Treść opublikowana przez przem8
-
Wymiana uszczelniaczy 1.8T Wrocław
Wg mnie to para wodna, normalne zjawisko. O jakich ubytkach oleju mówimy?
-
Wymiana uszczelniaczy 1.8T Wrocław
Masz coś takiego po dłuższym postoju? Turbo może trochę już pije, sprawdź odmę, ewentualnie mogą być zapieczone pierścienie. Pytanie podstawowe, a jaki olej lejesz?
-
Rzuca tyłem auta na nierównościach
Z tańszych godne polecenia to kayaby
-
Płukanka silnika, czy trzeba to zrobić?
Stosuję do tej pory płukankę z liqui moly i po tym nic niepokojącego się nie stało. Robiłem w dwóch silnikach 1.8t, w których zatkany był smok olejowy przez nagar i pod pokrywą zaworów też za czysto nie było i u kolegi w volvo z bliżej nieokreślonym przebiegiem (w tym przypadku spalanie oleju spadło o połowę). Markowe płukanki nie zawierają agresywnej chemii, która może zniszczyć uszczelnienia i nie mają takiej mocy, że oderwie płaty nagaru, które zatkają magistralę olejową. Dobre oleje mają środki czyszczące, a zastosowanie płukanki co 2-3 wymiany oleju może wspomóc ten proces, takie moje zdanie. Osobiście widziałem co spływa z olejem po takim płukaniu i na pewno warto stosować w silnikach, które jeździły na longlajfach i mają skłonności do odkładania nagaru, tak jest w przypadku silników 1.8t.
-
Płukanka silnika, czy trzeba to zrobić?
Nie zaszkodzi i trochę syfu wypłucze ale nie sprawi, że z zasyfionego silnika zrobi się lustereczko. Płukanka wskazana jest przy zmianie oleju na inny. Stosując markowe produkty nic się nie stanie chyba, że uszczelnienia silnika trzymają się dzieki nagarowi ale to już totalna skrajność
-
[1.8 AGR] Kontrolka ciśnienia oleju na wybojach
Wyboje nie mają nic do tego. Sprawdź ciśnienie oleju na zimnym i ciepłym silniku. Może coś z okablowaniem do czujnika albo sam czujnik, że na wybojach takie rzeczy się dzieją?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Tyle stron tematu i tak ciężko coś wybrać? Ten przebieg to żaden dla tego silnika nawet jak przekręcony ze 100tys. Lej 5w40 zgodny z normą VW 502.00, a co wlejesz to już Twoja sprawa, a podstawa to wymieniać olej max co 10tys. Może być motul, valvoline albo liqui moly to takie najpopularniejsze oleje wśród użytkowników 1.8t. Jak dopiero co kupiłeś to zacznij od czyszczenia smoka olejowego i sprawdzenia ciśnienia oleju. Jak masz pytać dlaczego to najpierw poszukaj i poczytaj... 202 tys rzeczywiście straszny przebieg, a potem zdziwko, że liczniki poprzekręcane, bo polaczek nie kupi...
-
wymiana sprzęgła -co przy okazji?
Uszczelniacz wału i skrzyni
-
Fabryczny jednomas a4 b8?
Fabrycznie nie ma takiej możliwości, bo tak na rękę to by użytkownikowi nie poszli Zapewne wsadzony jest kit od valeo...
-
Opony 225/60/16 z B7 ktoś próbował
Będzie dużo za duży balon i chyba szerokość felgi za mała na 225 przy 16". Po to są podane fabryczne rozmiary żeby tego przestrzegać i zapewnić optymalne prowadzenie auta.
-
Woskowanie co potem
Chodziło mi o taki efekt wow, że przy spłukiwaniu od razu wodę odpychało. Przed woskowaniem było glinkowanie, odtłuszczenie IPA i wosk. Robiłem to dość dawno, a teraz z braku warunków i pośrednio czasu niestety pozostaje myjnia bezdotykowa i czasem porządne ręczne mycie jak się rodziców odwiedzi Według mnie trwałość colli jest mocno przesadzona i jak się utrzyma "jako tako" do 3 miesięcy to dobrze
-
[ALL B6] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów 1.8T
Żeby nie chlapało olejem jak odkręcisz korek wlewu oleju.
-
Woskowanie co potem
Z qd stosowałem produkty shiny garage ale o produktach ADBL czytałem dużo dobrych opinii
-
Woskowanie co potem
Zdarza się Według mnie wystarczy sam wosk i co jakiś czas użyć quick detailera żeby wspomóc powłokę z wosku. Dobrze jest położyć dwie warstwy wosku wtedy efekt będzie też trwalszy. U mnie collinite wytrzymał około 2 miesięcy bez wspomagaczy ale najlepszy efekt był widoczny do miesiąca.
-
Woskowanie co potem
Ta menzerna to nie wosk tylko pasta wykańczająca. Na to dopiero kładziesz wosk, a jaki to już do wyboru do koloru. Może być collinite, fusso. Woski też masz różne, bo naturalne z carnabua, hybrydowe jak i syntetyczne. To ile się utrzymają zależy głównie od przygotowania powierzchni
-
Błąd 16396 przestawienie wałka rozrządu, szarpanie przy przyśpieszaniu
Szarpanie przy ruszaniu może świadczyć o kończącym się sprzęgle
-
Nagły spadek poziomu płynu chłodniczego.
Sprawdzałeś płyn po odbiorze auta od mechanika? Może nie dolał na stan przy wymianie pompy wody wraz z rozrządem? Co do ciepłego powietrza to wychodzi na to, że klima nie działa więc zacznij od sprawdzenia czynnika w układzie/nieszczelności.
-
wgniecenie, porady
Podjedź do kogoś kto usuwa wgniecenia bez lakierowania, może da radę. Miejsce dość nieciekawe ale za o wiele większą wgniotę na błotniku płaciłem 300zł i śladu nie było. Jak Ci to ktoś wyciągnie z uszczerbkiem to resztą będzie musiał się zająć lakiernik.
-
Matowieje lakier
Możliwe, że od ptasich odchodów. Jakby Ci się udało zrobić zdjęcie na którym byłoby to lepiej widać. Może pomóc polerowanie maszynowe, ewentualnie papier wodny 2500 i polerka. Ale lepiej żeby to zobaczył ktoś, kto zajmuje się tym na co dzień
-
Szarpanie na gazie
Jakieś info o instalacji? Może zmienić gazownika jak nie potrafi ogarnąć
-
Sprzęgło - teoretycznie drogie sachsy taniej
Po tyle chodzą, a tu masz podobne ceny http://e-autoparts.pl/zestaw-sprzegla-c-100050_100051.html Sachs to bardzo dobra firma więc nie wiem w czym problem. Często po zdjęciu skrzyni okazuje się, że uszczelniacze są do wymiany
-
Sprzegło i dwumasa w 2.0 ALT - wymiana ?
Styl jazdy ma bardzo duży wpływ na żywotność dwumasy i całego sprzęgła więc główną przyczyną takiego stanu rzeczy są użytkownicy auta. Ten przebieg 120tys to mocno podejrzany ale to pozostawmy bez komentarza
-
Matowieje lakier
Czuć pod palcem takie przejście między tym matowym a resztą dachu? Jak schodzi bezbarwny to w tym miejscu masz cieńszą powłokę i wyczujesz taki próg. Poza tym w takiej sytuacji paznokciem da się już zdrapywać klar, a wizyta na myjni bezdotykowej będzie się kończyć sukcesywnym odrywaniem bezbarwnego
-
Matowieje lakier
To w końcu to jest wypłowiałe czy zszedł lakier bezbarwny, bo to różnica. Jeśli schodzi klar to nic Ci nie pomoże prócz ponownego malowania lub oklejenia dachu folią i świadczy o tym, że była jakaś przygoda lakiernicza, nie do końca udana...
-
Sprzęgło - warto brać używkę ?
Na forum kilka osób zajmuje się sprzedażą części wiec możesz zapytać na PW.