Treść opublikowana przez Galetto
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Nie chodzi przypadkiem o deamone https://a4-klub.pl/profile/99803-deamone/ ??
-
Zmiana Turbo z BFB na BEX
Nic nie musisz robić. Po zmianie samej turbiny nic się nie zmieni. Doładowanie będzie takie samo jak na starej. Z tym, że jak stara już umiera, a nowa by była w git stanie to może lepiej trzymać ten zadany boost. Jak ktoś odpowiednio z mapuje ECU. Nazywa się to potocznie Chip Tuning. Bez tego nie licz na nie wiadomo co.
-
Analiza logów 1,8T AWC VW
Boost bez zmian, a przepływ sporo zaniża.
-
bex nie ma mocy na hamowni wyszło że brakuje mu 45km do 190km
Od wykonania logów dynamicznych.
-
Analiza logów 1,8T AWC VW
Przy podmianach trzeba było zapodać logi.
-
1,9 TDI awx- prośba diagnostykę logów
Dawki są znośne. BIPY rozjechane, ale ustaw synchro i wtedy trzeba podejrzeć.
-
1,9 TDI awx- prośba diagnostykę logów
Panie synchronizacja wałka do poprawy szybciutko. Jeśli turbo seryjne to boost z deczka spory. A dawka nijak ma się do niego. Bardzo oszczędnie.
-
1,9 TDI awx- prośba diagnostykę logów
Zrób jeszcze grupy 001, 004, 008, 010. Auto jest po sofcie. Czy pompki i turbo są seryjne??
-
1.8T AVJ Prośba o analize logów
Soft mocno przesadzony. Gaz źle wystrojony.
-
Prośba o analizę mapy 1.9tdi AWX
Tak przebiega moment w Twoim modzie (kolor czerwony) względem serii (kolor zielony). Jak myślisz? Jest OK?
-
Analiza logów 1,8T AWC VW
N75 sobie podmień.
-
Prośba o analizę mapy 1.9tdi AWX
Raczej mod który wziąłeś za wzór też szału nie robił. Tu jest temacik głównie o EDC-15. http://forum.vw-passat.pl/threads/132922-Darmowy-przyjazny-program-do-edycji-wsadów-EDC15P
-
A4 b8, 2.0 tdi cagb, analiza logów, słabe przyspieszenie
Da się. Wchodzisz w pomiary rozszerzone rozwijasz listę i wybierasz sobie parametry jakie Cię interesują, a następnie logujesz.
-
Ocena stanu Turbo
Dokładnie standardowe miejsce pęknięć żeliwa K03. Każde w które zaglądać się zdarzyło tak miało. Ostatnio nawet to samo widziałem w turbo po regeneracji kilka miesięcy wstecz także myślę, że nie ma się co podniecać, że się wydało siano na nowe turbo czy regeneracje bo szybko może pojawić się to pęknięcie. Raczej jest to wada fabryczna żeliwa, ale w większości przypadków na nic nie wpływa. Bo jak turbo dobrze wstaje i dobrze dmucha to niby jaki to ma mieć wpływ... Oczywiście przypadki pęknięć i uszkodzeń turbiny mogą być różne w innych miejscach.
-
Diagnostyka problemu 1.8t BFB
Podmieniałeś MAF na inny?
-
Diagnostyka problemu 1.8t BFB
Jeżeli chce się sprawdzić faktyczną wydajność pompy to tylko pod obciążeniem. Na postoju to praktycznie każda trzyma ciśnienie bo nie ma dużego zapotrzebowania na paliwo. Pod butem w całym zakresie obrotowym kiedy trzeba wykarmić cylindry widać na ile pompę stać.
-
Diagnostyka problemu 1.8t BFB
Ciśnienie pod obciążeniem to się podczas jazdy sprawdza, a nie dodawaniem gazu na postoju.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Zapytaj Pawła (spraniec). Ostatnio był u mnie i widziałem, że świeżo przyciemniał. Cały tył Avanta chyba 350zł.
-
A4 b8, 2.0 tdi cagb, analiza logów, słabe przyspieszenie
Tak jak przyślesz logi w formie csv i grupy logicznie dobrane parametrami, a nie tak bez sensu jak na wydrukach...
-
Prośba o analizę logów 1.9 TDI AWX, tryb awaryjny.
Turbo mocno przeładowuje. Geometria, albo jej sterowanie zawodzą.
-
A4 b7 1.8T BFB - błąd 17072 nie odpala
Proponuje zajrzeć do puchy ECU. Tam są przekaźniki i bezpieczniki. Może tam tkwić problem w połączeniach.
-
1.8t ANB analiza logów
Wtryski są jakieś większe?? Zrób logi na PB 002+033, 003+020, 115+118
-
A4 b6 1.8t BFB+
Obiektywnie można się wypowiedzieć mając wgląd w soft, albo logi na serii. W innym przypadku to tylko zgadywanie.
-
A4 b6 1.8t BFB+
Czemu się nie zwrócisz do osoby która robiła program? Nie wiadomo co jest namieszane bo soft może też powodować stukowe. Ponadto słaba benzyna, układ zapłonowy.
-
A4 B6 1.9TDI BKE - wyciąganie PINU
Ten testerek PIN z RB4, a tym bardziej z EDC-16 to nie wyjmie. Bywasz w Lublinie? Mógłbym Ci odczytać PIN i dopisać klucz w niedużych pieniążkach. Czyste transpondery też mam.