Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Emejcz

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Emejcz

  1. No niestety nie masz racji. Śrubę już wykręciłem. Czy według ciebie tak wygląda śruba wkręcana pod kątem? Bo według mnie jednak ma uszkodzenie gwintu już od początku.
  2. Witam. Czy ktoś spotkał się z takim problemem, że śruba pomiędzy turbiną, a kolektorem się zablokowała w 2/3 wkręcania? Wymieniałem uszczelkę i w pewnym momencie przy wkręcaniu napotkałem na opór i teraz się franca kręci pół obrotu tylko i nie można jej ani wykręcić ani dokręcić... Obawiam się, że narobiłem sobie grubszej roboty, bo jak będę kręcił to urwę, a jak nie dokręęe to będzie nie szczelność...
  3. Emejcz odpowiedział(a) na marcinmil temat w Audi A4 B6/B7
    Jak sprowadzony od handlarza to 5-10k zależnie czy będzie LPG czy nie. Jak krajowy z LPG (prawie ich nie ma) to nie przekroczysz 3-5k. No A4 na pewno będzie tańsze w utrzymaniu. Na trasie nie odczujesz tego quattro - ciężkie i nie jest to demon prędkości w tej budzie - około 9s do setki katalogowo w avancie. Sytuacja się odwraca jak podniesiesz moc. Praca/dom - będziesz na pewno bardziej zadowolony niż w ośce (zakładam więcej startów spod świateł).
  4. Emejcz odpowiedział(a) na marcinmil temat w Audi A4 B6/B7
    Zależy jak jeździsz i jakie masz plany. Koszty utrzymania są niewiele większe - to nie powinno być wyznacznikiem czy kupić czy nie. Jeżeli zamierzasz podnieść moc to na tylko quattro. Jeżeli zostajesz przy fabrycznej mocy i nie ciśniesz spod świateł to quattro nie będzie ci zbytnio potrzebne - przy zwyczajnej jeździe nie specjalnie odczujesz różnicę. Pamiętaj, że w quattro nie czuć mocy tak jak w ośce. Auto trochę bardziej płynie - trzyma się mocno drogi.
  5. Nie.
  6. Emejcz odpowiedział(a) na Wiolaiw temat w Audi A4 B5
    Jak kupisz z takiego auta co miało max 200-300 tys. nalotu to będzie niezajechany.
  7. Prawda, ale jada samochodem ma swoje uroki.
  8. Trochę zbyt ogólne to pytanie. Jechać można wszędzie.
  9. Licz 1500-2000 zł dla quattro i baranka z utwardzaczem zależnie od miejsca gdzie będzie robiona. Ośka około 1000zł powinno być. Ja niestety zostałem częściowo oszukany i będę musiał robić poprawki. Na dziś dzień całą konserwację zrobił bym jednak sam, bo nikomu nie można ufać. Nie wchodźmy jednak w ten temat głębiej.
  10. Emejcz odpowiedział(a) na Wiolaiw temat w Audi A4 B5
    Sam to wymieniałeś? Bo jeżeli dałeś to mechanikowi i ci wsadził nowe szczotki na zajechany komutator to niech ci oddaje kasę. Jak będziesz kupował nowy wentylator to dokładnie oglądaj, bo zdaje się, że te z anglików nie pasują.
  11. Emejcz odpowiedział(a) na Wiolaiw temat w Audi A4 B5
    No a jak wygląda komutator? Pewno śmietnik.
  12. Nic ci nie da wymiana.
  13. Wyczyść VAG'a i pojeździj kilka dni bez przełączania na gaz.
  14. Emejcz odpowiedział(a) na Danko23 temat w 1.8T
    To nie jest bardzo duży pobór oleju. Litr na tysiąc to dużo. Większość 1.8t z dużym przebiegiem bierze olej.
  15. Ta. Polecam dać tą śrubę i odpuścić ten gówniany korek, bo to jakieś nieporozumienie. Zamiast podkładki miedzianej można normalnie dać gumowy oring i też ładnie trzyma.
  16. Znalazłeś przyczynę?
  17. Zrobiony wstępny program po zmianie wtrysków na BEX. Wyszło całkiem fajnie. Muszę jeszcze ogarnąć lekkie przeładowania turba i wstawić drugi icek. W międzyczasie wpadło LPG. Ponownie zamontowałem wszystkie tarcze (każda była niepoprawnie zamontowana i biła). Odświeżyłem zawieszenie z tyłu i ustawiłem pełną geometrię.
  18. Normalnie. Wsadź tak jak stary. Tam się nie ma nad czym zastanawiać.
  19. 10% to już była wartość która sugerowała, że trzeba podstroić. Wyzeruj korekty VAG'iem. Pojeździj na benzynie ze 100km i zobacz jakie się ustawią. Jak będą +/- 5% od zera to gaz do regulacji. "Kontrolka" jak ty to nazywasz to pewnie check engine. Migał ci zapewne dlatego, że przekroczone zostały wartości graniczne korekt po których wywala błąd składu mieszanki.
  20. W jaki sposób zdiagnozowałeś finalnie podporę?
  21. Różnie to bywa.
  22. Stosujesz się do instrukcji producenta. W praktyce na nagrzany silnik zalewasz płukankę bezpośrednio przed zmianą oleju. Dajesz mu pochodzić z 10 minut na jałowym i zlewasz olej z płukankę i dajesz świeży plus filtr. Czasem nie jeździj z płukanką.
  23. Ciekawe jakie roczniki 1.8t w B7 były objęte i czy w ogóle były. Jak ja dzwoniłem to powiedzieli, że nie ma żadnej akcji dla mojego auta.
  24. Możesz próbować, bo są zazwyczaj bardzo tanie. Ja tak robię, ale to loteria, niektóre trafiają się dobre, niektóre śmietnik od razu, a niektóre już po pół roku znowu trzeba wymieniać. Zależy jak komu wygodnie.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.