Treść opublikowana przez Galetto
-
Króciec wody głowica AWT
Nie ma się co sugerować tym, że ktoś ma u siebie tak to już tak musi być. Tym bardziej, że AEB, a AWT to całkiem inna era. Silniki 1.8T niby takie same, a rozwiązań wiele. Sam od dawna już w nich grzebie i różne miałem na tapecie i niekiedy potrafiły przysporzyć zdziwienie.
-
Króciec wody głowica AWT
Może ustal po VIN lub po prostu zajrzyj za głowicę. Ja kiedyś jak zmieniałem w AWT to też była w nim wersja ze zdjęcia nr 1.
-
Problem z odpaleniem
Nie wyjmowałeś przypadkiem licznika? Może kostki z tyłu nie łączą, a IMMO to nie sam licznik Lub zimne luty w liczniku. Trzeba by przejrzeć to i owo sprawdzić czy są jakieś błędy i wtedy można powiedzieć coś więcej.
-
Problem z odpaleniem
Wskaźnik paliwa nie, ale licznik. A sam wspomniałeś, że oprócz dwóch kontrolek ciemno.
-
B7 1.9 BKE wymiana turbo z 1749V na 1749VA plus korekta softu
Piotr po pierwsze to zrób logi jak należy. Przynajmniej tak jak mi odpowiada czyli: na początek wystarczy dwa przejazdy i logowanie grup 001+003, 008+011, 3 bieg i w przedziale 1200-4000rpm. Moment z dołu dowalony, ale i tak dawki ścięte przez smoke limiter, który wymaga poprawy. Po to są logi, aby podejrzeć co jest do poprawy. PS. Zwróć uwagę na Lambdę.
-
[BFB] wypadanie zapłonów, brak hamowania
Dynamicznie 011,031,032,034 nie ma potrzeby. Dynamicznie na początek wystarczy 002+033, 003+020, 115+118 i ewentualnie podgląd kilku parametrów w czasie rzeczywistym bez logowania. Jak nie dasz rady to pisz to Ci ewentualnie ogarnę.
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Wymiana kostki stacyjki.
-
Problem z check engine
Zrób kpl. logów.
-
Problem z check engine
+ niewyregulowana instalacja LPG (jeśli jest).
-
[BFB] wypadanie zapłonów, brak hamowania
Jak wyglądają korekty paliwowe?? Może zapodaj kpl. logów to będzie co nie co widać.
-
ABT EDaS nalepka na komputerze
Softy robią do kitu, ale zabezpieczyć i zazwyczaj zmienić sum kontrolnych nie zapominają.
-
Chiptuning za 199zł (nie box)
Logi dużo więcej powiedzą niż hamownia.
-
Licznik VDO A4 B5 FL - jak sprawdzić?
Podłączyć zasilanie na krótko. Pinouty masz w tym temacie: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/5854-efekt-wymiany-licznika-na-fis/
-
[BFB] Gaśnie po wycięciu katalizatora- czy to normalne? / ROZWIĄZANY
Jak spawał na aucie i nie odłączył klemy to bardzo prawdopodobne.
-
[BFB] Gaśnie po wycięciu katalizatora- czy to normalne? / ROZWIĄZANY
Czy ECU generuje jakieś błędy??
-
CHIP LUBELSKIE
Do Darka się tylko dzwoni jak coś bo on nie ma czasu na pierdoły i na fora rzadko zagląda. Adrian nie gorączkuj się z Darkiem dobrze się znam i niejednokrotnie sobie podsyłamy auta. Generalnie kto gdzie pojedzie to jego sprawa każdy ma wybór, aby dopytać o szczegóły, cenę etc. i pojechać gdzie chce PS. Dla woli ścisłości Daron nie pisze mi softów tak jak dla niektórych mega fachowców. Pod każde auto, które ja robię, piszę program indywidualnie na oczach właściciela i każde poprawki też.
-
BRD logi 011 - ktoś mi coś powie o turbo
A cóż ma wynikać z jednego loga i to tylko samego doładowania... Wstaje i wstaje, a jak wstanie to dmucha to co zadane. Nic poza tym nie widać w tym jednym logu.
-
Problem z przeładowaniem. Logi - prośba o ocenę.
Zrób cały kpl. logów. Tu widać, że ECU obcina doładowanie, a turbo idzie własnym życiem.
-
Zawór DV
Generalnie to nie, to nie BOV.
-
Sterownik silnika - wyłączenie immobilisera
Co Ci pomoże kodowanie jak jest zakodowany na manual... Zmiana wsadu na taki od Audi lub ECU od AUDI. Immo można off lub mając PIN dopasować. To już sposobów jest wiele.
-
Sterownik silnika - wyłączenie immobilisera
Kodowanie jest na manual... VAG wyświetla ...019KD, a czy fizycznie ECU na naklejce ma też taki nr?? Bo raczej ori od Audi on nie jest tylko Passata. Pomimo, że te same silniki to softy się trochę różnią i wentylatory mogą wariować.
-
Cofanie zapłonu , spalanie stukowe... 1.8T
Jak ktoś nie wie do czego jest BTS bo go wyrzuca całkiem z softu i na ile stopni jest ustawiony w tym aucie to niech się nie odzywa. Pewnie lepiej by było jakby głowica płynęła powyżej 900*C. A zagotować ją na 95 to nie trzeba wiele.
-
Sterownik silnika - wyłączenie immobilisera
Masz VAG-a?? Jakie masz obecnie kodowanie? Niekiedy VAG COM/VCDS można je zmienić, a niekiedy trzeba się wysilić bardziej, ale to i tak nie zmienia faktu że przesadził z ceną.
-
Chiptuning za 199zł (nie box)
W lubelskim to mogę Ci zrobić na miejscu.
-
Interpretacja LOGI
Zrób te logi na 3 biegu od około 1400rpm gaz w podłogę, a nie tak pomieszałeś zapewne klikając start tuż przed ruszeniem z 1 biegu.