Treść opublikowana przez Imhotet
-
[B6 AMB] 1.8T Q 345/300. bix, TV,FMIC,MFB8, 218km/353Nm/black piano/VFIZ
Ładny wynik, nie chce sie licytowac ale sprzeglo lekko nie bedzie mialo ;P Powiedz mi jaki tam FMIC wrzuciles, to chyba 550x140 ? jakie byly temperatury w dolocie podczas hamowan ? Gregor taki FMIC styka do takich mocy ?
-
Kolektor wydechowy z A4 B6 1.8T BEX do A4 B5 ANB
no ja dostalem jako bonus wiec na weekend zakladam ale mysle ze kupowac nie ma sensu. Rozmawialem kiedys z McGiverem to mowil ze glowice od kolektora mozna zebrac po 5mm z kazdej strony te wyloty sa tak male..
-
Kolektor wydechowy z A4 B6 1.8T BEX do A4 B5 ANB
wiem ze ten z BEXa i BFB nie rozni sie wogole, tylko materiał (ponoc..) natomiast waskim gardłem nie jest kolektor tylko wylot z glowicy
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
zrob zrob bede wdzieczny bo w maju napewno wrzucam i mam dylemat, na seryjnym ic u mnie z program +- 190hp temperatura podczas logu na 3 biegu to okolo 54 st i wcale bardzo cieplo na zewnatrz nie bylo.. nawet nie chce myslec co tam sie dzieje jak jest 30 + na zwenatrz
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
no wlasnie mówilem ze pomijam to ze w srodku są zeberka nie ma ktos k03s i fmic 140 zeby sie przejechac i pokazac loga z temperatura ? moze to zakonczylo by rozwazania na temat rozmiaru IC..
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
hmm litr powietrza waży 1.2 gr moje auto ma przy 2k rmp 48 gr/s czyli w sekunde przepcha 40 litrów powietrza.. 1.5 metra rurki fi 50 ma pojemność ~12 L + FMIC 180mm 6,4L (o ile nie liczyc powierzchni zajmowanej przez zeberka, objetosc pustego) generalnie wychodzi na to ze uklad napelnia się dosc szybko (pomijajac ciśnienie powietrza w obliczeniach) i nie powinno byc zbyt wielkiego laga.. ale moge sie mylic w obliczeniach.. jest rano Dla porownania FMIC 550x140x65 = 5L pojemnosci
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Jesli Ci to nie przeszkadza to bierz.. ale z FMIC.pl raczej Ci drozj nie wyjdzie sam rdzen 350 i alu za grosze, sprawdz sobie ceny
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
zalatwic skad? nowka/uzuwka ? masz jakies foto jak wyglada na aucie ? spawane alu czy wszystko w czesciach ? ma ktos numer do bakusia?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
tylko ze patrzac na ten zestaw to jestem 100 % pewny ze nie jest p&p ja tu widze rzeźbe.. elementy moze sa wszystkie ale docinanie indywidualne.. chyba ze fota jest randomowa..
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Hmy, ciekawe i cena dobra. Niewiele więcej dołożysz i u Bakusia masz zestaw p&p... Niewiele ? co masz na myśli ? bo mi np tuner krzykna 1700 zł za taki zestawm znasz ceny u Bakusia ?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
dostalem za free kolektor od bexa dlatego pytam czy oplaca sie go wymienic skoro juz lezy w garazu.. może ktos numery tych uszczelek? moze byc priv
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Panowie czy jest jakaś różnica miedzy kolektorem BEX a BFB ? Numer jest inny ale czy ktoś faktycznie mial oba w reku i widzial róznice ? Przy okazji poda ktos numery uszczelek glowica-kolektor oraz kolektor-turbo ?
-
BREMBO w B5 na tarczy 320x30 z B8 - moja koncepcja
aha sprawia wrazenie masywnego a na allegro kosztuje grosze i to juz jest podejrzane ;P caly czas heble chodza mi po glowie.. jeszcze dotre do tego tematu.. ale wlasnie ludzie polecaja te 320, naprawde jest az taka roznica miedzy zaciskiem z 288/312 a 320 ?
-
BREMBO w B5 na tarczy 320x30 z B8 - moja koncepcja
Panowie a zacisk z A6 C5 2.7T lub 4.2 2 tloczkowy siadzie na przod do B6 ? Pewnie nie bo nie widze zeby kto go rozwazał tu czy tam..
-
do oceny logi na benie i gazie
Cos jest napewno nie tak przynajmniej na logach z gazem zobacz ze przy 5840rmp doladowanie zadane to 0,87 a masz 0,54 i to jest nagly spadek, pozniej turbo juz nie jest w stanie napompowac tego co chce program. Widac to tez po przeypywie powietrza. Na benzynie tego nie widac.. ale ja Ci nie wyjasnie dlaczego tak jest..
-
A6 c5 2.7t
to jest 250km i wiem ze brakuje bardzo duzo dlatego pierw szukamy dziury w dolocie pozniej przeplywka nowa jak bedzie szczelny, ale czemu ecu obcina boosta to mnie zastanawia...
-
A6 c5 2.7t
wlasnie chodzi o to ze szarpanie na gazie nie wystepuje tylko pb.. no nic zrobie pelne logi.. 3+20, 115 +118, 2 +33 wystarczy czy cos jeszcze ?
-
A6 c5 2.7t
Panowie znajomy kupił auto i odrazu problemy.. Zrobilismy jeden log dynamiczny (laptop mi zdechł !! dlatego tylko jeden) popatrzcie na logi z 19.04 15:48 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM jak widac przy 4040rpm ecu obcielo boosta (czuc bylo szarpanie autem) przy 4400 to samo. do tego biedne wartosci jakie czyta przeplywka wiec pierwsze co idzie na warsztat to szczelnosc dolotu i przeplywka. Ale pytanie skad szarpanie czemu ecu obcina boosta ? ktore kanaly dologowac ? standardowo 3+118, 20 + cos ? (nie ma cofania zaplonów) przed logami byl tylko blad sondy lambda (usuniety). aha szarpanie nie wystepuje na gazie.. jakies podejrzenie na pompe paliwa.. ? z gory dzieki za pomoc
-
proszę o analizę logów a4 1.8t
na którym biegu robiony log ? pomiar prawie 15 sekund wiec 3 bieg
-
lista błędów audi rs4 2.7 biturbo
2.7T ma sondy EGT ? mozna podejrec temperature VAGiem ?
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
no ciekawym efektu ile bedzie w stanie utrzymac i jak szybko bedzie wstawac ten wynalazek
-
Revo stage 1
hehe nie dziekuje pieknie chyba ze masz jakies logi sprawnego 2.7T to chetnie podejrze bo jutro bede takie logowal sorry za o
-
Revo stage 1
sugerujesz ze nie umiem ?
-
Revo stage 1
Logi pokaż tu sie kreskami nikt nie jara
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
Imho, tą rozwiercona K03 na szlifowanym wirniku z 2,0TFSI będe testował sam czerwoną z TIPem pogonie najprawdopodobniej dzisiaj do B7 BFB a taka jak czerwona tylko koło seryjne z 3,0TDI miało być strojone w tą sobotę w Pasku B5 AEB ale kapke plany sie pomieszali i blizszy termin nieznany czekaj bo sie zgubilem kapke.. ta "czerwona hemoroida" pasuje p&p pod kolektor ?