Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie paliwo lejecie do 2.0 TDI ? - praktyczne opinie


mgtan

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem już w jakimś poście wcześniej, NIE ma znaczenia jakie paliwo lejecie, w danym regionie i tak wszystkie stacje biorą paliwo z lokalnej bazy, w Polsce wiecie ile jest rafinerii i ilu może być producentów paliw.

Dokładnie,a szanowni koledzy "bija piane" przez ostatnie osiem stron :tongue4:

Mam kumpla który miał b-szóstkę i tez wierzył w te miksole i denaturaty :decayed:.

Przy czym słowa "miał" i "wierzył" są tutaj jak najbardziej celowo użyte :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co - dymu se narobił gdzieś ??

mów chłopie, bo to ciekawa sprawa może być ... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a co sądzicie o paliwie orlenu ekodiesel? czy to jest zwykła ropka, z proekologicznym ostatnimi czasy dodatkiem w nazwie, czy faktycznie jakies bio syfy? Do AFN'a mozna to lac? Czy odradzacie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do [AFN'a] możesz wlać i olej po frytkach :cool1:

no jest to jakas pozytywna wiadomosc :kox:

a co sadziecie o tym paliwie? jezdzi ktos z was na tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Cię "zjedzą" , że to nie jest wątek o [AFN'ach] :gwizdanie: :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do [AFN'a] możesz wlać i olej po frytkach :cool1:

hehe - i to po tygodniu smażenia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i czytam i w szoku jestem :/

Zawsze myślałem że lepiej zalać BP Ultimate niż Zwykły ON bo dla wtrysków to jest lepiej, al eteraz widzę że niema co się rozdrabniać tylko lać ON i co jakiś czas czyścić wtryski :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje tylko V Powera i Verve .

A to dlatego ze łudzę sie ze te paliwa spełniają jakiekolwiek normy :>[br]Dopisany: 27 Listopad 2011, 18:57_________________________________________________ Z testów ADAC, na które powoływał się „Auto Świat”, wynika, że wzrost osiągów nowoczesnych, wysilonych jednostek napędowych wynosi od 1,6 do 4,5 proc. Natomiast spadek spalania – od 1 do 5,6 proc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma w leonie II ten silnik z pompkami siemensa (170KM + chip). Lał na orlenie lepszy ON i co 1000km zaświecał mu się DPF..od dwóch lat leje na STATOIL ON GOLD i DPF zaświecił się pierwszy raz tydzień temu. Ja w swoim leje co trzecie tankowanie do pełna ON GOLD a tak to zwykły ON. W poprzednim aucie czyli a4b6 AWX w zimie zdarzyło mi się przy -25 stopniach zaczął coś przerywać silnik na zwykłym ON..dolałem wtedy sporo ON GOLD i chwila moment problem zniknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio leje wszystko (oprocz bio-diesla i oleju z frytek :decayed: ) i nie odczuwam zadnych dyskonfortow w pracy silnika.

Jakis czas temu uzywalem uszlachetniacza LM i byla wyczuwalna roznica, ale telepalo na wolnych obrotach. Dzisiaj robie moja inspekcje LL co 20 tkm i przy kazdej wymianie oleju zaraz czyszcze wtryski ultradzwiekowo- i jak juz napisalem- no problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio po zalaniu Orlen Verva mam wrażenie że silinik głośniej chodzi :shocked: niż na zwykłym ON Orlen,ale czy to możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się zastanawiam nad oranżadą ramach oszczedności. Znajomy ponad pół roku nie miał nic innego w baku i hula az miło :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się zastanawiam nad oranżadą ramach oszczedności. Znajomy ponad pół roku nie miał nic innego w baku i hula az miło :tongue4:

jeżdziłem na tym towarze rok laguną 2.2d dolewałem troszkę mixolu i śmigała pięknie.Ale dziś chyba mała różnica ceny miedzy opałem a ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio leje wszystko (oprocz bio-diesla i oleju z frytek :decayed: ) i nie odczuwam zadnych dyskonfortow w pracy silnika.

Jakis czas temu uzywalem uszlachetniacza LM i byla wyczuwalna roznica, ale telepalo na wolnych obrotach. Dzisiaj robie moja inspekcje LL co 20 tkm i przy kazdej wymianie oleju zaraz czyszcze wtryski ultradzwiekowo- i jak juz napisalem- no problem.

A ile Cie kosztuje czyszczenie wtryskow w myjce ultradzwiekowej? pytam o laczny koszt wraz ze srubami, oringami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pora na moje pierwsze tankowanie ... pierwsze bo nigdy nie mialem "dizla" a od kilku dni jestem jego posiadaczem. Jest to 2.0 TDI 140KM oznaczenei silnika to BPW. Najbliżej mam Shela i tam planuje jechać. Poproszę o jakieś rady jakie paliwo lać ... że ON to ja wiem - ale czy zwykly czy cos lepszego. Czytam jeszcze o dolewaniu jakiś płynów do paliwa ale nie wiem co i jak... dlatego proszę jak do laika o jakieś rady :) ...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba wszystkich zaskoczę. Leję do swojego klamota ruski ON, który przywozi mi mój sąsiad za 4.20 zł. Jeżdżę na niej już 3 lata i silnik chodzi tak samo jak na polskim On z Orlenu. Spadku w mocy i osiągach nie ma żadnej. W zimę jedynie wytrąca się trochę parafina przy ujemnych temperaturach, ale dodaje uszlachetniaczy i jest ok. Moim zdaniem paliwa typu diesel gold, vpower diesel itp nie różnią się niczym od zwykłego ON oprócz ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...