Treść opublikowana przez BeyerBrown
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Wlej LM SHT 5W40 a wcześniej przepłucz silnik płukanką LM Engine Flush
-
korekty długo i krótkoterminowe
Korektę dodatnią ECM wprowadza też gdy wtryski są przytkane lub ogólnie gdy układ paliwowy jest za mało wydolny.
-
korekty długo i krótkoterminowe
Tak, za dużo powietrza się dostało i ECM wydłuża czas wtrysku.
-
korekty długo i krótkoterminowe
Natknąłem się kiedyś na taki oto filmik: https://www.youtube.com/watch?v=yM3iarhSP68 może rozwieje Twoje wątpliwości
-
S4 - dla spokoju mojej duszy. Olej, grzechotanie przy rozruchu...
Rozumiem, że wcześniej silnik potrafił wydać z siebie jakiś terkot... na czym wtedy jeździł?
-
Ubywa płynu, dymi jakby parą, kontrolka wtryskow
Przy ogromnych kosztach remontu jakie poniesiesz te kilkadziesiąt zł więcej na oryginalny klej to tyle co nic. Gdyby były problemy po złożeniu (oby nie) będziesz miał zagwozdkę czy to wina uszczelnienia w zamienniku czy coś poważniejszego. No chyba, że chodzi o uszczelnienie miski olejowej Ile te śruby kosztują?
-
S4 - dla spokoju mojej duszy. Olej, grzechotanie przy rozruchu...
Ten silnik wymaga Pb98 Warunkowo można jeździć na Pb95 jednak skutkuje to spadkiem osiągów, bo komputer musi korygować zapłon (opóźniać kąt jego wyprzedzenia). V6 3.0TFSI 333KM/440Nm (CAKA) z S4 B8 pokazuje, że można jeździć równie szybko a przy tym ekonomiczniej... już nie mówiąc o tym, że wystarczy mu tańsza Pb95 do uzyskania pełnych osiągów (sam ten fakt oznacza oszczędność na poziomie 10% w kosztach przejazdu każdego kilometra w por. do spalania tej samej ilości Pb98). Napinka, że ma się V8 jest pozbawiona sensu z tego punktu widzenia PS. Zdrowy motor powinien pracować na 5W40 (zgodnego z normą VW502 00), a jak komuś zaczyna niedomagać to zaczyna kombinować. Nie bez powodu ludzie, często za radą mechaników starej daty, przy wyeksploatowanym silniku przechodzą z syntetyka na półsyntetyk czy z półsyntetyka na mineralkę. To jest jak podawanie morfiny choremu na raka. Patrząc na parametr HTHS (lepkość dynamiczna, odporność na ścinanie w wysokich temperaturach) to lepszy jest Motul X-cess 5W40 (HTHS=3,74mPa*s) niż polecany (?) 10W60 LM Race GT1 (HTHS>=3,5mPa*s), który rzekomo lepiej znosi wyższe temperatury http://www.motul.auto.pl/index.php?p=269 LEPKOŚĆ HTHS - Lepkość wysokotemperaturowa HTHS (High Temperature High Shear Rate), zwana także lepkością dynamiczną mierzona jest w mili Paskalach na sekundę (mPa*s) przy 150o C i przy wysokim ścinaniu ślizgu 106s-1 i opisuje zachowanie środka smarnego na poszczególnych elementach silnika: na ścianie cylindra, na łożysku korbowodu, lub na łożysku wału korbowego.Low HTHS 2,9-3,5 mPa*s = obniżona lepkość wysokotemperaturowa, umożliwia mniejsze zużycie paliwa. High HTHS >=3,5 mPa*s = wysoka lepkość wysokotemperaturowa, lepsza ochrona przez ścieraniem/ zużyciem. Warte poczytania: http://motoroils.pl/dlaczego.html http://motoroils.pl/docs/oleje.pdf
-
Montaż aktywnego układu kierowniczego Servotronic w Audi A4 B6/B7
Całkowicie nie chciałbym wyłączać utwardzania, byłoby zbyt miękko. Ja mam magiel wyprodukowany w połowie 2013r. a więc w chwili montażu miał niecałe 1,5 roku... duże szanse, że nie jest zajechany U mnie jest podobnie, wydaje mi się, że ta histereza (różnica) w utwardzaniu jest specjalna - mniejsza dla przypadku gdy samochód się rozpędza i większa gdy zwalnia. Jak chcesz sprawdzić wydajność (szczelność) swojego magla to sam odłącz sygnał prędkości i zobacz czy zmienia się siła wspomagania dla przypadku gdy przyspieszasz (pompa chodzi na wyższych obrotach) i gdy zwalniasz (pompa chodzi na obrotach jałowych) Cena jeszcze normalna, ja za swoją dałem 650zł Jak dobrze poszukasz to znajdziesz taniej... ale lepiej wziąć droższą z Exeo niż tańszą z B6/B7 - statystycznie masz większe szanse na trafienie niezajechanego egzemplarza
-
2.7 BIT do B6/B7
Ten 3.2 powyżej jest nowszej generacji, montowany min. w B8, bo w C6 (na pewno przed liftem) i w B7 siedział starszy typ silnika 3.2, o kodzie 3-literowym (np. AUK), a on ma nieco gorszą charakterystykę i osiągi (250KM/320Nm): Dlatego ten nowszy (CALA) wydaje mi się najlepszym odpowiednikiem 2.7BiT jeśli się porówna ich charakterystyki (tu wersja słabsza - 230KM/310Nm - innej nie mogłem znaleźć): Co do poprawionego 3.2 (CALA) jest to jednostka dużo nowocześniejsza: ma min. niższą masę własną (2.7BiT z osprzętem waży ok. 200kg a 3.2 CALA ok. 172kg), zadowala się Pb95 (2.7BiT ma zalecane Pb98 - wychodzi drożej o ok. 30zł przy każdym tankowaniu do pełna 63l zbiornika) i ma niższe zużycie paliwa. Ponadto również w stosunku do starego 3.2 (AUK) zmiany są spore: Audi poszerza swoją rodzinę silników widlastych o kolejnego przedstawiciela. Nowy silnik 2,8 l FSI można umieścić pomiędzy silnikiem, 2,4 l MPI (który będzie jeszcze produkowany do połowy roku 2008) a silnikiem 3,2 l FSI. Wprowadza on do rodziny silników Audi nowe rozwiązania techniczne. Te nowe rozwiązania techniczne to: ● system Audi valvelift, ● pompa oleju o regulowanej wydajności i dwustopniowej regulacji ciśnienia, ● trójowalne koła łańcuchowe. Najważniejszym celem konstrukcyjnym było zmniejszenie tarcia i zużycia paliwa. Zmniejszenie tarcia wewnętrznego silnika osiągnięto przez: ● zmniejszenie nacisku 2. i 3. pierścienia tłokowego na gładź, ● wprowadzenie systemu Audi valvelift (mniejszy skok zaworów dolotowych przy obciążeniu częściowym), ● zmniejszenie skoku zaworów wylotowych (10 mm -> 9 mm), ● zmiana szklankowego popychacza pompy wysokociśnieniowej na popychacz rolkowy, ● zastosowanie łańcuchów rolkowych w przekładniach A, B i C, ● wprowadzenie trójowalnych kół łańcuchowych i zmniejszenie tarcia napinaczy łańcuchów, ● zmniejszenie pompy oleju, ● wprowadzenie regulacji wydajności pompy oleju wraz z dwustopniową regulacją ciśnienia, ● zmniejszenie pompy wody i podniesienie temperatury, regulowanej przez termostat. (źródło: SSP nr 411) Oczywiście wszystko ładnie, pięknie pod warunkiem, że nie zamierzasz podkręcać silnika i "zatruwać" go gazem
-
2.7 BIT do B6/B7
B7 to de facto lift B6, a ten ostatni konstrukcyjnie jest zbliżony do... C5 No ale jak się wizualnie nie podoba to żaden argument nie będzie wystarczająco przekonywujący PS. Takiego bym przyjął http://olx.pl/oferta/audi-a6-2-7-quattro-biturbo-automat-CID5-IDdUKGZ.html#5cbafcd64a;promoted Rozważałeś może swap silnika 3.2FSI o kodzie CALA (o ile się da)? 265KM/330Nm
-
2.7 BIT do B6/B7
A nie taniej będzie Ci kupić A6 C5 z tym silnikiem z rocznika 2001 i młodszego? Mechanicznie i elektrycznie to jakby rozdmuchana wersja A4 B6 (czy tam B6 to pomniejszona wersja C5-tki ), nawet w środku są do siebie zbliżone pod względem ergonomii
-
generalny remont ASN
Kup moje, już wyprostowane i konkret doposażone No dobra, rozrząd prosi się o doregulowanie
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
ASO musi z czegoś żyć, utrzymanie gigantycznego magazynu części gdzieś tam w Niemcowni też swoje kosztuje... w zamian dostajesz gwarancję, że to nie podróbka tylko ta sama część co idzie również na tzw. pierwszy montaż. Czy tam ten sam olej, którym jest zalewane auto w fabryce. To, że to samo lub lepsze można dostać taniej poza ASO to nic odkrywczego, ALE... Niektórych po prostu stać na wybulenie większej ilości PLN raz do roku/15tys.km na olej i filtry ze znaczkiem VW... w zamian śpią spokojniej. W skali ogólnych kosztów eksploatacji (biorąc pod uwagę tylko cenę wypalonej wachy) droższy olej z ASO jest jak kropla w morzu.
-
generalny remont ASN
Mógłbyś wrzucić filmik z tym ćwierkaniem?
-
jaka benzyna do 2.8
Poka mi te badania, bo oczom nie wierzę w to co czytam Prędzej chodziło o kaloryczność - im mniej oktanów tym paliwo bardziej kaloryczne, "chętniej" się spala Niestety silniki bardzo nie lubią "nadgorliwego" paliwa...
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Jeżdżąc dużo w trasie spokojnie możesz zmieniać co 15tys.km. Co 10tys. przy takim użytkowaniu to zwykła nadgorliwość, założę się, że większość osób zalecająca tak częstą wymianę częściej pieści auto niż swoją kobietę
-
generalny remont ASN
Jest jakaś wyczuwalna poprawa w pracy silnika czy osiągach?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Jak szaleć to szaleć: http://zmienolej.pl/pl/dodatki-do-oleju/2856-dodatek-do-oleju-archoil-ar-9300-100ml modyfikator tarcia który starczy na 80tys.km
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Dzięki za odp. Dobrze, że mimo wszystko jest coś większego i wentylowanego pasującego bez przeróbek (jak mniemam)
-
Servotronic , problem ?
Ta od S4 wydaje się być całkiem przyzwoita
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Powiedzcie Pany czy heble z S4 B6/B7 z tylnej osi (300mm) pasują P&P do A6 C5 po lifcie?
-
jaka benzyna do 2.8
To pachnie teorią spisku Inna sprawa, że paliwo im mniej oktanowe tym... bardziej kaloryczne Z doświadczenia wiem, że Auchanowe Pb98/RON98 jest lepsze niż naszpikowane nanotechnologiami miles95 ze Statoila ECU i VCDS nie poddają się żadnej autosugestii czy placebo (acz czuję, że 98-ka daje kopa) i na sikach z Auchana nie mam cofania zapłonu a na paliwie ze Statoila występowało regularnie. Porównanie zaś miles98 z Auchanowym Pb98 też nie wykazało wyższości Statoilowej wachy... ani na du...pohamowni ani na wykresach z ECU. To samo wrażenie miałem też z 98-ką tankowaną na BP i Shellu. A jak nie ma różnicy to po co przepłacać? Z kolei jeśli przyjąć, że wszystkie paliwa w PL są chrzczone to czym wytłumaczyć brak korekt w ECU (na Pb98 by Auchan)? PS. A instrukcja mówi tylko, że można warunkowo zalać Pb95/RON95, jednak skutkuje to spadkiem osiągów.
-
Szyna CAN i bieg wsteczny
Radio wisi na CAN-ie Inforozrywki a MK na CAN-ie komfortu
-
Szyna CAN i bieg wsteczny
Dostałem je w komplecie z radiem, jest wielkości pudełka zapałek.
-
Szyna CAN i bieg wsteczny
High Chcesz bym coś sprawdził...?