Treść opublikowana przez Galetto
-
Analiza LOG-ów
Czasy dosyć długie... Filtr paliwa zmieniałeś??
-
Wymiana rozrządu w ASO Rzeszów?
W niektórych starszych silnikach 1.8T jest on jednocześnie napinaczem. W BFB pasek napina się rolką napinającą, którą następnie skręca się na stałe.
-
ADR Korekty długoterminowe ?
007 STFT i napięcie sondy.
-
Wymiana rozrządu w ASO Rzeszów?
On niczego nie napina. tylko tłumi drgania. Nazywanie go napinaczem jest moim zdaniem błędne.
-
ADR Korekty długoterminowe ?
Grupa 008 powinieneś mieć korekty LTFT.
-
Który silnik 1.8T w Audi jest lepszy ze względu na zamocowanie wzdłużne i poprzeczne?
AVJ to silnik wzdłużny i nie był montowany w A3. Nie tylko... Jeszcze Beetle, Sharan, Bora, Golf, Octavia, Ibiza, Cordoba, Leon i kilka innych.
-
Analiza logów - przepływka, pompa paliwa czy coś innego?
Kurcze przewija się tych aut trochę, że się nie pamięta. Wydawało mi się, że mówiłeś, że DV nowy. Jeśli nie to do sprawdzenia. Pamiętam, że kazałem Ci sprawdzić też jaki filtr paliwa masz i ewentualnie zmienić na jakiś markowy jak nigdy nie wymieniałeś. Możemy się kiedyś styknąć i obadać auto bo te logi to spontan na szybko był.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
W AWT masz regulator na listwie + doładowanie także większe pole do popisu. Jak zdrowe turbo to warto wymienić zawsze to trochę więcej można ugrać.
-
1.8 t 180/150km
Ostatnie wypusty A4 B5 miały też silnik AWT 150KM i to moim zdaniem najlepsza opcja. Zmieniasz wtryski wyrzucasz kata i jak zdrowe turbo to robisz 210-220KM bez większego nakładu. Starsze AEB 150 czy AJL 180 miały mniejsze wtryski, mniejsze turbo, wąskie psmo, programowanie bezpośrednio kości, a nie OBD. Jak dla mnie same minusy.
-
Problem z pompką paliwa 1.8t!
Ciężko powiedzieć jak się nie słyszy. Miałeś to od początku czy teraz się pojawiło??
-
a4 b6 1.8t AVJ nietypowy blad katalizator
Sondę za katem mogę Ci wyłączyć programowo, a 500zł wydaj na bardziej potrzebne rzeczy do życia.
-
Problem z pompką paliwa 1.8t!
Filtr zmieniałeś na jakiś dobry jakościowo??
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Seria czy po modzie uślizgi?? AWX podejdzie.
-
Analiza logów - przepływka, pompa paliwa czy coś innego?
Paweł o pompie nie było mowy i raczej na padniętą nie wskazywało. Stwierdziłem, abyś sprawdził dokładnie nr zamontowanej przepływki i dał znać. Sugerowałem wymianę, ale nie od razu tylko po uprzednim sprawdzeniu pewnych rzeczy. Tym bardziej, że tania nie jest i warto najpierw podmienić na próbę, a wiem kto w Lublinie śmiga identycznym AVJ-otem. Co do DV to chyba mówiłeś, że był zmieniany, a dolot też mówiłeś, że sprawdzany już był i ostatnio nawet wymieniany eżektor etc.
-
Chiptuning 1.9 TDI 110 AFN gdzie w woj. lubelskim?
To Twoja czerwona strzała dziś była??
-
[B6 AVJ] 1.8TQ Dolphin Gray sedan
Wszystko zależy od Twojego zacięcia tuningowego. Jednemu wystarczą drobne zmiany i sofcik, a innemu zawsze czegoś brak i zazdrość, że ktoś ma więcej.
-
[B6 AVJ] 1.8TQ Dolphin Gray sedan
Na 029 miałem 220KM także nie tak mało. Ja bym w ogóle nie ruszał go do takiej mocy, ale pewnie sam wy spawasz to i koszty niższe.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Przy takiej turbinie na seryjnych wtryskach to szkoda stroić. Jak Cię interesuje niewielki mod to raczej założyłbym hybrydę K03 i wtryski 320.
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Nie koniecznie. Ja tam każdy inny z B6 mogę dopasować do B6. Tylko nie wszystkie da się na odległość, ale większość tak. DeJaVu robi od strzała. Można też na piechotę spróbować, ale nie zawsze się da. Zależy co było kombinowane.
-
[B6 AVJ] 1.8TQ Dolphin Gray sedan
E-tam. Turbo i dodatkowo wtryski (koszt nie duży) i można dłubać. Po dołożeniu FMIC nie trzeba robić korekty. Jakie masz turbo K03-029? Jeśli tak to wymiana wtrysków i ponad 200KM można zrobić na zdrowym. Sondę to najlepiej wyłączyć, a nie jeszcze pchać w DP. Dobra cena i można robić grupówkę.
-
[B6 AVJ] 1.8TQ Dolphin Gray sedan
Nie przyjeżdżam. Nie jeżdżę OOOO, a VW. Ponadto obecnie mieszkam w innej części województwa, ale może już niedługo... W takiej sytuacji pewnie zdecydowałbym się na jakąś "hybrydkę". Chętnych pewnie by się znalazło. Czasami jakiegoś sofcika robię to ludzie pytają. Zasadnicze pytanie jaka cena?? Jak dla mnie to na duży plus.
-
[B6 AVJ] 1.8TQ Dolphin Gray sedan
Widzę po blachach, że kolega też w Bychawie zarejestrowany. :D
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Jak masz szukać nie wiadomo kogo i nie wiadomo ile bulić to Ci to mogę zrobić. Mam. W Lublinie będę po 18.03.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Mogę ci wymienić. Dwumas w PB wytrzymuje dużo więcej niż w Dieslu. Ja bym go nie ruszał tylko kupił sprzęgło od AWX. Chyba, że po rozebraniu okazałoby się, że jest lipa w co naprawdę wątpię. Tych silników już trochę przewinęło się przez moje ręce.
-
Jakie auta obsluguje kabel KKL
Nie, nie , nie. Niektóre VAG-i nawet do 2010 idą po linii "K". Nie odróżniasz CAN - diagnoza od CAN - wewnętrzny. KKL ogarnie z reguły auta i moduły gdzie diagnostyka nie idzie po CAN. Przede wszystkim grupa VAG. Jeśli chodzi o inne marki to tylko te gdzie linie diagnostyczne są na tych samych pinach co w grupie VAG (bo nie w każdej marce jest tak samo pomimo 16 pinowych gniazd OBD-II, są różne standardy i protokoły) i oczywiście jeśli będziesz miał odpowiedni program do danej marki (do tych starszych w sumie w sieci jest kupę różnych). Ten generalnie jest tylko do grupy VAG i programu VCDS. Wsad fejsu jest jednocześnie kluczem do pełnej wersji programu. VCDS ma też funkcję trybu OBD-II do niektórych marek, Tom A4 akurat skopiował listę tych aut ze strony Adako i są w poście wyżej.