Treść opublikowana przez BeyerBrown
-
[B6 Aym] A4 B6 Avant 2,5Tdi By Ucho....
88Y po trzech latach od nowości: https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8RzlBdkJHWFFZaWM/view?usp=sharing No ale jak mówi powiedzenie każdy jest kowalem swojego losu...
-
[B6 Aym] A4 B6 Avant 2,5Tdi By Ucho....
A przeciążenia na zakrętach kolega wziął pod uwagę?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Fabrycznie są inne, więc jeśli kolega chce mieć na tip top ogarniętego swapa to wypadałoby je wymienić A może je znajdzie w komplecie ze zdemontowanymi hamulcami... grzechem by było ich nie zamontować A Twój komplet je ma czy sprzedajesz je osobno?
-
[B6 Aym] A4 B6 Avant 2,5Tdi By Ucho....
88Y... nie za mały ten indeks nośności? Fabrycznie jest 94... u mnie przynajmniej tyle było, teraz kupiłem z indeksem 97 (były w tej samej cenie praktycznie)
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Wszystko. Zaciski, jarzma, osłony (chociaż te chyba mogłyby zostać stare... ) no i tarcze z klockami. Z przodu i z tyłu nic nie zostaje starego. Wężyki też bym wymienił... na te same, korzystając z okazji Kolega wyżej Ci wszystko wytłumaczy przez tel. jeśli z nim byś chciał robić interes
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
B7 2.0TFSI lub 3.0TDI
-
2.7 BIT do B6/B7
Do budy C6 ja bym rozważał włożenie 3.0TFSI z polifta
-
generalny remont ASN
Pomiędzy 2 a 4tys. rpm dźwięk silnika ma u mnie taki jakby gardłowy warkot, uwidoczniło się to dopiero na Pb98 a poniżej to mam wrażenie, że jadę jakimś elektrykiem, motoru niemal nie słyszę
-
Kłopoty z olejem
Tym bardziej w takim motorze powinno się dbać o czystość silnika, bo bardzo dużo rzeczy sterowana jest w nim olejowo.
-
Kłopoty z olejem
Od wielu lat, tuż przed wymianą
-
Cykanie przy automatycznym ssaniu
Opis wskazuje na pracę zaworu N80, to ten od systemu EVAP (emisji par).
-
3.0 ASN - Wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach
A dźwięki z okolicy lewego i prawego koła jakie masz? Takie same z obu stron? Porównywalne do moich (od 1:08 w nagraniu wyżej)?
-
3.0 ASN - Wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach
Chodziło mi o takie nagranie: https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8cWFkaU4xQzJEWTA/view?usp=sharing w 1:08 słychać strzały... znaczy się to mnie interesowało U Ciebie tak wtryskiwacze LPG ćwierkają czy na benie silnik chodził...?
-
generalny remont ASN
Muszę wypróbować tego Pistona, bo Torque nie widzi wszystkich błędów np. nie sczytał błędu o niskim napięciu zasilania po rozładowaniu się akumulatora. Ładowanie masz w normie, w tym obszarze nic nie kombinuj - u kumpla w "nowym" Golfie (przelatał dopiero 50tys.km, więc przy naszych struclach to jak nówka ) jest czasem nawet 13,6V We wszystkich sterownikach ma czyściuteńko, żadnych błędów, od 5 lat auto odpala mu zawsze od strzała więc się nie przejmuje.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Jak najbardziej
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Generalnie tak, ale jeśli olej jest przepracowany to spada mu TBN i co za tym idzie zdolności dyspergująco-myjące i powolutku silnik się zaszlamia... tym mocniej, im dłużej zwleka się z wymianą (np. po 15tys.km). Świeża oliwa oczywiście zalegające osady znów oczyści ale po co jej robić pod górkę już na dzień dobry? Niech chlupie sobie od początku w czystym silniku
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
W katalogach dla zacisków tylnych TRW S4 B6 piszą że mają też zastosowanie w A4 3.2FSI i 2.0TFSI co może i jest mylące bo przecież te mają 288mm na tyle. Tak jak Beyer pisze sam śmiga na takim zestawie ode mnie:wink: Jak wertujesz często allegro to skompletujesz za 400zl maksTapnięte z SGS5 AMEN
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Zaciski pasują (nie licząc małej przeróbki w mocowaniu linek ręcznego i przewodów hamulcowych) od VW *************************** Na PW Ci napiszę, bo się co niektórzy jeszcze obrażą na mnie, że psuję im biznes Jarzma muszą zaś być bezwzględnie od S4, nowe od TRW kosztują w granicach 150zł/szt.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Aaaaa, nie wziąłem pod uwagę pola powierzchni, rzeczywiście wtedy różnica rośnie do 9% Na stację przyjechałem na rozmiarowo fabrycznym ogumieniu tj. 235/45R17 Gumki to nowe zimówki Continentala TS850P
-
Regeneracja katalizatorów? ASN
Jest na odwrót, to poniżej granicy zużycia którą podałeś kat jest do wymiany, a powyżej jeszcze OK. W każdym razie u mnie ten współczynnik wychodzi teraz ponad 2,5 na stronę... niesprawny katalizator miał ok. 0,4 Ekologia to nie tylko CO2 o które biją się te durnie-ekolodzy... są jeszcze inne związki w spalinach... acz i tak silniki iskrowe są już "zdrowe" z natury A to z tej racji, że spalają już czyste samo w sobie paliwo tj. benzynę bezołowiową i (niemal) bezsiarkową Zważywszy na to, że na ogół to pada tylko jedna ze stron więc cena i tak jest w porządku. Bez kombinacji z usuwaniem efektu poloneza strumienicami, wydechami i grzebaniem w sofcie ECU
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
No właśnie, ktoś mi może pokazać jaką ma siłę hamowania na ori zestawie od S4 (tłoczek 43mm), bo ja mam hebel z tyłu zbudowany na tłoczku 41mm z tarczą ori S4 300/22 + klocek EBC Ultimax2 i na stacji diagnostycznej wyszło mi, że mam 2354N i 2205N (L/P) siły hamowania. Różnica w średnicy tłoczka (41 vs. 43mm) to niecałe 5%... czy o tyle % jest przez to słabszy hamulec? Mowa oczywiście o porównaniu ori zacisków S4 z ich tańszą alternatywą od VW Tak
-
Regeneracja katalizatorów? ASN
Widzę, że nie jestem jedyny co zdecydował się naprawić "ekologię" zamiast wycinać ją w pień Ta cena która widnieje w linku to za komplet czy stronę? Jaką masz wyliczoną w VCDS-ie wydajność reakcji katalitycznych? Rozumiem, że żadne CHECKI już Cię nie denerwują... długo jeździsz na tym zamienniku?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
W tym wątku wypowiadało się już nie raz parę mądrych głów i z ich doświadczenia można wyciągnąć wniosek, że największa różnica w hamowaniu jest pomiędzy 312/255 a 320/288. Polecana jest też kombinacja pośrednia, tj. przód 320/30mm i tył od S4 czyli 300/22mm (tarcza wentylowana). Osobiście przesiadłem się z serii 312/255 na 345/300 i jak najbardziej polecam
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Nie ma takiej potrzeby ale jeśli chcesz to wymieniaj, a do kompletu sterownik ABS/ESP co by dało się wkodować informację, że heble pochodzą z modelu S4
-
Telepanie silnikiem i migający check
1. Zadzwoń do ASO, podaj VIN i dowiedz się czy przysługuje Ci darmowa wymiana cewek w ramach akcji serwisowej. 2. Upewnij się, że świece które zamontowałeś są zamiennikiem oryginalnych o nr OE: 101 000 033 AG 3. Sprawdź działanie sond lambda i wydajności katalizatora poprzez nastawy podstawowe w VCDS-ie ( http://forum.vw-passat.pl/threads/129394-Diagnostyka-sond-lambda-i-katalizatora-1-8T ) 4. Sprawdź korekty długoterminowe w grupie 032 czy nie przekraczają dop. wartości (+/-4%), jeśli tak, to dolot do sprawdzenia pod kątem nieszczelności i/lub wtryski do przeczyszczenia (----> środki do czyszczenia wtrysków są do kupienia w każdym większym markecie lub na stacji paliw, koszt do 30zł). 5. Sprawdź układ odpowietrzenia bloku silnika.