Treść opublikowana przez Galetto
-
wieksze wtryski do bexa
Są wydajniejsze i podchodzą P&P.
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Dopasowanie IMMO + Klucze, Kodowanie, Adaptacje.
-
LOGI A6 C5 1.8T AWT
Żaden. Ciśnienie mierzymy manometrem.
-
LOGI A6 C5 1.8T AWT
Ciśnienie paliwa sprawdź.
-
Gdzie w Lublinie montować instalację LPG?
SOUL87 http://a4-klub.pl/index.php?/user/66514-soul87/
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Masz czym zrobić logi? Bo gdybać sobie można. Soft może być w miarę, a auto kuleje. Do tego LPG co mało kto ma pojęcie wystroić i cyrki gotowe.
-
chiptuning za 500 zł
40 kuca przyrostu w serii BEX to trochę przesadzone. Jeżeli gość ma pojęcie i wie o co chodzi to przed przystąpieniem do czegokolwiek najpierw powinien sprawdzić kondycję silnika i przejrzeć parametry pracy w różnych warunkach. Jeśli jest OK to można przystąpić do roboty. I nie że się chowa, że musi iść do domu bo tam internet... Napisanie softu w ME 7 czy EDC-15 to kilkanaście minut. Oczywiście jeśli ktoś będzie miał mapy, ale jak ktoś to robi i się na tym zna to będzie miał od ręki, albo w ciągu kilku minut znajdzie sobie co mu potrzeba lub brakuje. Następnie wgranie modu i dalej podgląd parametrów jak auto przyjęło zmiany, jak reaguje, jakie są odczucia, gdzie trzeba dodać gdzie trzeba ująć. I co najważniejsze hamownia tego nie powie tylko odpowiedni program diagnostyczny dający możliwość podglądu parametrów w czasie rzeczywistym. Przy dobrych wiatrach soft może wymagać drobnych poprawek i będzie OK, ale często się zdarza, że auto po zwiększeniu parametrów zaczyna kuleć i wtedy zaczyna się zabawa i dochodzenie ładu co pochłania też sporo czasu. Jak ktoś Ci wrzuci coś o czym sam nie ma pojęcia to w takiej sytuacji nie ma się co dziwić, że będą problemy. Sylwek zapytaj konkretnie jak wygląda u gościa podniesienie mocy i będziesz miał obraz sytuacji. Jeśli masz tylko podjechać on wgra, zgarnie kasę to sobie nawet nie zawracaj nim gitary. Ma być diagnostyka zarówno przed i po. Ważne żeby miało to ręce i nogi, a logi prawdę powiedzą. Nie patrz na to, że w jednym miejscu kosztuje 1500, a w innym 500 bo nie jeden już przepłacił nawet u znanych firm za fuszerę. Patrz, żeby to było zrobione w sposób taki jak powinno się to robić. Niektórzy mający odrobinę zapału sami sobie kupują fejsa, robią logi, wrzucają na forum. Wystarczy przejrzeć, poczytać forum jak nie jeden przeżył zdziwienie bo pojechał tam gdzie polecali, a jak pokazał innym logi to wyszła kiszka.
-
Ciśnienie doładowania zadane 0.4 bara w 150 PS seria
Zrób najpierw konkretnie loga 003+115 z butem w podłodze, a nie jakieś przegazówki.
-
Laik i diagnostyka Audi . Prosze o wskazowki :)
Jak wykonać logi masz tu: http://forum.vw-passat.pl/threads/137372-Instrukcja-wykonania-log%C3%B3w-VAG-COM-VCDS W 1.8T zrób logi grup: 002+033, 003+020, 115+118.
-
Ciśnienie doładowania zadane 0.4 bara w 150 PS seria
Oczywiście. Są mapy w sofcie ograniczające max obciążenie po temperaturze dolotu zarówno niskiej jak i wysokiej.
-
Montaż Fisu Lubelskie
Robię takie rzeczy, dorabiam od razu wiązkę. Wszystko na gotowo.
-
Przełączanie gazu na benzynę po 3500obr/min
AC-R01 tak ma ciśnienie pływa w nim jak głupie. Musi być dobrze zasilony min. faro 13 lub miedź 8 żeby to miało ręce i nogi, a do tego wielozawór pod odpowiednią grubość przewodu zasilającego, a nie zwykły. Jak masz fejs to się przejedź i zobacz jak zachowuje się ciśnienie. Zerknij też jakie jest ustawione minimalne. Możesz też nagrać osc z jazdy i będzie wszystko widać.
-
logi zaplonu 1.8t bfb a4 b6
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/366142-diagnostyka-chiptuning-elektronika/
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Jak nikogo nie trafisz to pisz i się ogarnie.
-
logi zaplonu 1.8t bfb a4 b6
Zadałem pytanie.... Nie wiem kto to bagór i mało mnie to obchodzi. Bardzo znane firmy w Polsce nie mają pojęcia zrobić dobrze Turbo Benzyny, a na tym forum co drugi amator ogarnie to szybciej i lepiej. Żadna hamownia, ani logi po modzie nie dadzą 100% obrazu puki się nie zajrzy w plik co jest namieszane gdyż wiele map jest ze sobą powiązanych. Ja nikogo nie będę tu oceniał. Powiem tylko tyle, nie widać jakiejś tragedii, ale tak bym auta nie wypuścił. Chiptuning to nie tylko wgranie pliku zgarnięcie kasy i do widzenia. Jest też odpowiedzialność, za to co się zrobiło i co może się stać z silnikim, a z takim stukowym to róznie może być zwłaszcza jak kierownik lubi ostro jeździć. Co drugie auto niedomaga, a po modzie jeszcze się zdarza, że ze zwiększoną siłą i co wtedy zostawić mod czy usprawnić auto... Przydałby się porządny log z 002+033, ale i tak nic nie wskazuje na śmierć pompy. Ponadto za 200-300 kupujesz dosyć dobrej firmy wkład, a nie 1200 na pompe.
-
logi zaplonu 1.8t bfb a4 b6
Ten mod pachnie gotowcem i słabą znajomością silnika przez tego niby tunera... A to tjuner logów żadnych nie robił?? Jakoś brakuje mi tu mądrości pewnych osób, które były w temacie radiego... Co nie widać, że wtryski zapętlone?? Co nie widać, że zalany paliwem?? Klawisz porównaj sobie pomiar MAF Twój i kolegi i wyniki z hamowni. Różnica jest taka, że Ty pojechałeś do konkurencji u której miałeś robić mod, a on zapewne hamował u tego co robił mod. Myślę, że gdybyście pojechali na jedną hamownię to przeżylibyście zdziwienie
-
[BFB] wypadanie zapłonów, brak hamowania
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/366142-diagnostyka-chiptuning-elektronika/
-
Wymiana oleju i plama pod samochodem
- Wymiana oleju i plama pod samochodem
Trzeba wejść pod auto i ocenić. Tak to ciężko gdybać. Może też tak być że na osłonę Ci tego oleju na ściekało i teraz przy poruszaniu się wychlapuje z osłony.- Wymiana oleju i plama pod samochodem
Najlepiej zobacz czy nie ma wycieku, ale jak stan się zgadza to raczej.... W 1.8T filtr jest tak lipnie umiejscowiony, że zawsze olej pójdzie po bloku, na sanie... Jak nie podłożył żadnej szmaty, ani nie wytarł to teraz może Ci to ściekać.- Pomoc w ocene logów
No i dół niżej, aby było widać jak to się wszystko rozpędza.- Pomoc w ocene logów
Zakres obrotów.- Pomoc w ocene logów
Wszystko w miarę dobrze wygląda, ale mogłeś przyłożyć się lepiej do wykonania logów, byłoby więcej widać.- B7 1.9 BKE wymiana turbo z 1749V na 1749VA plus korekta softu
Poszło PW.- Króciec wody głowica AWT
Może być od klimy jak mówi Rafał z tym, że w autach gdzie jest jeden króciec czujnik od klimy jest w innym miejscu np. przy chłodnicy. - Wymiana oleju i plama pod samochodem