Treść opublikowana przez maciucha512
-
Zasięg na pełnym zbiorniku paliwa wg FIS ile wam pokazuje ?
Mnie po zatankowaniu do oporu i przejechaniu 20-30 km ze średnim spalaniem 4,5 l/100km FIS pokazuje 1300 km zasięgu, ze dwa razy pokazał około 1500 km. Tankuje jak pokazuje zasięg 100 km i wchodzi 59-60 litrów Gdzieś kiedyś znalazłem sposób poprawiania wskazania średniego spalania vagiem, być może wskazywany zasięg też można skorygować.
-
Zapowietrzony układ paliwowy.
Trzeba zobaczyć gdzie dostaje się powietrze. Najłatwiej wstawić w miejsce gumowych węży wężyki przezroczyste, tam gdzie pojawią się bąbelki w paliwie tam dostaje się powietrze.
-
Słaby nawiew na nogi pasażera/budowa nawiewu na nogi
Poszukaj schematu na ETCE
-
Ile pokazuje ładowanie akumulatora
Ja miałem 14,50 V zanim padł regulator, ale na ciepłym silniku było widać "bujanie" świateł oświetlenia wewnętrznego.
-
[ALL] Jaki kupic prostownik???
Mam prostownik podobny do tego (możliwe, że jest tylko inna obudowa): Ładowarka, prostownik 12/24V 10-300Ah 10A mikropr! (3838580897) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Ceny są różne, ale: ładuje aku od totalnego zera, ładuje szybko, zostawiasz aku na miesiąc podpięty i nic złego się nie dzieje. Widziałem takie za około 150 PLN. Moim zdaniem warto.
-
kolo dwumasowe
Z tego co zasłyszałem w serii 1Z było normalne sprzęgło, ale w AFN była już dwumasa. Dla mnie to jakiś spisek z dwumasami. Czym się różni 1.9 TDI od 1.9 TDI? Co jest wytyczną stosowania dwumasy. Jak zrobisz z 1Z 120 KM i masz normalne koło zamachowe jest ok, ale w AFN jak podjechałem do warsztatu, to: "Panie, nie zakładaj zwykłego koła zamachowego bo się silnik rozleci". To jest wszystko jakieś dziwne. Jeździłem wozami co miały zwykłe koło zamachowe zamiast dwumasy i jeździł ok, więc o co z tym wszystkim chodzi?
-
Pompka zamka centralnego.
Może głupoty gadam, ale nie można kupić jakiejkolwiek pompki i przełożyć tylko elektronikę ze starej??
-
Pompka zamka centralnego.
Jeżeli wszystko zamyka i otwiera oprócz klapy i długo pracuje to wnioskuje: 1 - nieszczelność w zamku klapy, 2 - wydaje mi się, że w tym roczniku klapa była zamykana zamkiem elektrycznym więc pompka d*pa i zamek w klapie nie śmiga.
-
Jakie objawy nieszczelnej nagrzewnicy? AVANT 1996 rok
Walnięta nagrzewnica - lekko słodkawy zapach płynu chłodniczego w kabinie, parujące szyby, ubytek płynu chłodniczego. Zapach jest najbardziej odczuwalny jak nagrzejesz wóz i jadąc ze średnimi nastawami temp na klimatroniku zmienisz na HI. Taki mi teraz wpadło do głowy - nasadź balonik na wylot, z którego podejrzewasz, że cieknie i za parę dni zobacz co w nim się zebrało.
-
Nie grzeje prawe lusterko
Delikatnie palcami odginasz lustro w tą stronę, gdzie dasz radę najwięcej wcisnąć palce i z wyczuciem odginasz aż odskoczy. Potrzeba wyczucia i najlepiej ciepłego otoczenia - garaż.
-
podświetlanie tablicy problem z ledami
Led-owe zamienniki wymagają podania plusa z konkretnej strony, zazwyczaj jest gdzieś na świeciałkach symbol plusa(lub minusa). Może być to dziełem przypadku, że po lewej stronie udało się trafić a po lewej nie. Spróbuj wsadzić żarówkę led odwróconą o 180 stopni.
-
Nie grzeje prawe lusterko
Po wyciągnięciu wkładu lustra z obudowy powinno być widać dwa kable podłączone do szkła, jeżeli nie ma podłączenia na szkle lustra tzn lustro nie grzane. Jeżeli jest podłączenia zbadać w jakim stanie są kable (czy połamane, popękane, konektory skorodowane). Test napięcia polega na włączeniu na zapłonie grzanie luster i sprawdzeniu miernikiem jakie jest napięcie na kablach zasilających lustra - powinno być ~12V.
-
Zmiana przeplywomierza Pierburg 1995-1997 na Boscha, ktos wykonal?
Podchodziłem do takiej zmiany, ale skończyło się na wyczyszczeniu przepływki i całe szczęście śmiga. Z tego co udało mi się znaleźć w internetach wynika, że przepięcie pinów we wtyczce nie stanowi problemu natomiast różnią się sygnały wyjściowe i przepływka nie zagada z ECU - podobno. Mógłbyś napisać coś więcej o zaletach takiego moda - co jak co, ale od klubowiczów najpewniejsze info
-
Jak dostać się do siłownika zamka centralnego w tylnych drzwiach
Musisz odkręcić sam zamek oraz ramę z podnośnikiem szyby (4 torxy). Najlepiej w dwie osoby - ktoś Ci potrzyma wykręconą ramę (bez odpinania kabli), a w tym czasie zamek wyciągniesz. Możesz tez odpinać kable, ale to więcej pracy
-
nagły brak ogrzewania
Jak jesteś pewny, że nie dochodzi prąd to do sprawdzenia bezpieczniki i przekaźnik. Na forum (chyba w dziale Warsztat) jest schemat instalacji elektrycznej - postudiuj. Ciekawi mię czy Matek9292 poradził sobie z problemem.
-
Wentylator (wiatrak chłodnicy) nie włącza się.
Drugi wiatrak jest od klimy, nie wiem czy załącza się ja wóz się przegrzewa. Powinno być tak: wiatrak poprzez sprzęgło wiskotyczne napędzane jest z paska, więc po zdjęciu paska rolka od wentylatora powinna chudzić luźno.
-
Wentylator (wiatrak chłodnicy) nie włącza się.
Działa ok, żeby mieć pewność co z temperaturą się dzieje podglądaj ją na climatroniu. Póki się nie przegrzewa nie ma problemu.
-
1.9TDI 110hp słabo odpala w zimne dni
Świece żarowe: czy dochodzi prąd i czy grzeją.
-
ciśnienie w kolektorze ssacym - błąd
Jest to możliwe.
-
Urwane zaczepy rolety bagaznika.
Z tego materiału plastycznego da radę ulepić dowolny kształt i będzie się trzymać, możesz wyrzeźbić uchwyt z tej "plasteliny" i przylepić. Może nie będzie wyglądało jak ori, ale funkcjonować będzie.
-
Uszczelka pompy, wymienie sam?
Na forum jest artykuł jak regenerować nastawinik, krok po kroku opisane jak co robi by nie spieprzyć
-
Urwane zaczepy rolety bagaznika.
Ja poradziłem sobie z tym problemem tak: kupiłem w obi coś co się nazywa plastyczna stal - taka plastelina co po wyrobieniu staje się twarda, coś około 10 pln. Dobrałem śrubę tak by weszła w ułamany kawałek i około 5 cm długa. Śrubę umocowałem w urwanym kawałku za pomocą zakupionego specyfiku, drugi koniec dokleiłem też tym specyfikiem do boczka (u samej góry boczka jest taka uszczelka i pod nią wkleiłem śrubę). Połączenia zmatowiłem papierem ściernym i odtłuściłem. Myślałem, że nic to nie da a tu 10 minut roboty i od wakacji działa.
-
Dziwne dymienie po wyczyszczeniu EGR
To co opisujesz nie ma związku z egr, czy egr jest sprawny czy zapchany, zaślepiony czy go fizycznie nie ma silnik pracuje równo. Ja bym obstawiał, że mechanik coś skopał.
-
Nieszczelność zamka drzwi tylnych i wyrobione gniazdo torx.
W zamku jest "balonik" z podłączonym cięgnem. Pompka raz zasysa a raz pompuje. "Balonik" rusza cięgnem, mogła się w nim zrobić dziurka, od małej jak szpilką, do dużej, że się nie sklei. Jak masz wyrobione gniazdo to jest taki stary sposób - w nagwintowany otwór wkładasz kilka "nitek" z plecionego kabelka miedzianego i wkręcasz śrubę. Z doświadczenia podpowiem - kup używany zamek (około 30 pln), dostaniesz szczelny i z niewyrobionym gniazdem pod śrubę.
-
Dłuzej kreci z rana po dluzszym postoju
Jeżeli masz pompkę, to po przekręceniu kluczyka na grzanie świec przez około 2 sekundy będzie ją słychać. Zaworek zwrotny możesz założyć przed filtrem lub za, jak założysz przed filtrem to wyeliminuje to zapowietrzanie od obudowy filtra(nieszczelna). Jak masz podejrzenie, że się zapowietrza załóż przezroczysty wąż od filtra do pompy - jeżeli coś jest na rzeczy zobaczysz bąbelki.