Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

przem8

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez przem8

  1. Sprawdź odczyt z czujnika temp silnika przed rozruchem i przede wszystkim czy reduktor nie puszcza gazu podcisnieniem w kolektor A co tu robić?. To się nie psuje w tych silnikach
  2. Podkładki pod wtryskami powinno się wymieniać co 200tys więc przy okazji można oddać wtryskiwacze do sprawdzenia ale do zaufanej firmy żeby od razu nie naciągają na regenerację jak to zazwyczaj ma miejsce.
  3. Zaprowadź do takiego co miał do czynienia z takimi silnikami. Jak ma się uczyć na twoim samochodzie to sobie odpuść takich ekspertów.
  4. Chcesz jeździć to wymień.
  5. Wyglada jak fragment uszczelki pokrywy zaworów, ten fragment co uszczelnia gniazdo świecy zapłonowej.
  6. Jak masz laptopa to vcds i kabel. Mam takowy na sprzedaz jak coś.
  7. Podłącz pod kompa i sprawdź czy nie ma błędów w sterowniku.
  8. Chłodnicza spalin do czyszczenia, a jak bardzo zabita to najlepiej wymiana na nową. Koszt wysoki, a i tak jest demontowana przy wyjmowaniu dpf.
  9. Dobrze Ci się wydaje, chcociaż te silniki nie mają takiego problemu z olejem jak jego nowszy następca. Tam jeszcze problemem jest popychacz pompy paliwa i nagar w dolocie jak to w bezpośrednim wtrysku.
  10. przem8 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Przecież po samych ogledzinach kamerką nie stwierdzą wszystkiego. Do tego trzeba zdjac glowice. Jedynie mogą zobaczyć w jakim stanie jest gładź cylindra i ewentualnie jak wyglądają zawory.
  11. Żeby zweryfikować czy wtryskiwacze prawidłowo dawkują to trzeba je zdemontować i sprawdzić na stole. Same korekty tego nie powiedzą.
  12. Wyłączyć funkcje połączenia z obd samochodu w programie gazowym.
  13. Masz sterownik lpg podpięty pod obd i włączoną autoadaptacje. Jeśli przełączysz na benzyne to powinien się połączyć, a jeśli nie to trzeba w sterowniku lpg wylaczyc to "dobrodziejstwo".
  14. Przeciez on tego nie robi tylko "informatyk" i do tego kasuje jak za zboże ?
  15. przem8 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Nie istnieje coś takiego jak tfsi i pewny używany słupek
  16. przem8 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Ta naprawa wyjdzie o wiele więcej. Nowy rozrząd, okular, pewnie wałek z wariatorem, a gdzie obróbka głowicy? Same części wyjdą z dyche albo lepiej. Jak chcesz tym jezdzic jeszcze z 5 lat to sprawa do przemyślenia. Osobiście bym tego raczej nie naprawiał ale to moje prywatne zdanie. Oceń najpierw straty i niech ktos wyceni dokładnie robotę i potem myśl co dalej.
  17. Sprawdź jakie masz ciśnienie roznicowe po wypaleniu przy pełnym obciążeniu. U mnie przy zapelnieniu filtra popiołem 70g mam około 10bar na jałowych różnice ciśnień i przy pełnym obciążeniu nie przekracza 200. Dpf tutaj nie jest problemem wg mnie. Ja kupiłem samochod w holandii od pierwszego właściciela, który miał średnie spalanie z ponad 80tys 5.8 l/100km. Mnie ciężko zejść poniżej 7l, a przy emeryckiej jeździe wychodzi około 6,5l w trasie. Średnio pali mi to 7-8l muskając gaz, co jest nie do przyjęcia wg mnie. Tez nie moge dojść jakim cudem ten paździerz az tak duzo pali.
  18. Praktycznie żadne, u mnie 17 czy 16 cali to pali tyle samo, między letnia i zimową oponą na tej samej feldze tez nie zauważyłem roznicy. Jak miałem walniety termostat to tez nie odbijało się to na spalaniu w trasie. Wszystko wskazuje na wtryskiwacze, mimo poprawnych korekt. Przeczysc przepływomierz, u mnie pomogło na tydzien i potem znowu palił litr więcej.
  19. Jakość paliwa też ma znaczenie. Na on z Carrefoura pali mi średnio litr więcej na setkę. Myślałem, że to przypadek ale po powtarzającej się sytuacji juz tam więcej nie tankuje.
  20. przem8 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    I za więcej nie sprzedasz w tym stanie więc sobie odpowiedz czy warto tą ultra perełkę robić.
  21. przem8 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Jeśli uszkodziło gładź cylindra to szkoda całkowita, a poza tym przy każdej rozbiorce tfsi rachunek zaczyna się od 20tys w górę, a w aso to nie wiem czy 50 wystarczy ? Moja szklana kula obstawia, że wypaliło zawor albo pękł tłok przez lejący wtryskiwacz.
  22. Zapewne tak albo gówniany soft i za dużo niuta z dołu i nowy dwumas też szybko sie rozleci.
  23. I co Ci po tej gwarancji jak jej nie uznają, bo wina tego co montował albo uzytkownika. Powiedzą Ci, że drążki kierownicze zamontowałeś niezgodnie ze sztuką i pozamiatane. Będziesz się sądzić o 1200 zł ?
  24. Na jałowych masz ciśnienie atmosferyczne. Poza tym w blokach pomiarowych masz wartość zadaną i osiągnięta doładowania więc wszystko można sprawdzić. Jeśli na jałowych pokazuje zbyt wysokie ciśnienie to problem jest w czujniku lub z egr.
  25. Szczerze to nie znam i sam długo szukałem. Dużo osób pozytywnie wypowiadało się o firmie argo z Częstochowy. Nie wiem czy nie lepiej szukać używki z exeo.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.