Treść opublikowana przez Makale
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Heble tył 288mm z A6 C6 3.0 TDI Q podejdą do A4 B6 ? Zacisk, jarzmo i osłona ? To są takie samo jak w A4 B7 2.0t 288mm ?
-
Kontrolka oleju
Jakie ciśnienie oleju było na wolnych a jakie na wysokich obrotach ?
-
S6C5 Srebrny Szerszeń by sQbaniutki
A nie zauważyłem, że ma możliwość ręcznej zmiany biegów ;p Tiptrnik to ten, który ma + / - tak ? Te stare skrzynie np. w A8 D2 które mają tylko PRND432 bez + / - to nie są tipy tak ?
-
S6C5 Srebrny Szerszeń by sQbaniutki
Skrzynia nie zabija tej V8 ? To nie jest chyba Tiptronic nie ?
-
Pompa paliwa w A4 B6 2.0 ALT
Zawsze żeby się upewnić można auto awaryjnie na samym LPG odpalić.
-
Grzeje się momentalnie
U mnie po wymianie czwórnika odmy, odmy, wyczyszczeniu eżektora oraz wszystkich węży idących od eżektora nic już nie zasysa i wszystko jest ok. Pompa wody natychmiast do wymiany. I nie katuj tego silnika. Zaraz Ci głowica albo blok pęknie i taki będzie finał jazdy na gotujacym się silniku. Każdy odchył od 90 stopni w tym silniku od razu zatrzymać się i zakaz dalszej jazdy.
-
Papiery do gazu
Pojedź do kilku diagnostów i w końcu trafisz na "polskiego".
-
Glixol R czy można dolać do 2.0 benz ALT
Jak nie masz płynu to ja bym nasikał tam, żeby tylko silnika nie zagotować. Potem oczywiście to co tam jest trzeba spuścić i wlać płyn dobry.
-
Wymiana silnika z ALT na inny
Można i 4.2 v8 biturbo wsadzić z RS6. Wszystko jest kwestią $$$. Wszystko zależy czego oczekujesz od auta.
-
Glixol R czy można dolać do 2.0 benz ALT
Jak nie było wody to trzeba było wody nawet nalać (najbliższy sklep i woda niegazowana). Możesz lać. Potem tylko zmień cały płyn na jakiś porządny.
-
Gaśnie i brak mocy
Tak BTW to, że jest na łańcuchu to nie znaczy, że się go nie zmienia.
-
Przygasanie na wolnych obrotach A4 B7 2005r. 2.0 [ALT]
Podaj cały błąd. Masz taki: 16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold P0420 - 007 - Short to Ground ??
-
Papiery do gazu
Przeglądu nie zrobisz? Od kiedy? Jedziesz na przegląd płacisz chyba coś około 160 zł i tyle. Od kilku lat jeszcze nikt nie prosił mnie o żadne papiery na przeglądzie.
-
Przygasanie na wolnych obrotach A4 B7 2005r. 2.0 [ALT]
Czy kabel jest cały, izolacja nie uszkodzona. Błędy na kompie ?
-
Gaśnie i brak mocy
Bez vaga ani rusz. I zmień mechanika jeżeli zamiast poprawnie zdiagnozować przyczynę wymienia ci części. Zaraz Ci pół auta wymieni a problem i tak zostanie.
-
Dopasowanie zawieszenia b5 Avant 19"
Neuspeed robi -40 i nawet -60mm. Ja mam -40mm z przodu przy 18" i na na lato mam oponę 225/45 R18 to między błotnikiem, a oponą ledwo palec wchodzi, a w zimę 225/50 to opona chowa się w nadkole do tego stopnia, że nie mogę na maksa kół skręcać.
-
Problem z nawiewem przy minuswej temperaturze
Kolega wyżej napisał: komputer i błędy sprawdź. Coś się musiało zapisać.
-
Jak zakodować ABS po swapie?
Multi to rodzaj skrzyni, a Quattro to rodzaj napędy. Jak masz multi z FWD to musisz rzeźbić dwie rzeczy na raz: Quattro oraz manual albo tiptronic. Multi na sprzedaż.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Możliwe, że to szklanki bo jak dziś się przysłuchałem to dźwięk był jakby z całej głowicy a nie z tyłu tylko. Szklanki do wymiany czy co z tym działać? Wkładać nawet 4k w remont silnika to mi się nie uśmiecha, a co dopiero 8 tys tak jak niektórzy je reanimują. Pewno jeszcze bym uszczelniacze zaworowe wymienił.
-
Audi A4 B5 1.9 Tdi Quattro - Ciężko opanować na ośnieżonej drodze
Nie zrozumiałeś - przepraszam Heble to hamulce. Może po prostu zaciski Ci z tyłu trzymają. Na suchym tego nie czuć, ale na śliskim nie tyle co blokuje, ale trzyma lekko. U mnie na śliskim też auto myszkuje, ale to wina w moim wypadku akurat luzu na maglownicy.
-
podłączenie car audio i paru innych
Możesz sobie dorobić drugie gniazdo 12v, w którym prąd jest tylko po zapłonie. +12v po zapłonie to chyba najszybciej z radia albo ze stacyjki wziąć. Jak jest dobrze zrobiona instalacja to nic nie ma prawa pobierać prądu, więc wyłaczniki takie jakie piszesz są zbędne.
-
Wysokie spalanie ALT
Kierownice udało mi się złożyć autko ożyło od dołu. Jeszcze logi dynamiczne zrobię.
-
Wkręty
Leroy Merlin tyko wymiarów nie pamietam. 5 zł za 20 sztuk kosztowało. Jeżeli potrzebujesz to Ci wyślę ile tam potrzebujesz ich kolego w najtańszej kopercie.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B6
195/65 R15 - Michelin Alpin A4 255/55 R18 - Continental Winter 4x4 225/50 o 245/45 R18 - Dunlop Winter Sport 3D RunOnFlat Te 3 polecam z naciskiem na Michelin Alpin A4. Chyba najlepiej sobie radziły z lodem na jezdni.
-
wyciek oleju z pod rozrzadu ?
2x tyle ? Byłem w ASO VW pytając się o cena roboczogodziny (wyjęcie silnika V10 TDI) to krzyknęli 250 zł / godzinę. Sami sobie wyobraźcie jakie to są koszty. Na OLX jakiś typek się ogłasza co prowadzi serwis tylko VW / OOOO to krzyknął 2,4k zł.