Treść opublikowana przez przem8
-
Audi A4 B6 1.8T nie odpala za pierwszym razem
Sprawdź odczyt z czujnika temp silnika przed rozruchem i przede wszystkim czy reduktor nie puszcza gazu podcisnieniem w kolektor A co tu robić?. To się nie psuje w tych silnikach
-
Zwiększone spalanie w Audi A4 B9 2.0 TDI
Podkładki pod wtryskami powinno się wymieniać co 200tys więc przy okazji można oddać wtryskiwacze do sprawdzenia ale do zaufanej firmy żeby od razu nie naciągają na regenerację jak to zazwyczaj ma miejsce.
-
Jak dbać o silnik 2.0 TFSI BGB w Audi A4 B7?
Zaprowadź do takiego co miał do czynienia z takimi silnikami. Jak ma się uczyć na twoim samochodzie to sobie odpuść takich ekspertów.
-
Jak dbać o silnik 2.0 TFSI BGB w Audi A4 B7?
Chcesz jeździć to wymień.
-
Metalowe elementy znalezione w misce olejowej Audi A4 B7 1.8T
Wyglada jak fragment uszczelki pokrywy zaworów, ten fragment co uszczelnia gniazdo świecy zapłonowej.
-
Jaki moduł diagnostyczny do Audi A4 B5 1.9 TDI?
Jak masz laptopa to vcds i kabel. Mam takowy na sprzedaz jak coś.
-
Dźwięk po wyłączeniu silnika 2.0 TFSI w Audi A4 B9
Podłącz pod kompa i sprawdź czy nie ma błędów w sterowniku.
-
Wyższe średnie spalanie w Audi A5 8T 2.0 TDI CNHA
Chłodnicza spalin do czyszczenia, a jak bardzo zabita to najlepiej wymiana na nową. Koszt wysoki, a i tak jest demontowana przy wyjmowaniu dpf.
-
Jak dbać o silnik 2.0 TFSI BGB w Audi A4 B7?
Dobrze Ci się wydaje, chcociaż te silniki nie mają takiego problemu z olejem jak jego nowszy następca. Tam jeszcze problemem jest popychacz pompy paliwa i nagar w dolocie jak to w bezpośrednim wtrysku.
-
B8 TrOOOOp
Przecież po samych ogledzinach kamerką nie stwierdzą wszystkiego. Do tego trzeba zdjac glowice. Jedynie mogą zobaczyć w jakim stanie jest gładź cylindra i ewentualnie jak wyglądają zawory.
-
Zwiększone spalanie w Audi A4 B9 2.0 TDI
Żeby zweryfikować czy wtryskiwacze prawidłowo dawkują to trzeba je zdemontować i sprawdzić na stole. Same korekty tego nie powiedzą.
-
Czujnik położenia wałka rozrządu i położenia wału korbowego w Audi A4 B7 1.8T BFB
Wyłączyć funkcje połączenia z obd samochodu w programie gazowym.
-
Czujnik położenia wałka rozrządu i położenia wału korbowego w Audi A4 B7 1.8T BFB
Masz sterownik lpg podpięty pod obd i włączoną autoadaptacje. Jeśli przełączysz na benzyne to powinien się połączyć, a jeśli nie to trzeba w sterowniku lpg wylaczyc to "dobrodziejstwo".
-
Audi A4 B8 2.0 TDI CJCA nie trzyma temperatury
Przeciez on tego nie robi tylko "informatyk" i do tego kasuje jak za zboże ?
-
B8 TrOOOOp
Nie istnieje coś takiego jak tfsi i pewny używany słupek
-
B8 TrOOOOp
Ta naprawa wyjdzie o wiele więcej. Nowy rozrząd, okular, pewnie wałek z wariatorem, a gdzie obróbka głowicy? Same części wyjdą z dyche albo lepiej. Jak chcesz tym jezdzic jeszcze z 5 lat to sprawa do przemyślenia. Osobiście bym tego raczej nie naprawiał ale to moje prywatne zdanie. Oceń najpierw straty i niech ktos wyceni dokładnie robotę i potem myśl co dalej.
-
Wyższe średnie spalanie w Audi A5 8T 2.0 TDI CNHA
Sprawdź jakie masz ciśnienie roznicowe po wypaleniu przy pełnym obciążeniu. U mnie przy zapelnieniu filtra popiołem 70g mam około 10bar na jałowych różnice ciśnień i przy pełnym obciążeniu nie przekracza 200. Dpf tutaj nie jest problemem wg mnie. Ja kupiłem samochod w holandii od pierwszego właściciela, który miał średnie spalanie z ponad 80tys 5.8 l/100km. Mnie ciężko zejść poniżej 7l, a przy emeryckiej jeździe wychodzi około 6,5l w trasie. Średnio pali mi to 7-8l muskając gaz, co jest nie do przyjęcia wg mnie. Tez nie moge dojść jakim cudem ten paździerz az tak duzo pali.
-
Wyższe średnie spalanie w Audi A5 8T 2.0 TDI CNHA
Praktycznie żadne, u mnie 17 czy 16 cali to pali tyle samo, między letnia i zimową oponą na tej samej feldze tez nie zauważyłem roznicy. Jak miałem walniety termostat to tez nie odbijało się to na spalaniu w trasie. Wszystko wskazuje na wtryskiwacze, mimo poprawnych korekt. Przeczysc przepływomierz, u mnie pomogło na tydzien i potem znowu palił litr więcej.
-
Wyższe średnie spalanie w Audi A5 8T 2.0 TDI CNHA
Jakość paliwa też ma znaczenie. Na on z Carrefoura pali mi średnio litr więcej na setkę. Myślałem, że to przypadek ale po powtarzającej się sytuacji juz tam więcej nie tankuje.
-
B8 TrOOOOp
I za więcej nie sprzedasz w tym stanie więc sobie odpowiedz czy warto tą ultra perełkę robić.
-
B8 TrOOOOp
Jeśli uszkodziło gładź cylindra to szkoda całkowita, a poza tym przy każdej rozbiorce tfsi rachunek zaczyna się od 20tys w górę, a w aso to nie wiem czy 50 wystarczy ? Moja szklana kula obstawia, że wypaliło zawor albo pękł tłok przez lejący wtryskiwacz.
-
Wibracje podczas przyśpieszania w Audi A4 B5 1.9 TDI AJM
Zapewne tak albo gówniany soft i za dużo niuta z dołu i nowy dwumas też szybko sie rozleci.
-
Wyciek z przewodów powrotnych wspomagania w Audi A4 B7 1.8T
I co Ci po tej gwarancji jak jej nie uznają, bo wina tego co montował albo uzytkownika. Powiedzą Ci, że drążki kierownicze zamontowałeś niezgodnie ze sztuką i pozamiatane. Będziesz się sądzić o 1200 zł ?
-
Wartość rzeczywista ciśnienia doładowania w Audi A4 B8 2.0 TDI
Na jałowych masz ciśnienie atmosferyczne. Poza tym w blokach pomiarowych masz wartość zadaną i osiągnięta doładowania więc wszystko można sprawdzić. Jeśli na jałowych pokazuje zbyt wysokie ciśnienie to problem jest w czujniku lub z egr.
-
Wyciek z przewodów powrotnych wspomagania w Audi A4 B7 1.8T
Szczerze to nie znam i sam długo szukałem. Dużo osób pozytywnie wypowiadało się o firmie argo z Częstochowy. Nie wiem czy nie lepiej szukać używki z exeo.