Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

tass

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tass

  1. tass odpowiedział(a) na januaryy temat w 1.8T
    Grubości filmu olejowego poszczególnych olejów nie znam, nie będę się wypowiadał, ale 1.8t utrzymuje dość wysoką temp. pracy, np. płynu chłodniczego 100+ nie jest rzadkością. Na zimę te 5w30 ok, ale latem to sądzę, że 5w40 jest lepszym wyborem.
  2. tass odpowiedział(a) na januaryy temat w 1.8T
    Co to znaczy nie jest za gęsty? Trochę tego nie pojemajet, nigdy się nie spotkałem z tym. Ja od siebie to bym Kujawski polecił tez taki nie za gęsty.
  3. tass odpowiedział(a) na mich2725 temat w 1.8T
    Może "grzybek" się zacina, jakaś wada fabryczna. Odma, całe odpowietrzenie skrzyni korbowej jest tak zaprojektowane, że korek na jałowych obrotach w 1.8t ma podskakiwać nie ma trzymać podciśnienia jak w większości silników. We wszystkich samochodach(1.8T), które widziałem, dotykałem się, a miały sprawną odmę, korek skakał.
  4. tass odpowiedział(a) na mich2725 temat w 1.8T
    Odma sprawna? Korek podskakuje na odpalonym silniku? Uszczelka pokrywy zaworów do wymiany. Jak masz masło w odmie to w zimę może zamarznąć w duże mrozy, przydało by się pojechać w jakąś trasę nie zamulać tak żeby silnik popracował trochę dłużej, to masło zginie.
  5. tass odpowiedział(a) na mich2725 temat w 1.8T
    To dymienie czy, czy para wodna? Z LPG o tej porze roku para to normalne. Tzn jak olej na świecach? Uszczelką pokrywy cieknie?
  6. Wyjąć stary zmierzyć, króciec też, iść do sklepu kupić odporne na glikol zbliżone rozmiarowo, któryś wejdzie.
  7. Samochód ma odpowiadać Tobie, a nie ludziom z forum. A6 sporo większa od a4, 3.0 tez fajne do jazdy, a6 wygodniejsze w trasy. Jeśli b7 nie spełnia Twoich oczekiwań możesz rozejrzeć się za a6. Jeśli masz budżet na C7 to przy starociu c6 będzie lepszym wyborem.
  8. C6 to też stara buda już, w środek silnika przy zakupie nie zajrzy, zależy jak ktoś eksploatował.
  9. Yyy porównywanie 1.8t i 3.0tfsi to trochę tak średnio po mojemu. Ogólnie trzeba liczyć się że im więcej garów tym droższa eksploatacja i porównując te silniki trzeba patrzeć w kieszenie (inne kwestie jak moc itp pomijam narazie). Ogólnie wszystko co ma stały napęd realizowany w bardzo podobny sposób jeździ się praktycznie bez różnic. Mieszkając w stanach i rozmawiając o samochodach czasem ludzie pytali się czy samochód quattro zimą przy załączaniu się tyłu robi się czasem niestabilny na śliskim.... odp tu jest stały napęd, w usa audi nie jest popularne tam jak samochód z napędem na 4 to zazwyczaj haldex, te nowsze wynalazki pominę. Pierwszy raz zima w quattro jeździłem a6 c4 i każdym innym z prawdziwym quattro jeździło mi się bez większych różnic w normalnej jeździe. Poślizgi itp wszystko zależy od opon itp itd. aby wyczuć różnice trzeba by było przesiąść się z samochodu do samochodu w tych samych warunkach. W a6 sportowy dyfer był chyba od c7 w c6 chyba nie widziałem.
  10. tass odpowiedział(a) na Tomash77LZ temat w 3.0
    Ta wymienić silnik i przy okazji wymienić rozrząd przestawiając go, ASN niewdzięczne silniki, jak jeździ to jeździ jak się wysra to... ch.. człowieka by trafił. Mechanik chyba o tym silniku za wiele chyba nie wie i jego bolączkach. Jak chce być bezpieczny to niech wynajmie ochroniarza i kupi dobre ubezpieczenie. Albo ogarnąć ten co masz, szukanie sprawnego ASN nie jest takie łatwe, a do jego naprawy trzeba mieć głębokie kieszenie, albo na złom go.
  11. Z wyciąganiem bezpieczników tak jak pisałem najłatwiej dojść bo nie trzeba nic badać na start. Ciekawi mnie czy właśnie przez brak zmieniarki takie kwiatki.
  12. Nie pamiętam jak jest w b5, ale obstawiam jak kolega wyżej napisał odcięcie radio na amen będzie skutkowało resetem pamięci i będzie to irytujące. Wiązka do radia nie była cięta, coś dokładane? Nie jest tam coś wpięte pod ten pin poza radio, a może masz jakąś zmieniarkę dołożoną?
  13. tass odpowiedział(a) na michal1999 temat w Audi A4 B6/B7
    Mam zawieszenie z Regum tzn wszystkie wahacze na przodzie i jakieś 30-50km ciężej może chodziła kiera, a po tym dystansie wszystko jest ok, ale nie 30kkm. Wiec albo coś z zawiechą nie halo albo wspomaganie trup.
  14. Z klimy to mogą pracować silniczki, ale to słychać by było. Led jak są to też może pobierać prąd jak im nie odetnie bo będą czasem świecić jak maja chociaż troche prądu w kablach. Nie wiem czy każde b5, ale nie powinno być przypadkiem czujnika zamknięcia maski? Nawet jak nie wyświetla na fis? Samochód nie był puknięty przodem? Zamek nie wymieniany?
  15. A błędy z klimatyzacji itp są jakieś? Najprościej to ja to bym wyciągał bezpieczniki po kolei przed zamknięciem samochodu tzn. dziś np od radio- nie pomogło to na kolejny dzień np. od klimy itd. Masz ledy czy zwykłe żarówki w podświetleniu wnętrza?
  16. tass odpowiedział(a) na danieli96 temat w Audi A4 B6
    Sanki też dobrze dokręcone, nie pęknięte? Maglownica dokręcona? Akumulator przykręcony?
  17. tass odpowiedział(a) na Dynak temat w 1.8T
    Podobny problem, polecam przeczytać ostatni post.
  18. tass odpowiedział(a) na Dynak temat w 1.8T
    Obstawiam, że forum nie czytałeś, a pompa bezsensu wymieniona w ciemno, a w 90% jak nie 98% procentach problemem jest filtr paliwa. Dodam, że najbezpieczniej jest kupić ori filtr gdyż zamienniki często nie trzymają ciśnienia paliwa, nieważne czy bosch, filtron.... Problemem jest regulator ciśnienia paliwa znajdujący się w filtrze. Podsumowując: pomiar ciśnienia paliwa na listwie po zapłonie i na odpalony, i najlepiej podczas jazdy, i wtedy wymiana filtra jak ciśnienie za niskie.
  19. tass odpowiedział(a) na Dynak temat w 1.8T
    Jaki filtr paliwa? Sprawdzałeś ciśnienie paliwa na listwie?
  20. tass odpowiedział(a) na LisekUrvisek temat w 3.0
    Nie jeden by dopłacił by mieć 1.8, fakt ASN nie było w b7, ale taki swap to strzał w kolano. Kolega @Langista sporo wie na temat ASN, też miałem ASN tylko krótko i nie było z nim problemów.
  21. tass odpowiedział(a) na michal1999 temat w Audi A4 B6/B7
    Jak wspomaganie trup to i kiera ciężko chodzi. Wahacze padną każde jak ich montaż będzie nieodpowiedni.
  22. tass odpowiedział(a) na LisekUrvisek temat w 3.0
    Chyba ktoś tu za dużo wypił...
  23. Dawno to robiłem, ale wygląda na to, że jest na miejscu.
  24. Oring jest IFInterface IFINTERFACE.COM Программа ETKA, Program ETKA, ETKA онлайн, ETKA-онлайн, этка онлайн, этка-онлайн, ETKA online, ETKA-online, VOLKSWAGEN, AUDI, SEAT, SKODA, PORSCHE, ETKA, ETKA7, ETKA7.4, ETKA7.5, ETKA7.0... Nie podaje nr. ani wymiarów, występuje z rurką.
  25. To musi być cieniutki plastik nakładasz na wałek i po nim wsuwasz uszczelniacz, wyjmujesz plastik dobijasz uszczelniacz jak ma być. Jest jeszcze jedno ale jak jest już wytarty rowek na wałku to albo dobija się uszczelniacz deko głębiej albo deko płycej o ile to możliwe tak aby nie było wycieku. Uszczelniacz kupiony u @dzik napisz pw to Ci dobierze jak będziesz potrzebował.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.