Treść opublikowana przez tass
-
Schowki foteli przednich - montaż
Naleśniki w full elektryce występowały tylko na USA? Obstawiam, że będzie podobnie.
-
Schowki foteli przednich - montaż
To były naleśniki w full elektryce? Miałem w poprzedniej b6 te tak zwane sportowe bez full prądu ze schowkami i schowek był (nie wiem jak to określić) dłuższy/głębszy i węższy, od tych co mam obecnie w stołkach w full prądzie. Objętościowo pewnie będzie podobnie, ale wymiary schowków inne.
-
Pukanie prawy przod
Maglownica dobrze dokręcona, akumulator nie puka?
-
Maglownica
Czy działo się tak od zakupu, czy po pewnym czasie? Pukać, może krzyżak w kolumnie. Najlepiej robić regeneracje tam gdzie szlifują lub wymieniają listwę, a nie tylko wymieniają uszczelnienia i malują farbą. W ubiegłym roku regenerowałem w Regparts z kaucją i zwrotem po oddaniu starej przekładni.
-
B8 TrOOOOp
Co do ceny to się zgodzę, Neo jak tak się ceni powinno działać jak Craftsman w Saears(USA) jeśli narzędzia są produkowane w Usa to mają dożywotnią gwarancję, szło się do Sears z np grzechotką do sklepu sprawdzali albo i nie gdzie dany model był (jest) produkowany i wymiana na taką samą lub inną, a nawet inny klucz proponowali czasem, nikt nie pytał o paragon itp itd. Jakościowo Craftsman nie ustępuje Neo, do Polski dużo kluczy sobie powysyłałem bo jakość do ceny jest ok. Snap-on ma jakość, ale ceny zaporowe.
-
B8 TrOOOOp
Graphite też grupa Topex, może jakością nie grzeszą te marki, ale ja bym wszystkiego do jednego wora nie wrzucał. Podobnie jest w wielu przypadkach np. Ryobi, Milwaukee, Aeg, jeden właściciel, Stanley, Black & Decker, DeWALT także jeden właściciel, każda marka jakościowo wypada inaczej.
-
Uszczelka drzwi
VHB od 3M taśmy są mocne ale czy nadają się do uszczelek to nie wiem.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Nie chcę nikogo urazić, ale samochody czasem na 10 letnik oponach, hamulce skorodowane, że ledwo co spowalnia samochód, ale przeszkadza kilkusekundowe odgłosy łańcucha, które tak najprawdopodobniej jak wielu pisze są dopuszczalne. Co niektórym polecałbym przejechać się sprzętem budowlanym czy rolniczym odpowiednim do wieku samochodu i tam posłuchać aksamitnej pracy silnika przy zimnym rozruchu.
-
Audi a4 b7 sedan 1.8T BFB quattro 2006r szwecja
Ciekawe jak na żywca wygląda, zdjęcia nienaturalne, podkręcone kolory, robione na mokrym samochodzie, z wyposażenia szału nie ma, ale stoki w miarę itd. Jak nie zgnity to kwestia czy kupujący jest w stanie zapłacić tyle za taką furmankę.
-
Ceny paliwa marzec 2026
I głupi naród się cieszy, że spółka skarbu państwa przynosi rekordowe zyski.
-
Opony do audi a4b6
Haha zamiast zapłacić za utylizację to jeszcze zarobi na nich. To więcej niż 0,5 nie jest warte.
-
Króciec wody w Audi A4 B6 1.8T BFB
Uszczelnij to czymś elastycznym i jak nie będzie pękało może trochę wytrzyma i odpornym na płyn.
-
Króciec wody w Audi A4 B6 1.8T BFB
Nie ciekawie to wygląda, ale "mięsa" w miejscu gdzie króciec dolega do głowicy trochę jest. Zdejmij głowicę, zwieź do zakładu gdzie regenerują głowicę i ocenią czy da się zrobić płaszczyznę tak aby nie osłabić zbyt dużo głowice w tym miejscu (ewentualne napawanie tego, ale czy warto będzie?). Inaczej będzie walka z tym aby to uszczelnić tak aby nie ciekło. Na zdjęciu słabo widać ale możliwe, że uszkodzony jest gwint jednej ze śrub i dlatego jest tak jak opisałeś, króciec był przykręcony 1 śrubą, a druga się odkręciła i wypadła, i wygląda to jak wygląda. To też do zweryfikowania. Drutowanie tego tzn czyszczenie do gołego i próba uszczelnienia silikonem może też nie zdać egzaminu. Powinna to być nauczka dla innych jak pozorne oszczędności z wymiana kawałka plastiku za kilkanaście pln, zamienią się w kilkaset pln.
-
Drganie przy przełączeniu na LPG
Przepraszam, że uraziłem Twoją osobę. Z instalacjami lpg mam styczność około 20 lat, nie raz poprawiałem i stroiłem na korekty po pseudo gazownikach sterowniki lovato, kme i staga. Tak nie jestem z zawodu mechanikiem, ani monterem instalacji gazowych, wnętrza od filtrów widziałem rożne, od tych na wkłady, po porozcinane puszkowe i duże ma znaczenie na jakich stacjach kto tankuje lpg, a to że jeden filtr lepszy od drugiego, lub od trzeciego to raczej nic nadzwyczajnego. Tak widziałem pozaklejane syfem elektrozawory i reduktory lpg. Przepraszam ale na "ty" to sie tramwaj zatrzymuje.... filtry mam obecnie bulprenowe, nie wiem co jest magicznego w tych odstojnikowych czy tzw twiser, słyszałem o nich różne opinie, wiec testuje to na co mam ochotę. Czemu "cię" (czytaj ja) wyraziłem spoją opinie na tym forum, bo mogę? Nie jest to grupa zamknięta i każdy, zarejestrowany na forum może wyrazić swoje zdanie i opinie na dany temat, a jak ktoś ma inne zdanie i nie może się z tym pogodzić to już nie moja wina.
-
Drganie przy przełączeniu na LPG
Jak dbasz tak masz... Wszystko mity i legendy nie chcesz nie wymieniaj filtrów, albo raz na 100kkm. Na Twój ból d...py dodam, że mam 2 bo zasilanie wtrysków mam z dwóch stron i oba wymieniam przy wymianie oleju silnikowego. Nie wiem może jesteś mechanikiem, który traci klientów przez to, że dbają za dobrze o swoje samochody. Taniej wymienić filtr za 10 zł niż wrazie "w" wtryskiwacze. To że jakość lpg jest lepsza niż x lat temu nie znaczy, aby wymieniać je bardzo rzadko.
-
Nagar pod pokrywą zaworów (ocena), wymiana oleju
Meguin Megol Super Leichtlauf 5W40 5L niemiecki olej silnikowy WWW.KOLEGABERLIN.PL Meguin Megol Super Leichtlauf 5W40 5L w pełni syntetyczny olej silnikowy do użytku przez cały rok. Zmniejsza tarcie w silniku i zapewnia optymalną ochronę przed zużyciem. Prowadzi to do oszczędności... allegro.pl ALLEGRO.PL EUROL Super Lite 5W40 5l (4+1) LEJOLEJ.PL LEJOLEJ.PL Na tej aukcji nabywasz : Ryzyko trafienia podróbki istnieje chyba, że bierze się olej bezpośrednio od producenta.
-
Wibracje na biegu jałowym w Audi A4 B7 1.8T quattro
Tak jak wyżej pisałem, jakość części to porażka. Na behra powoli nagrzewa mi się silnik w a4, muszę przejechać kilka km więcej jak na starym zanim silnik złapie 90.
-
Wibracje na biegu jałowym w Audi A4 B7 1.8T quattro
Widzisz a ja jestem średnio z niego zadowolony, kolejnym razem brałbym prawdopodobnie z aso.
-
Wibracje na biegu jałowym w Audi A4 B7 1.8T quattro
To że coś wymieniłeś nie znaczy, że jest 100% sprawne, latem wymieniłem termostat, ori (pękł króciec)wytrzymał 20 lat i działał jak należy silnik szybko się nagrzewał, wpadł nowy nie pamiętam przez kogo robiony, ale nie był to pierwszy lepszy chińczyk, silnik sporo wolniej się nagrzewał, wymieniłem na behr jest lepiej, ale i tak wolniej jak na 20 latku. Jakość wszystkiego jest bardzo słaba, chwalą się jaki cudowny proces technologiczny firma posiada, a tak naprawdę zrobione z guwnolitu, gdzie jedna cześć nie pasuje do drugiej...
-
Wibracje na biegu jałowym w Audi A4 B7 1.8T quattro
To problem może być trudny do rozwiązania, wypadania zapłonu nie ma?
-
Nagar pod pokrywą zaworów (ocena), wymiana oleju
Nie stosuj na aluminium mocnych środków czeszących na elementy które nie zostaną później czymś zabezpieczone, aluminium po takim zabiegu bardzo szybko się utlenia. Widać to po silnikach i osprzęcie jak ktoś zastosował mocną chemię tworzy się warstwa utlenionego aluminium, wewnątrz sinika olej zrobi swoje i zabezpieczy. Z zewnątrz lepiej jest mechanicznie czyścić np. allegro.pl ALLEGRO.PL
-
Wibracje na biegu jałowym w Audi A4 B7 1.8T quattro
Nie zaprzeczam, że to nie dwumas, u mnie ori dwumas przetrwał 300kkm i był w dobrym stanie, ale i tak wsadziłem przy wymianie sprzęgła dwumas i docisk z AWX i nic nie zmieniło, a jest tak że mam delikatne wibracje na jałowym, ale przy niewielki obciążeniu silnika przez sprężarkę od klimy ich nie ma. @przem8 ma sporo racji w prawie każdym 1.8t wibracje na jałowym występują. To że wydech zrobiony i że jest z kwasiaka nie znaczy, że nie będzie powodował wibracji wystarczy zbyt krótkie złącze elastyczne i już może to mieć wpływ na samochód.
-
Wibracje na biegu jałowym w Audi A4 B7 1.8T quattro
To występuje ciągle na jałowych? Z wyłączoną klima i z włączoną jest to samo?
-
Wibracje na biegu jałowym w Audi A4 B7 1.8T quattro
Wcześniej tzn kiedy?
-
Nowy akumulator
Bardzo mało jest prostowników z regulacją prądu ładowania i podają tyle prądu ile wyciągać chce aku., lub tyle ile są w stanie podać. Nie będę się doktoryzował na temat ile tak naprawdę jest wstanie wciągnąć z alternatora, ale jak akumulator trup to i tak mu nic nie zaszkodzi bo idzie do recyklingu. Ogólnie kwasowo ołowiowe aku. nie powinny być rozładowane zbyt mocno i często podładowywane.