Treść opublikowana przez kudalty66
-
[B5 AKN] Falowanie obrotów na zimno
dzieki kolego Piotruśza opinie, ja wiem ze kazdy przypadek przypadkowi nie rowny, moje auto sprawdzane bylo juz w wielu miejscach, wyszlo ze to napewno czujnik temperatury, gdyz takowe zjawisko falowania nastepuje przy temp ponizej 5 stopni, i trwa doslownie kilka sekund jak silnik zchodzi z wyzszych obrotow po rozruchu, gdy tylko jest cieplej autko pali od razu na dotyk i od razu lapie wlasciwe obroty bez zadnych niedomagan szczerze nieamm pojecia co jeszcze moge sprawdzic zeby sie upewnic, chwilowo nie mam jak zalozyc innego, badz nowego czujnika zebywyeliminowac to zjawisko. pozdrawiam
-
[B5 AKN] Falowanie obrotów na zimno
ja tak mam caly czas, jak jest zimno troche faluje potem wszystko ok, jezdze tak od roku, na wagu wszystko ok, wiec nie szuakm dziury w calym, pozdrawiam
-
[B5 AKN] Wymiana silnika
no twoim miejscu szukalbym jakiegos świeższego, jakieś 180tki z oznaczeniami na B, tylko ze wymina wiazalaby sie z wymiana również komputera, a powiedz kolego dlaczego twój mechanik twierdzi ze silnik do wymiany, ja tez myslalem jak mi walki padly zeby caly wymienic niestety nic konkretnego nie moglem znalezc, teraz jak juz silnik zrobilem to i cale do kupienia sie widuje za rozsądne pieniadze pozdrawiam
-
[B5 AKN] Jakie amorki na tył w zawieszeniu 1BE ?
dzieki wszystkim za odpowiedzi, szukam i szukam i w sumie jeszcze nie kupilem, sklepy polecaja mi kayaby albo sachs, jednakze kayaba ostatnimi czasy ma malo zwrotow gwarancyjnych no i jest tansza, wiec sie chyba skusze, problemem jest tylko dobranie odpowidniego modelu odpowiadajacego zawieszeniu 1BE, sa dwie wersje gdyz na forum znalazlem ze powinny byc to 353014, a w sklepie ze 353016, i nuiemam jak tego sprawdzic ktore, moze ktos pomoze??? pozdrawiam
-
[B5 AKN] Problem z odpalaniem na ciepłym silniku - złe rozwiązanie!
moj wykres wyglada tak : http://img262.imageshack.us/my.php?image=wykresgd5.jpg autko smiga jak nalezy, nie kopci a przy spokojnej jedzie mniej pali, co do kosztów to indywidualna sprawa, ja byłem grupowo pozdrawiam
-
[B5 AKN] Problem z odpalaniem na ciepłym silniku - złe rozwiązanie!
ROgalotti, ma swój zakład w Wawie na mineralniej, jednym słowem czary tam robią, a ludzie wyjezdzaja zadowoleni
-
[B5 AKN] Problem z odpalaniem na ciepłym silniku - złe rozwiązanie!
ja mialem tez taki problem dluzej trzebabylo krecic na cieplo, pojechalem do ROGALA, podnósl dawke rozruchowa wszystko przeszlo jak reka odjął, przejechalem juz 40 tys km, bez zadnych zmian i problemów, takze po co kombinowac z ucinaniem jakis przewodów??? pozdrawiam
-
[B5/B6/B7 2.5TDi] "Świst powietrza" przy schodzeniu z obrotów
u mnie tez delikatnie tak slychac, ale moze to poprostu slychac turbine jak zchodzi z obrotów???
-
[B5 AFB] Odma 2.5 Tdi Stara czy nowa???
pytanko tylko czy ta nowa bedzie pasowala???, ja mam AKN, i nie dalo sie nowej wlozyc, a jednoczesnie po wymianie ten przedmuch jest troche za duzy bo w wezu przed turbo z odmy troche olej mi sie dostaje??? dodam ze wymienilem na ORI z serwisu. pozdrawiam
-
[B5 AFN] Regeneracja turbiny-gdzie w Lublinie??
kolego http://www.turbo-tec.eu/ ja tam robilem, super zadowolony jestem, wysylka i odbior kurierem szybki czas realizacjii, no i dluga gwarancja,. pozdrawiam
-
[ALL B7] Pomocy . gdzie jest filtr oleju?
pewnie od gory takie czarne okragle, tam bedzie wklad
-
[C5 2,5 TDI] Czy da się wymienic pasek wielorowkowy bez demontażu przodu ?
chyba lepiej rozebrac przód, łatwiej i napewno szybciej, przeciez wszystko jest na kostkach wiec PLUG &PLAY jedynie co to trzeba płyn spuścic, ale to tez okazja do wlania nowego przed zima??? pozdrawiam
-
[B5 AKN] Jakie amorki na tył w zawieszeniu 1BE ?
witam wszystkich, szukam i szukam i nadal pewien nie jestem, potrzebuje wymienic amorki u mnie z tylu bo po podrózy z zaladowanym kufrem poprostu sie wysypaly!!! Jestetm w GB, bylem w sklepie z czesciami maja taki sam katalog Kayaby co ten: http://www.kayaba.co.uk/kayabaeurope/pdfs/coil%20springs%20catalogue%202008/9-80%20Alfa-Honda.pdf tylko nie maja pojecia które to beda do mojego zawiasu 1BE, jezeli mozecie pomóżcie jakimis kodami lub oznaczeniami, z góry dzieki, pozdrawiam
-
[ALL] [ahu] 1,9TDi po wymianie paska jest znim coś nie tak
dokladnie rorzad zle zzrobiony skoro przed bylo dobrzze to tylko i wyłąccznie wina le ustawionych znaków,, pewnie metodą 'na mazak' robione, trzeba zciagnac oslony i sprawdzic ustawienie od nowa!!!
-
[ALL] Śmierdzące spaliny 2.5 V6
podepne sie pod temat bo widze ze kilku uzytkownikow wymienialo przeplywke, powiedzcie mi jaki jest jej koszt, bo ja na swojej ostatnio wyczytalem ze jest jeszcze ori, a autko tez czasami poprostu muli, dzieki za info
-
[B5 AFB] różnica w mocy
kolego PITEREX w jaki sposob czysciles ta przeplywke??? a jezeli chodzi o nowa to jaki jest koszt???
-
[B5 AFB] różnica w mocy
ja bym obstawial ze to przeplywomierz???
-
[B5 1Z] Co się dzieje z ciśnieniem oleju ?
kolego ja tez tak mialem w golfie 1.9 D, konstrukcja ta sama, wymienialem wszystkie czujniki sprawdzalem cisnienia wszystko bylo ok, jednak podczas jazdy potrafila mi sie zapalic kontrolka oleju migajac i piszczac, po rozmowach z wielom a modrymi glowami wyszlo ze czesto to jest blad kontrolki w desce, znaczy w liczniku i ze np w vw T4 robi sie taka kontrolke na 'krotko' omijajac przy tym calal elektronike,. takze ja to poprostu olalem , jak mi sie zapalila kontrolka a zawsze mi sie zapalala gdy jechalem przez chwile ze stalymi 2.1 obr na min, poprostu przegazowywalem zeby zgasla, wychodzi na to ze u mnie obrotomierz robil jakies zwarcie przy tych obrotach,. jezdzilem tak ponad dwa lata bez zadnych problemow, dodam ze ta kontrolka nie zapalala sie zbyt czesto,. pozdrawiam
-
[B5 AKN] Sprzęgło wiatraka chłodnicy, wiatrak bardzo huczy - pytanie...
dokladnie tak jak kolega marbolnapisal, dwa plaskie klucze i wystarczy ciagnac w przeciwna strone , odkrecic napewno sie da, zeby wyjac niewiem czy nie trzeba z hirurgiczna zdolnoscia odkrecic wentylatora od sprzegla wiskozy a nastepnie oddzielnie wyciagac, z tego co sie orientuje powinno sie udac, mozna tez odkrecic sruby od gory pasa przedniego i delikatnie odchylic, zycze powodzenia pozdrawiam
-
[ALL B6] Wymiana rozrzadu (czesci - marki?) i oleju oraz tankowanie ropy
wydaje mi sie ze z czesciami to poprostu trzeba miec zaufany sprawdzony warsztat lub sklep i tam wlasnie sie sprzedajacego zapyac co i jaka jakosc ma, a co do paliwka no to kazdy z forumowiczow tankuje w innych miejscach, marka stacjii nie ma nic do znaczenia, wazne zeby paliwo nie bylo chrzczone, sprobuj wlac v-power zobaczysz roznice, pozdrawiam
-
[B5 AKN] Sprzęgło wiatraka chłodnicy, wiatrak bardzo huczy - pytanie...
kolego zobacz czy ona na zimno na zgaszonym silniku sie luzno kreci i tak samo gdy na cieplym ale nie za bardzo goracym zgaszonym sie luzno kreci, jezeli wiskoza sie konczy to fakt ze bedzie sie zbyt wczesnie zalaczac, u mnie tak samo chuczy jak szalona ale tylko jak jest bardzo goraco i stoje w korku, potem po chwili juz jest cisza, pozdrawiam
-
[B5 AKN] Spadek mocy w górach
ok, dziekuje wszystkim za odpowiedzi, wychodzi na to ze tak musi byc, i ze z moim autem wszystko ok, pozdrawiam
-
[B5 AKN] Spadek mocy w górach
widze, żę ile głów tyle odpowiedzi, nie chodzi mi o to że pod górke ma ciezej , nawet jak w górach jechalem po plaskim bylo inaczej niz na nizinach, auto sie poprostu mulilo, wydawalo mi sie ze własnie dzieki doladowaniu powinno rozrzedzenie powietrza sie niwelowac, wiec pytam czy moze winny jest jakis czujnik odpowiedzialny za pomiar cisnienia atmosferycznego??? dzieki za odpowiedzi
-
[B5 AKN] Spadek mocy w górach
Witam wszystkich, mam takie pytanko, dlaczego moje autko w górach straciło na mocy a FIS przy takiej samej jezdzie pokazywal duzo wieksze zyzycie paliwa,. a gdy zjechalem nizej wracajac wszystko wrócilo do normy, dodam ze mialem pelny bak wiec nie zmienialem paliwka na ktorym jechalem,. Wiem ze w gorach jest nizsze cisnienie, ale chyba powinien byc czujnik który to niweluje na doładowaniu ??? Dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam
-
[B5 AKN] Chip tuning - czy jest sens w AKN ?
ja zrobilem chipa u Rogala, przejechalem juz ponad 30 tys km i wszystko ok, autko lepiej smiga, przy normalnej jezdzie mniej pali, i niema odczuwalnej turbodziury!!! takze szczerze polecam