Treść opublikowana przez BeyerBrown
-
3.0 błąd ESP
Sprawdź napięcie ładowania, zrób test sond i posprawdzaj też czy wszelkie korekty w ECU (np. dawki paliwa, kątów zapłonu) mieszczą się w normie.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
To ja swoje będę musiał złomować bo zostały mi po swapie. A takie ładne były - tarcze po szlifie, z mięchem na 1mm do tego praktycznie nowe klocki... jak żyć?
-
Rodzaje paneli klimatronic w A4 B6 i B7
Wymiana czujnika sama w sobie jest prostsza niż wyjęcie radia, ale niestety dodatkowo zmienił się również kształt wtyczki :/ Moim zdaniem klimatronik z B7 ma wiele zalet w tym odporne na ścieranie klawisze oraz odblokowane wszystkie kanały adaptacyjne (m.in. możliwość ustawienia regulacji od 16st.C), o których więcej napisano tutaj: https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8aWRsTm5ZdjNXNkE/view?usp=sharing strona 24 i 25 Panele odporne na ścieranie dla B6 wyprodukowane były dopiero w 2004r. i miały również odblokowane kanały dopasowania. No i pasowały P&P - zero kombinacji z czujnikiem nasłonecznienia i z ogrzewaniem tylnej szyby. Czy wszystkie bez wyjątku to nie wiem na 100%
-
generalny remont ASN
VCDS faktycznie podaje tylko tolerancję dla zaworów wlotowych [-16...+16] nic nie podpowiadając w dymku dla wylotowych, ale szczerze wątpię by był aż tak wąski zakres, bo ja mam w takim układzie ustawione grubo poza tolerancję a mimo to silnik nie sypie żadnymi błędami Co nie zmienia faktu, że najlepsze ustawienie to: 0 0 0 0 Kruk, mógłbyś podać link do dyskusji z forum A6 nt. rozrządu w ASN?
-
Rodzaje paneli klimatronic w A4 B6 i B7
Każdy rezacz niemal to ignoruje a ja z uporem maniaka zaś powtarzam - climatronik B7 współpracuje poprawnie tylko z czujnikiem nasłonecznienia z B7, to, że komuś błędów z tego powodu nie wywala w B6 to nie znaczy, że wszystko jest cacy. Regulacja od 16st.C sama z siebie też nie zadziała, trzeba w adaptacjach zmienić strefę klimatyczną na gorące kraje. Zarazem ogranicza to max. temperaturę do 27,5st.C. Dla jeżdżących w puszkach to zupełnie abstrakcyjna wartość, jednak w cabrio czasem się przydaje możliwość ustawienia na panelu 29,5st.C - gdy jedzie się szybko z otwartym dachem chłodniejszą letnią nocą Z pewnością warto zrobić swap na nowszy sterownik, ale sam przekaźnik to za mało by wszystko było na tip-top
-
Zamek centralny nie otwiera jednych drzwi
Błąd wskazuje na uszkodzoną wiązkę z CAN-ami komfortu. Albo na przewody zasilające moduł w drzwiach kierowcy. Przewody idące do przełącznika od lusterek też są w nie najlepszej kondycji...
-
3.0 ASN - Wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach
Podrzucam schemat https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8VWJhZ3oySFJLQ3M/view?usp=sharing
-
Demontaż przepustnicy.
To rurka od odpowietrzenia, idzie do zaworu ustalającego prawidłowe podciśnienie w silniku. Mam taką na zbyciu jakby co https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8VFE5Y2FTUEYtR2c/view?usp=sharing tu masz opisaną procedurę demontażu kolektora ssącego, kroki które Cię interesują to te dotyczące demontażu rury pomiędzy filtrem a przepustnicą oraz demontaż tacki z zaworkami.
-
3.0 ASN - Wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach
Rozrząd masz w miarę poprawnie wyregulowany, mieści się w normie. Może nie jest idealnie (0 0 0 0 +/-1) ale na pewno przy takich odchyłach nie powinien powodować wypadań zapłonów, bo ja mam większe i jest OK. Przetestuj pracę zmiennych faz rozrządu: nastawy podstawowe->grupa 094 i 096 Podjechałbym też sprawdzić w końcu tę kompresję.
-
A4 Cabrio S-Line Avus Pearl Metallic: Matee: CZERWONE koła na zimę :)
Zamontowałem to u siebie, najwięcej roboty jest z przepchaniem wiązek do modułu komfortu. Do pełnego moda należy też domontować przycisk z opcją dezaktywacji czujnika (czeka już na montaż ), ale bez niego alarm też działa. Fajny gadżet... kablem diagnostycznym można ustawić czułość radaru. Dałem na 100%
-
Panel klimatyzacji B7 do B6 rozwiazanie z grzana tylna szyba
Ten przekaźnik jest wtedy zbędny, ale nie powinno się nic stać jak zostanie. Pamiętaj, że B6 i B7 miały inne czujniki nasłonecznienia (to ten cycek na kokpicie), które poprawnie współpracują tylko z panelem z określonej generacji.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
8E0615301AD (tarcza lita) 8E0615301AE (dziurkowana) Po tych numerach OE znajdziesz odpowiedni zamiennik
-
Ubywa płynu chłodniczego
Szwajcar pewnie płakał jak podklejał czujnik silikonem...
-
PROBLEM ZE ZMIANĄ Z 5/6 BIEGU ,PRZYŚPIESZENIEM i MOCĄ/ tiptronic - DZIURA
Kolega Przemo powinien się zaopatrzyć w kabelek do zgrywania/wgrywania softu ECU, ściągnąć z neta oryginał nieprzerobiony albo poprosić kogoś kto ma też eSę o skopiowanie od niego wsadu - jeśli tuner nie zostawił mu oryginału na pendrive. Inaczej będzie to błądzenie po omacku... chyba, że ten specjalista od trudnych zadań zrobi to za niego na czas diagnostyki pacjenta.
-
PROBLEM ZE ZMIANĄ Z 5/6 BIEGU ,PRZYŚPIESZENIEM i MOCĄ/ tiptronic - DZIURA
Ja bym najpierw włączył te sondy, by się upewnić czy to na 100% wina uwalonych katów... w ślepo wycinać to tak średnio trochę
-
przód A4 B7 Cabrio - taki sam jak w limo ?
Wszystko w środku (pod blachą) jest dokładnie takie same. różnią się tylko w/w elementami.
-
generalny remont ASN
Normalnie, jak większość testów z nastaw podstawowych - wybierasz interesującą Cię grupę (094 lub 096), klikasz na ON na górze okna, naciskasz pedał hamulca lewą stopą a prawą dajesz gaz w podłogę - ECU przejdzie w wymuszony tryb testu i czekasz na wynik - System OK w 3 i 4 oknie.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
No czytałem, że są lżejsze Zgaduj zgadula.. a może ta wada to złe proporcje tarcz przód/tył? Wspominałeś o tym Dev jakby co
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Dev, a co to za tajemnica lekarska? OK, jak nie chcesz to nie mów... tylko powiedz czy po jej usunięciu wielotłoczek Q5 rozwija w tych budach skrzydła czy nadal jest wg. Ciebie porównywalny z jednotłokiem S4?
-
generalny remont ASN
Rozumiem, że test wałków (nastawy podstawowe - grupa 094 i 096) silnik nie przechodzi? Możliwe, że fazator masz do wymiany, a przynajmniej do gruntownego przeczyszczenia (ktoś to tutaj robił jeśli dobrze kojarzę...). Koszt nowego zaworu to jakaś masakra, nie pytaj ile krzyczy za niego aso
-
Pęknięta Odma(czwórnik),wydostający sie olej z pod pokrywy zaworów
A ja przestałbym lać do ALT Pb98. Szkoda kasy, bo konstrukcyjnie przystosowany jest on pod Pb95 wg. instrukcji napraw którą posługuje się ASO i nic to absolutnie nie da temu silnikowi, że wleje się "lepszą" benzynę Nie wiem jak z Pb100, bo do nich mogą być czasem dodawane uszlachetniacze na bazie związków zawierających tlen... i to może dodać parę kucy autku. Ale czy jest to warte tych pieniędzy... W każdym razie od samych oktanów mocy nie przybywa No i na przyszłość wlewaj olej co najmniej 5W40 (polecam Motul X-clean 5W40 z normą VW502 00), te lekkobieżne ścieki 5W30 (norma VW504 00 / 507 00) to wymyślili w VAG tylko po to by udało im się przejść najnowsze normy emisyjne. Pardon, nawet tego nie udało im się spełnić
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
A co to za wada, która to nie pozwala na rozwinięcie skrzydeł wielotłoczkowi?
-
Montaż i działanie układu samopoziomowania w B7 Xenon/Bixenon skrętny nie skrętne lampy
Czyli u nich jest wciąż tak, jak to było w EU w latach 90
-
Montaż i działanie układu samopoziomowania w B7 Xenon/Bixenon skrętny nie skrętne lampy
Ja mam amerykańca i samopoziom jest. Spryski też są No i xenon fabrycznie był też zamontowany Obecnie rzeźbię bixa skrętnego
-
Montaż i działanie układu samopoziomowania w B7 Xenon/Bixenon skrętny nie skrętne lampy
Jak to nie było kiedy wg. ETKI audice na stany też miały montowanego bix-a?