Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w pozycji auto swiatla swieca normalnie natomiast podswietlanie wnetrza oraz licznika nie dziala poza podswietlaniem wskazowek oraz fisa. Co i jak trezba zmienic / zakodowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich forumowiczów. Zauważyłem wczoraj w swojej Audi że przestał działać mi CLH. Poczytałem troche na forum ale żaden z opisanych przypadków awarii nie pasuje do mojej sytuacji, mianowicie gdy wezme przełącznik na auto to światła mi się włączaja (czyli działa czujnik zmierzchowy). Teraz moje pytanie- czy trzeba miec cos włączonego- jakiś przycisk, przełącznik aby ta opcja działała. Bawiłem się ostatnio FIS-em i czy mogłem tam coś poprzestawiać?? Mój jest po niemiecku także nie za dużo z niego rozumiałem. Pozdrawiam Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz możliwości wejścia do auta. Z tego co pamiętam to mam tam dwa takie małe pokrętełka jedno jest na pewno od regulacji wysokości świateł, a drugi wydawało mi się że jest od regulacji podświetlenia licznika, ale gry nim kręciłem to nie było żadnej reakcji, więc możliwe że jak sie niem bawiłem to wyłączyłem CLH. Dopiero jutro będe mógł to sprawdzić jeżeli to tylko to to kolego masz u mnie piffko. pozdrawiam.

Obok glownego wlacznika masz wlacznik clh. Zobacz moze jest na 0 zamiast na 1.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem według tej rozpiski podłączenie zewnętrznych foto chromów ( musi działać ) no ale niestety nie działa

wew. działa

zew nie

a wszystko jest połączone według rozpiski

Rozpiska wiązki lusterka:

pin 1 = zasilanie lusterka (z bezpiecznika 31 15A – w drodze do bezpiecznika kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 3 – w lewym dolnym słupku A) [czarno/niebieski]

pin 2 = masa [brązowy]

pin 3 = rozłączenie fotochromu po wybraniu biegu wstecznego (z MCE, kostka 23-pin, pin 2 – w drodze do MCE kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 9 – w lewym dolnym słupku A) [niebiesko/czerwony]

pin 4 = aktywacja fotochromu dla lusterek zewnętrznych (w drodze do lusterek kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 7 – w lewym dolnym słupku A) [fioletowo/biały]

pin 5 = aktywacja fotochromu dla lusterek zewnętrznych (w drodze do lusterek kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 8 – w lewym dolnym słupku A) [fioletowy]

pin 6 = rozłączenie fotochromu w przypadku włączenia lampki w podsufitce (do lampki podsufitki, pin 1 – mostek z zasilaniem lampek do czytania) [brązowo/czarny]

i czy to połaczenie jest wymaganane czy moze być pominięte ???

pin 6 = sygnał z czujnika światła oraz rozłączenie fotochromu w przypadku włączenia lampki w podsufitce (do MCE, kostka 32-pin/19 – w drodze do MCE przechodzi przez panel świateł pin 1 -> pin 11 a następnie przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 13 – w lewym dolnym słupku A) [brązowo/czarny – od lusterka do lampki, biało/fioletowy – od lampki do MCE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Panowie szybkie pytanko. Miałem zwykły włącznik świateł i moduł "E". Wpadł mi w ręce włącznik Auto. Wpiąłem i wszystko od razu działa (oczywiście Auto światła nie:decayed:). Żadnych pinów nie przepinałem i tak:

-Dioda Auto świeci cały czas na czerwono (chyba powinna zmieniać kolor)

-Nie podświetla diody "postojówek" spalona? czy trzeba pozamieniać piny dopiero się podświetli?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik B6? Dioda postojowych spalona, dioda auto zmieni kolor jak uzupełnisz instalację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem według tej rozpiski podłączenie zewnętrznych foto chromów ( musi działać ) no ale niestety nie działa

wew. działa

zew nie

a wszystko jest połączone według rozpiski

Rozpiska wiązki lusterka:

pin 1 = zasilanie lusterka (z bezpiecznika 31 15A – w drodze do bezpiecznika kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 3 – w lewym dolnym słupku A) [czarno/niebieski]

pin 2 = masa [brązowy]

pin 3 = rozłączenie fotochromu po wybraniu biegu wstecznego (z MCE, kostka 23-pin, pin 2 – w drodze do MCE kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 9 – w lewym dolnym słupku A) [niebiesko/czerwony]

pin 4 = aktywacja fotochromu dla lusterek zewnętrznych (w drodze do lusterek kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 7 – w lewym dolnym słupku A) [fioletowo/biały]

pin 5 = aktywacja fotochromu dla lusterek zewnętrznych (w drodze do lusterek kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 8 – w lewym dolnym słupku A) [fioletowy]

pin 6 = rozłączenie fotochromu w przypadku włączenia lampki w podsufitce (do lampki podsufitki, pin 1 – mostek z zasilaniem lampek do czytania) [brązowo/czarny]

i czy to połaczenie jest wymaganane czy moze być pominięte ???

pin 6 = sygnał z czujnika światła oraz rozłączenie fotochromu w przypadku włączenia lampki w podsufitce (do MCE, kostka 32-pin/19 – w drodze do MCE przechodzi przez panel świateł pin 1 -> pin 11 a następnie przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 13 – w lewym dolnym słupku A) [brązowo/czarny – od lusterka do lampki, biało/fioletowy – od lampki do MCE]

Podłączenie fotochromu zewnętrznego

pin 4 T17/7 (pomarańczowa kostka w słupku A) --> T20/19 (słupek A, łącznik wiązki w drzwiach) --> T10e/7 (sterownik drzwi kierowcy/pasażera)

pin 5 T17/8 (pomarańczowa kostka w słupku A)--> T20/9 (słupek A, łącznik wiązki w drzwiach) --> T10e/8 (sterownik drzwi kierowcy/pasażera)

W B7 dajesz tylko pin6 lusterka --> pin1 lampki.

Jak nie masz w wiązce lusterka kabli do fotochromu, tylko podłączałeś bezpośrednio to na pinie 4 lusterka wewnętrznego masz +, a pin 5 to masa. We wtyczce wkładu zewnętrznego czarny z szarym to +, czarny z zielonym to -.

http://www.flother-online.de/audi-a3/download/Workshops/Abblendbare-Spiegel.pdf w języku wroga, ale są obrazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik B6? Dioda postojowych spalona, dioda auto zmieni kolor jak uzupełnisz instalację

Chyba B6, chodź diabli wiedzą bo naklejka zerwana. Jaki tam powinien iść kolor diody? to się dokupi i wymieni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik B6? Dioda postojowych spalona, dioda auto zmieni kolor jak uzupełnisz instalację

Chyba B6, chodź diabli wiedzą bo naklejka zerwana. Jaki tam powinien iść kolor diody? to się dokupi i wymieni ;)

w B6 czerwona, w B7 zielona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem a4 b7 elekryka na full oraz oryg alarm

mam pytania

1. W instrukcji obsługi wyczytałem że podczas zamykania auta z pilota zamki blokują drzwi od zewnątrz a dopiero 2 naciśnięcie zamknij na pilocie powoduje zablokowanie drzwi od zewnątrz jak i od wewnątrz. Jak to w końcu jest.

2. Czy jak aktywuje selektywne otwieranie drzwi to przyciski wewnątrz auta do zamykania i otwierania drzwi będą działały??

3. W jaki prosty sposób wywołać wycie syreny alarmu ? Próbowałem na różne sposoby i nic. Pika przy zamknięciu auta, alarm się uzbraja ale nie wiem jaki syrena wydaje dźwięk podczas włamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ale nadal nie wiem czy jest możliwe działanie przełącznika 8E0941531 w instalacji, w której wcześniej był 8E0941531A

w B6 z bixami i spryskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem a4 b7 elekryka na full oraz oryg alarm

mam pytania

1. W instrukcji obsługi wyczytałem że podczas zamykania auta z pilota zamki blokują drzwi od zewnątrz a dopiero 2 naciśnięcie zamknij na pilocie powoduje zablokowanie drzwi od zewnątrz jak i od wewnątrz. Jak to w końcu jest.

2. Czy jak aktywuje selektywne otwieranie drzwi to przyciski wewnątrz auta do zamykania i otwierania drzwi będą działały??

3. W jaki prosty sposób wywołać wycie syreny alarmu ? Próbowałem na różne sposoby i nic. Pika przy zamknięciu auta, alarm się uzbraja ale nie wiem jaki syrena wydaje dźwięk podczas włamu.

Nigdy nie sprawdzałem, jak działa selektywne zamykanie.....hmm.Zaciekawiłeś mnie. Wsadzę dziś córkę i ja zamknę. Choć pamiętam, że jak kiedyś sprawdzałem, to po jednokrotnym naciśnięciu pilota zamykało się wszysto i nie dało się otworzyć od wewnątrz ani klamką, ani przyciskiem. Ale wtedy nie miałem zaprogramowanego selektywnego otwierania. Jest na pewno selektywne otwieranie. Zamykając naciskasz raz i zamyka sie wszystko. Gdy otwierasz, to po pierwszym naciśnięciu odblokowuja się drzwi kierowcy i klapka wlewu paliwa. Przy dwukrotnym naciśnięciu otwiera się wszystko.

Co do syreny może spróbuj zamknąć auto z pilota, a potem odkluczyć zamek kluczykiem i otworzyć drzwi.... U mnie to działa. Może u Ciebie też zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wczoraj. Po jednokrotnym zamknięciu z pilota nie da się otworzyć drzwi klamka od wewnątrz. Więc selektywne zamykanie nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wczoraj. Po jednokrotnym zamknięciu z pilota nie da się otworzyć drzwi klamka od wewnątrz. Więc selektywne zamykanie nie występuje.

Wydaje się że mylisz pojęcia. Jest coś takiego jak funkcja SAVE która podwójnie rygluje zamki. O ile wiem auta z USA tego nie mają i wtedy nie koduje się jej w MK. Coś co się nazywa selektywne otwieranie służy otwieraniu najpierw drzwi kierowcy a przy kolejnym przyciśnięciu pilota pozostałych drzwi.

Temat dotyczy MK więc proponuję wszelkie dalsze pytania zadawać tu

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-lista-modulow-komfortu-opisem-funkcji-114454/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wczoraj. Po jednokrotnym zamknięciu z pilota nie da się otworzyć drzwi klamka od wewnątrz. Więc selektywne zamykanie nie występuje.

Wydaje się że mylisz pojęcia. Jest coś takiego jak funkcja SAVE która podwójnie rygluje zamki. O ile wiem auta z USA tego nie mają i wtedy nie koduje się jej w MK. Coś co się nazywa selektywne otwieranie służy otwieraniu najpierw drzwi kierowcy a przy kolejnym przyciśnięciu pilota pozostałych drzwi.

Temat dotyczy MK więc proponuję wszelkie dalsze pytania zadawać tu

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-lista-modulow-komfortu-opisem-funkcji-114454/

Może mylę, a może nie. Ja wiem na czym polega selektywne otwieranie, tylko sprawdzałem i odpisywałem na mail "gumisha". Natomiast doczytałem nieco Internet i wychodzi, że to rzeczywiście jest funkcja SAVE. Myślałem, że to standard, bo u mnie pilot rygluje "podwójnie"(tzn. Od środka i od zewnątrz) od zawsze, ale robi to po jednym naciśnięciu, a nie po dwóch, jak pisze "gumish".;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam mega problem po dorezaniu CLH w B6, wszystko opisałem w wątku http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/uwalony-mce-f-335012/

Jak ktoś jest kumaty w te klocki to proszę zajrzeć do tematu:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , chyba dobrze trafiłem od jakiegoś czasu brak oświetlenia lewej skrajnej pozycji i lewego stopu , środkowy stop i prawa tyl lampa działa ok. Chyba ktoś przedemną grzebał przy MCE i coś popi...ł w kablach może ktoś spojrzy na fotkę trzech śrub. Jest na nich napięcie i jeszcze jakiś luźny kabelek od nich idzie. W kostce 10 pin jest tylko 8 pin , MCE to 8E0 907 279 F

DSC_0282.jpg

DSC_0289.jpg

DSC_0290.jpg

DSC_0291.jpg

DSC_0292.jpg

Vcds nie pokazuje żadnych błędów (MCE) tylko sporadyczny od czujnika stop (nad pedałm) Mam zamiar też troszkę pomodzić ale najpierw chciałbym to ogarnąć , z góry dzięki za pomoc i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...