzaskow do pasow i wiazki elektrycznej.
  12. Sprawdz vagiem czujniki [1 - Engine], następnie [Measures Blocks] --> group 006. ( dla benzyniakow grupa 066) 1. jeśli pedały są nie wciśnięte to prawidłowy odczyt wyniesie : 000 2. jeśli hamulec jest wciśnięty to odczyt wyniesie: 110 3. jeśli wciskamy sprzęgło i hamulec to odczyt wyniesie: 111
  13. Podepnij vaga i sprawdz bledy w 17 instruments, przeprowadz tez test wskaznikow analogowych.
  14. http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/b6-bdg-dziala-kontrolka-niezapietych-pasow-16342/
  15. kolego chyba nie czytales watku od poczatku, poswiec troche czasu i to zrób. Znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.
  16. Podobno silniki Toyoty D4D rowniez lubia olej. Tylko tam jest go duzy zapas w misce. Silnik zalewasz 5l a do normalnego smarowania wystarcza 3l wiec komunikat pojawia sie bardzo zadko. Za to dolewki konkretne. U kolegi w mazdzie 6 z 2009 silnik diesla, nie pamietam typu silnika rowniez pobiera olej. Dolewki robi srednio co 600km. Srednio jak liczyl wychodzi 200-300 ml na 1000km. Wydaje mi sie ze to nie tylko silniki z grup VAG , ale wszystkie wykonywane w najnowszych technologiach z mocno wyśrubowanymi parametrami.
  17. Z tego co pamietam to od 0-1 V . Na pierwszej szerokopasmowej 0-5V. Sonda za katalizatorem powinna wskazywac stale napiecie, jesli skacze oznacza to ze katalizator niedomaga.
  18. benyA4 odpowiedział(a) na radek4359 temat w 2.0
    Pewnie w ASO zamienili twoja stara cewke na nowa i poszla na ALLEGRO
  19. benyA4 odpowiedział(a) na zibulbul10 temat w 2.0
    Po pierwsze nie patrz na to co masz na fisie , ja jak swojej depne to czasem i 40l sie pokazuje , normalka . Spalanie gazu rozumiem ze sprawdzales od tankowania do tankowania . Jesli tak to 18 l to duzo za duzo moj ALT pali gazu od 9-13 na 100 , w zaleznosci od stylu jazdy. Znajomy ma B7 tez z silnikiem ALT i ma bardzo podobne spalanie.
  20. benyA4 odpowiedział(a) na arkady1321 temat w Audi A4 B6
    http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-czyszczenie-mikrostyku-drzwi-przednich-190569/ http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-zamka-drzwi-tylych-demontaz-tylnej-tapicerki-172473/ http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-montaz-elementow-pakietu-oswietlenie-kratek-nawiewow-lampki-przedniej-13568/ pomocne watki, ja juz pare razy demontowalem boczki, srednio 3 spinki na poczek pekaja przy demontazu. Polecam zakup w ASO za 1,70zl, taniej niz na allegro.
  21. http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-tarcz-zegarow-tarcze-s4-128214/
  22. Panowie co innego dzwiek pracy silniika "bez oleju" nim pompa go poda na gore, a co innego dzwiek uszkodzonego wariatora. Kazdy silnik jest troszke glosniejszy gdy go odplamy i nim olej rozejdzie sie po ukladzie. Ale uszkodzony wariator to cos o wiele gorszego, jak bym odpalal diesla a mam silnik benzynowy.
  23. ---------- Post dopisany at 17:28 ---------- Poprzedni post napisany at 17:27 ---------- jak bys nie mial metalowej rurki w bloku silnika (20) to tej plastikowej (21)wogole bys nie mial na co zalozyc.
  24. nie sadze by go rozbieral, sprawdzil pewnie tylko czy nie ma rowkow od pierscieni i to wszystko. A hamulec jest wytarty i to dlatego tyrkocze. Jak bedziesz chcial to zrobic to skontaktuj sie ze mna
  25. Kolego a powiedz mi w jaki sposob sprawdziles wariator ???

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.