Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Emejcz

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Emejcz

  1. Jak używasz intensywnie auta we wszystkich zakresach obrotów to jesteś w stanie wyczuć różnicę pb/lpb. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego raczej. Według mnie to nawet nie tyle czuje się spadek mocy co moment na gazie jest niższy, ale nie robiłem takich testów i to tylko moje przypuszczenie.
  2. Panie, czy ja dobrze widzę? Zrobiłeś 25 tys. na oleju i jeszcze tego nie wymieniłeś? Poważnie?
  3. Poprę jednego z przedmówców - nie bierz BRC. Stag będzie ok, tylko dopilnuj by ci nie wsadzili lipnych wtrysków i reduktora i żeby butli na wstecznym nie było.
  4. Jako ciekawostkę powiem, że mi normalnie odbija na naszych dużych stacjach, ale byłem teraz za granicą i w większości przypadków nie chciało mi tam odbijać, ciekawe z czego to wynika
  5. Podłącz się pod VAG'a i sprawdź błędy. Samo lpg nie powinno generować aż takiego wzrostu spalania. Pewnie jest tak jak dev wspomniał - problem leży gdzieś w benzynie.
  6. Dziwne trochę, ale nie ma to prawdopodobnie związku z gazem. Primo to kup interfejs do VAG'a i sprawdź jakie błędy są. Jeżeli wywala błąd przepływki to może te pajace po prostu ją uszkodziły lub przetarły gdzieś kabel? Trzeba by to zweryfikować. Teoretycznie możliwe jest, że przepływka padła akurat teraz.
  7. Wtryski są głośniejsze jak nowe i cichsze jak trochę jeżdżą, bo brud je wycisza Niektóre jak np. reg fasty cykają bardzo głośno, inne cicho. Nie jestem przekonany, że to co ja tam słyszę to wtryski, może gaz jest źle wystrojony i jest ubogo i pojawiają się problemy...
  8. Kup sobie interfejs za 30zł i wrzuć ustawienia LPG, bez tego można wróżyć z fusów.
  9. Też tak sądzę. Jedź do nieuka niech odwróci butlę, a jak nie będzie chciał to go zmuś aby chociaż węża wsadził, żeby ciągnął gaz z tyłu zbiornika. Butla na wstecznym to może sobie być, ale jak auto ma 50 koni.
  10. Spalanie to tak cholernie względny temat, że jego porównywanie w mieście nie ma totalnie sensu. Ja mam bardzo duże w mieście, ale w chwilach zdziwienia przywołuje sobie jedną kwestię. Jak jeździłem polo 1.0 to paliło mi prawie 10l benzyny na tych trasach którymi w mieście się poruszam, to czy takie dziwne, że dwa razy cięższe A4 z mocą 3x większą spali nawet 16-18 litrów LPG? Nie sądzę. Zależy jak, gdzie kiedy i kto jeździ. Porównywanie miast typu pipidówek po 20 tys. mieszkańców i zakorkowanych kilkuset tysięcznych nie ma sensu, ba, nawet porównywanie tego samego miasta nie ma sensu, jak jeździ się innymi trasami, a nawet porównywanie tej samej trasy nie ma sensu jeżeli jeździ się o zupełnie innych porach dnia...
  11. Właśnie znalazłem w necie to NefMoto Też działa na tej samej zasadzie, że ściąga się mapy na kompa?
  12. Może pytanie głupie, ale zapytam na wszelki wypadek. Chciałbym tylko ściągnąć mapy z ECU na kompa za pomocą Mpps v13. Czy ten programik zadziała ze zwykłym kablem którym łączę się do VAG'a? I czy samo zgranie może powodować jakieś uszczerbki na zdrowiu?
  13. Emejcz odpowiedział(a) na Kucmin temat w Audi A4 B5
    @mat2 Czy to skrzypienie miałeś też na równej nawierzchni podczas szybszej jazdy czy tylko na nierównościach przy niskich prędkościach?
  14. Witam, w aucie zrobiony chip i w związku z tym niektóre rzeczy są teraz bardziej zauważalne i tak jest z drganiami. Przy dodawaniu/puszczaniu gazu czuję takie chwilowe (na pewno poniżej sekundy) drgania silnika. Przy wyższych biegach jest to w zasadzie nie odczuwalne. Pytanie to doświadczonych, może np. Dev będzie coś wiedział? Czy szukać tutaj winowajcy w poduszkach czy raczej dwumasie? Nic mi oczywiście nie stuka przy przyspieszaniu i nie mam żadnych typowych wibracji przy danych prędkościach czy obrotach.
  15. Znalazłeś już? Ciekawe, ale w ETCE jest coś mocno posrane w tym roczniku co masz i pewno przez to nie można tego normalnie znaleźć. Ja bym pojechał w ostateczności do ASO aby ci to znaleźli.
  16. Emejcz odpowiedział(a) na rafal9119 temat w 1.8T
    Takich zaworków jest kilka, pod kolektorem, w okolicach ezektora też są także kup po prostu podobny, sprawdź sobie na etce.
  17. Emejcz odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8T
    To jest nieprawda. Można tak zrobić, ale katalogowo przy 4mm uchylenia sztangi ma być juz 0,37 bara czy coś koło tego.
  18. Emejcz opublikował(a) temat w 1.8T
    Witam, czy ktoś może dać mi pewną informację jak powinna być ustawiona przednia poduszka/trzpień/odbijak silnika? Ostatnio to zdejmowałem i ustawiłem tak, żeby silnik się opierał trzpieniem na górnej części ramki, bo myślałem, że tak lepiej na ewentualne szarpanie przy dodawaniu gazu. Jednakże teraz trochę czytam i nie jestem pewien czy taka pozycja jest dobra, ktoś coś wie?
  19. Poradziłem sobie. U mnie nie było trzeba nic odkręcać tylko podważyć blaszki zatrzaskowe na klimatroniku i dało się wysunąć. Rozebranie panelu proste, kilka śrubek i po sprawie.
  20. Emejcz odpowiedział(a) na Wojtek1995 temat w 1.8
    Niestety jak obrobiłeś tą śrubę to jedynie świadczy o lipnych kluczach według mnie. Kup przyzwoite klucze na następne naprawy i broń boże nie jeździj tym autem jak wlana płukanka.
  21. Emejcz odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8T
    Źle to obrazujesz i zły filmik nakręciłeś. Jeżeli ci grzechocze to na 100% luźny jest grzybek turbiny. Skręcenie trochę sztangi powinno pomóc, ale jeżeli mówisz, że już to zrobiłeś to nie rób dalej,bo zerwiesz gruchę. Prawdopodobnie grzybek jest już tak wyrobiony, że pomoże mu tylko robótka jakiegoś spawacza lub wymiana turba. Pamiętaj, że sztanga powinna się zaczynać ruszać przy około 0,35 bara. Jak ustawisz pierwszy ruch na 0,5 bara nie będzie źle, ale nie dawałbym więcej.
  22. Może łożysko sprężarki się zatarło i bardzo ciężko chodzi powodując znaczne opory.
  23. Witajcie. Kupiłem od gościa używkę radia jak w temacie. Ogólnie zamontowałem i niby na postoju złapało mi kilka stacji i fajnie grało, ale... ogólnie to jak zacząłem jechać to tragedia, od razu gubi sygnał, zaczyna nierównomiernie grać itp. Dodatkowo nawet jak próbowałem kliknąć tam strzałkę na automatyczne wyszukiwanie stacji to przechodzi całą skalę FM1 i FM2 i nic w ten sposób nie łapie... Pytanie do znawców tematu, czy powinienem szukać winowajcy w tym radioodbiorniku czy w instalacji? Teoretycznie wydawało mi się, że jak kupowałem to auto to u poprzedniego właściciela grało normalnie to co on miał... ale przez kilka miesięcy mogło przecież paść coś w instalacji. Ogólnie antenę mam na czubku zdarta, ale nie wiem czy to ma w ogóle znaczenie. Karty SD odtwarza bez zarzutu. Przetestowałem jeszcze 3 inne radia i problem leżał w instalacji. Wywaliłem starą nieoryginalną antenę podłączoną pod nieoryginalny kabel i kupiłem inną podłączając ją pod kabel oryginalny na przejściówce i gra.
  24. Chciałbym zlecić wybicie katalizatora u siebie, ale tak czytam i szukam i wychodzi na to, że operacja może się finansowo nie opłacać. Myślałem, że to będzie prosta sprawa, ale nie wygląda na to. Pojechałem do tłumikarza to chciał za wybicie wkładu i jakąś wstawkę około 400zł... Pytanie jak powinno się to w ogóle zrobić w APU? Katalizator mam dupnego kształtu - https://www.bildelsbasen.se/img/a/240/a/7bce4c/path/mnt/newftp/282/bil/lgnr/3321_1.jpg/vw_passat_2000_katalysator.jpg Czy do tego da się wspawać do środka rurkę? Bo te zagięcia powodują, że chyba niekoniecznie... Jakie jest najlepsze rozwiązanie i jednocześnie najbardziej ekonomiczne w APU? Zostawiłbym pustą puszkę ALE! Obawiam się, że będzie bardzo głośno i będę słyszał metaliczne dźwięki przy przyspieszaniu takie jak miałem w AEB. Operacje przeprowadziłem. Wstawiłem tłumik przelotowy od gruchota i jest ok. Na zewnątrz trochę głośniej i czuć bardziej spaliny, w środku praktycznie bez zmian.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.