Treść opublikowana przez tass
-
Ktoś użytkuje quattro ultra w Audi A4 B9?
Tak patrzy na spalanie za te 250k plnów (obstawiam większość ludzi spojrzy, że w quattro ultra jest niższe spalanie nie zagłębi się dokładnie czemu tak jest, a hiper ultra mega super quattro to i lepsze pewnie) , taki co kupuje za około 500k pln + to na nim taka różnica nie zrobi wrażenia.
-
Ktoś użytkuje quattro ultra w Audi A4 B9?
Sory za off top, quattro było stworzone z myślą do jazdy po drogach publicznych i żeby było komfortowe, bezobsługowe na ile to możliwe i nieskomplikowane jak S-AWD w subaru. Wracając do tematu stały napęd na śliskim będzie bardziej przewidywalny, jak haldex itp. Doktoryzować się który napęd lepszy można bardzo długo, w codziennej jeździe powinno być komfortowo i przewidywalnie w prowadzeniu, różnica w spalaniu jak dla mnie do pominięcia. Wieczne nic nie będzie i upalane na torze "ultra" za długo może nie wytrzymać, ale w normalnej jeździe nawet dynamicznej powinno swoje wytrzymać. Torsena zabijają normy emisji spalin i duża część kupujących patrzy na spalanie, które z torsenem na podkładzie będzie wyższe.
-
Napinacz łańcucha 1.8T 163Km
Napinacz może być słychać z powodu oleju "firmy Castrol", jaki i kończącymi się ślizgami, wyciągniętym łańcuchem. Tak jak kolega wyżej napisał temat rzeka, sprawdź ciśnienie oleju i prace napinacza w którymś z logów można sprawdzić. U mnie przebieg licznikowy zbliża się do 300kkm i na 99% jest oryginalny napinacz.
-
Lpg#olej
Jak wyżej 5w40 i jest ok. Do gazu zalecany jest olej z wysokim TBN, a nie kombinacja z lepkościami.
-
Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
W opisach aukcji jest ten sam model, myślę że zdjęciami nie ma co się kierować. W aukcji nr 1 co zdjęcie to inne wycieraczki, mało tego długości wycieraczek są podane różne, a powinny być takie same (ogłoszenie zrobione na odwal po mojemu).
-
Wycieraczki przedniej Szyby
Szyba czysta, nie ma na niej jakieś żywicy lub innych? Jak tak to takie wycieraczki widocznie, też walczyłem ze skrzypieniem itp i w końcu postanowiłem do starych bosch kupić ori gumy z serwisu. Pół roku jest ok koszt niewielki porównując do ceny całych wycieraczek. O takie coś: GUMKI WYCIERACZKI WYCIERACZEK AERO VW ORYGINAŁ ASO 5062514884 - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz na Allegro.pl za 27 zł - GUMKI WYCIERACZKI WYCIERACZEK AERO VW ORYGINAŁ ASO (5062514884). Allegro.pl - Radość zakupów i...
-
Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
Miałem Negotti ze 3 tyg i założyłem stare bosch z nowymi gumami z ASO. Ciągle z nimi coś było nie tak, a to słabo zbierały, a masakrycznie skrzypiały.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Te testy to takie 2/10 w silniku panują inne warunki, zmiany temp. itp. itd.
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Witam. Również poproszę o rozkodowanie VIN: WAUZZZ8E33A242018 Dziękuje
-
[ALL B6] Demotaż wahaczy górnych - śruba
Tak i nie ma się nad czym zastanawiać, ewentualnie sama tuleja metal-guma jak się opłaca.
-
Audi RS5 Sportback 2.9 Bi-Turbo TFSI 450ps 600nm Nogaro Blue
To i ja wtrącę swoje trzy grosze, chyba powinno się mówić lepkość oleju, a nie gęstość? Graty fury, jest mega ?
-
[ALL B6] Nie działający spryskiwacz tylnej szyby
Prawdopodobnie to wężyk do akumulatora, żeby płyn się nie wylewał itp Zdejmij dyszę i zobacz czy płyn popłynie, możliwe że dysze zapchane.
-
Problem felgi a4 b6
tak nie nie spojrzałem od razu, ale po chwili zedytowałem i poprawilem
-
Problem felgi a4 b6
rozstaw 5x112 do b6 i nie tylko
-
Pirelli Hankook Czy Daytona?
U mnie dotyczyło to opony dunlop, więc nie jakiś tam chińczyk, najlepiej było by się przejechać innym samochodem z takimi oponami. Wyważanie nic nie zmieniło w moim przypadku. Rotacja opon i wtedy okazało się, że hałas się przemieszcza.
-
Pirelli Hankook Czy Daytona?
Czy z oponami wszystko ok? Co prawda miałem z zimówkami, ale miałem problem też z hałasem, jeździło się jak by łożyska w kole nie było, problem był z oponą. 0 jakichkolwiek widocznych uszkodzeń, myślałem początkowo że to łożysko ale po zmianie opon tył przód hałas się zmienił i po zmianie opon cisza. Może u Cb jakaś opona z wadą produkcyjną? Też mam Hankook z homologacja VW mają inne parametry jak te same, ale bez homologacji, nie wiem zrobione z innej mieszanki czy coś. Za ciche może nie są, zwłaszcza przy prędkościach 160+ ale nie jest aż tak głośno.
-
A4 b7 wymiana spreżyn
Opcja nr 2, z tym że na kołach skręcasz tam gdzie jest tuleja metal-gumowa (czy z olejem), sworznie można poskręcać gdy auto jest na podnośniku.
-
Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
Tu do docięcia https://allegro.pl/oferta/gumki-wycieraczki-wycieraczek-aero-vw-oryginal-aso-5062514884?fromVariant=7654997410
-
Zmiana zawieszenia z 1BA na 1BE
Polecam https://www.a4-klub.pl/SiA.pdf ori u Cb ma wyższa kategorie wagową (pomijając to, że 1BA-> 1BE) bo avant, a to co kupiłeś jest prawdopodobnie od sedana, pasować będzie pasować. Jedynie może być trochę nisko, ale to jak założysz zweryfikujesz.
-
Wahacze SKV
Co do "gumy" (tłumik drgań) nie jest tak, że występuje ona z końcówkami w zawieszeniu BA w pozostałych opcjach jest to na sztywno i nie zależy to kiedy to wyprodukowane?
-
LPG#PEKANIEGLOWICA
Bez lpg też pękają, lpg źle wyregulowane to zawory klękają i nie dotyczy to tylko 1.8t.
-
Żarówki LED H7, czy warto ?
Tak zgadzam się samopoziom nie poziomu świateł w czasie rzeczywistym tylko robi to powoli, wjeżdżając pod spore wzniesienie opuszcza je w minimalnym stopniu i powoli, ale jednak to robi. Na wybojach też chyba jednak każdy rodzaj oświetlenia będzie oślepiał, jeden w mniejszym stopniu inny w większym. Mało tego światła na diagnostycznych ustawiają na "pustym" samochodzie (nie mówię o ilości paliwa), wystarczy obciążyć tył bardziej jak tył i już światła wyżej świecą, podpinając przyczepkę jeszcze bardziej tył siada i wyżej się świeci. Obstawiam 95% kierowców nie opuszcza manualnie świateł gdy samochód jest załadowany. Wypada dbać też o bezpieczeństwo innych nie tylko własne wkładając jakieś wynalazki.
-
Żarówki LED H7, czy warto ?
Te ledy to przynajmniej samopoziom powinny mieć, podjeżdżając pod górę (wzniesienie) tak oślepiają masakrycznie jak patrzenie na spawarkę, pier..nięcie tyloma lumenami po oczach boli. Na równym terenie jeszcze przejdzie. Powinni to kontrolować, ale w Polsce wolą kasę, a nie poprawę bezpieczeństwa.
-
Polecane opony zimowe
Aby jak najdokładniej zrobić taki test trzeba by mięć IDENTYCZNE 2 auta, miedzy innymi te same silniki, skrzynie biegów, dyferencjały, cała elektronikę i masę innych pierdół które mogą mieć wpływ na wynik w tego typu teście, a nawet udać się na hamownie czy oby na pewno oba mają taką samą moc. Nawet robiąc testy jednym autem nie da się np. dokładnie pojechać dwóch identycznych przejazdów, lub wykonać 2 identycznych manewrów, trzeba by powtarzać to kilkukrotnie, ale to zmienią się warunki, a to te opony będą bardziej rozgrzane, a to te mniej. Bardzo ciężko by zrobić tak na 100% miarodajny test i obrazujący wszystko.
-
Polecane opony zimowe
Żaden test nie będzie w 100% idealny zawsze będzie jakieś "ale", dałem tylko przykład znaleziony "na szybko". Samochody inne fakt (technologicznie nie wiele od siebie odstają), ale że niby masa z kierowcami ma być zbliżona, opony tej samej marki, ten sam model, inna szerokość i wielkość, nie podany wiek opon i bieżnik.