Treść opublikowana przez Emejcz
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Nie widzę w ETCE aby do B7 6B quattro była opcja dokupienia gniazda...
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Sprawdzę, ale nie sądzę by coś mi tam wypadło, a raczej nikt tego nie rozbierał do tej pory. Póki co pytanie, czy wymiana tego gniazda lewarka i ewentualnie kulki jest jednoznaczna z późniejszą regulacja kasety, czy to się wymieni bez ruszania kasety? VID_20190322_164134.mp4
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Po wielu różnych testach doszedłem, że jednak to nie jest tylko kwestia 1 biegu. Ogólnie to odkręciłem też to cięgno przy skrzyni obok wysprzęglika aby łatwiej było mi go wyjąć i muszę powiedzieć, że po tym było gorzej - biegi haczyły. Ponownie odkręciłem i dokręciłem to cięgno i wróciło do poprzedniego stanu. Coś tam ewidentnie nie gra. Wysprzęglik nowy kupiłem, ale waham się czy wymieniać skoro stary wygląda normalnie. Zamówiłem też zestaw naprawczy z końcówką C do tego cięgna, bo tam kulka lata jak szalona.
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Sprawdziłem wysprzęglik. Nie cieknie i wygląda normalnie. Przepchnąłem ponad 100ml płynu odpowietrznikiem w stronę zbiorniczka, ale nic to nie dało. Cholera wie czy wymieniać to w ciemno...
-
[B7 BFB Quattro] - Demontaż wysprzęglika.
Wyciągnąłem dziś. Wyciągnąć łatwo, ale przy wsadzaniu rzeczywiście trzeba uważać aby trzpień się źle nie ułożył. Warto mieć do tego lusterko. Niestety mój wysprzęglik wygląda normalnie. Przepchnąłem przez niego ponad 100ml płynu w stronę zbiorniczka, ale nic to nie dało.
-
Chyba cieknie wysprzęglik? audi a4 b6. jak wymienić
Czy ktoś kiedyś wykorzysytwał tą metodę do odpowietrzania?
-
[1.8T Q] Szum podczas pokonywania łuków
Dokładnie, też moja pierwsza myśl to opony.
-
[B7 BFB Quattro] - Demontaż wysprzęglika.
Wymieniałem niedawno płyn, przelewałem przez wysprzęglik, ale strasznie słabo to szło mimo tego, że dodatkowo próbowałem wyciągać strzykawką dużą. Tak jakby brakowało ciśnienia albo coś było tam przypchane. Ciężko powiedzieć. Dziś na wieczór pewnie zacznę sprawdzać wysprzęglik.
-
1.8t przegub
Uderz do działu części.
-
Termostat jaki zakupić
Oryginał tylko w ASO. U mnie sprawdzał się Vernet Calorstat.
-
Króciec pod odmą. Foto do wglądu
Element numer 2 to po prostu plastikowe kolanko od odmy. Często to pęka i zasyfia okolice. Są zamienniki tanie tego szajsu.
-
[B7 BFB Quattro] - Demontaż wysprzęglika.
Czy od tego też ci źle wysprzęglało?
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
Robota jak bym robił swoje własne - podoba mi się! Też muszę się kiedyś przymierzyć do wymiany tej uszczelki pod pokrywą zaworów. Póki co ogarniam inne rzeczy
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
U mnie brak zależności temperaturowych. Olej wymieniałem i w każdych warunkach pracuje podobnie.
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
To jak wytłumaczysz taki fakt, że jak dam na luz, wcisnę sprzęgło do końca i dopompuję jeszcze pedał sprzęgła kilkukrotnie krótkimi szybkimi ruchami (takie jakby półsprzęgła) to bieg wchodzi już bez oporu? Dla mnie to jak byk nie wysprzęgla dobrze.
-
Audi A4 B6 1.8t BFB - dziwne objawy przy ruszaniu
Ja też mam coś podobnego tylko bez żadych stuków. To są takie głupie przebiegi, że sprzęgło/dwumas są już wymęczone i nie zachowują się już idealnie. Bez zrzucania skrzyni to ciężko cokolwiek w takich przypadkach diagnozować. Jeździć póki bardziej się nie psuje, albo na spokojnie zrzucić skrzynie i obadać czy coś do roboty.
-
[B7 BFB Quattro] - Demontaż wysprzęglika.
Ok, będę ostrożny. Muszę go wyjąć aby sprawdzić czy nie cieknie.
-
Ból głowy po trasie
Też lubię. Szkoda, że w b7 oprzeć wygodnie lewą rękę to sztuka jak ma się więcej jak 175cm lub długie nogi
-
[B7 BFB Quattro] - Demontaż wysprzęglika.
Witam. Czy ktoś z was demontował wysprzęglik bez wyciągania skrzyni? Jest to bez problemu wykonalne?
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Raczej nie. Zrobiłem gruntowny test i wygląda to minimalnie inaczej niż wstępnie opisałem. Przykładowo: -naciskam i trzymam pedał sprzęgła-wbijam dwójkę - lekki opór-wybijam dwójkę i wbijam ponownie - brak oporu-wybijam dwójkę i wbijam trójkę - brak oporu Jak odpuszczę pedal sprzęgła i wcisnę ponownie to cykl się powtarza - pierwsze wbicie jest z jakimś tam oporem. Po prostu przy jedynce najczęściej się to odczuwa. Wygląda na to, że nie wysprzęgla dobrze, tylko nie wiem teraz czy to wina sprzęgła czy może coś z osprzętu np. wysprzęglik.
-
Za duże spalanie gazu
Porównywanie spalania między kierowcami nie ma sensu.
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Niestety muszę wrócić do tematu, bo wymiana płynu wysprzęglika nie pomogła - jakoś tak było, że po wymianie chwile było jakby lepiej, ale to mogło być tylko wrażenie. Czy ma ktoś też taką sytuację, że ciężko mu wchodzi jedynka i tylko jedynka? Dokładnie to obadałem i u mnie jest tak, że wchodzi ciężko jak wbija się z biegu jałowego. Jak mam np. dwójkę i wrzucam jedynkę to nie ma takiego oporu. Wystarczy wbić na jałowy, ponownie nacisnąć sprzęgło i jedynka wchodzi ciężko. Dodatkowo czuję, że przy wybijaniu jedynki jest nienaturalny opór tak jakby coś ją tam trzymało. Inne biegi wchodzą dobrze.
-
Za duże spalanie gazu
Jak lecisz ponad 180 to się nie masz co dziwić.
-
Wypadanie zapłonu Audi A4 1.8T
Daj znać jak się z tym uporasz, obawiam się, że to może być głowica, ale może jednak nie.
-
Dużo bierze oleju
W którym miejscu było zapchane? Robiłeś tylko krótkie odcinki?