Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, pelonek1 napisał:

Robota nie zrobiona także zadnej złotówki też nie dostał.

Połowę auta zrobił :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

8 minut temu, kosik25 napisał:

Połowę auta zrobił :grin:

Dokładnie.

Mechanik to zlecał przy jakiejś robocie bo nie miał geometrii a czy zapłacił Im to nie wiem, mi na pewno nie doliczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, pelonek1 napisał:

Dokładnie.

Mechanik to zlecał przy jakiejś robocie bo nie miał geometrii a czy zapłacił Im to nie wiem, mi na pewno nie doliczył.

Ja ostatnio wymienialem drążki i też mechanik dał pod wykonawcy auto na zrobienie zbieżności. Jakie było moje zaskoczenie jak musiałem w sobotę jechać 400km z kierownica skręconą w lewo, bo jakbym jechał z kierownica na wprost na prostej drodze to leżałbym w rowie po prawej stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kosik25 napisał:

 Jakie było moje zaskoczenie jak musiałem w sobotę jechać 400km z kierownica skręconą w lewo, bo jakbym jechał z kierownica na wprost na prostej drodze to leżałbym w rowie po prawej stronie. 

Klasyka gatunku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kosik25 napisał:

Ja ostatnio wymienialem drążki i też mechanik dał pod wykonawcy auto na zrobienie zbieżności. Jakie było moje zaskoczenie jak musiałem w sobotę jechać 400km z kierownica skręconą w lewo, bo jakbym jechał z kierownica na wprost na prostej drodze to leżałbym w rowie po prawej stronie. 

Też pewnie powiedział, że się nie da lepiej ustawić :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pelonek1 napisał:

Też pewnie powiedział, że się nie da lepiej ustawić :polew:

U mnie właśnie taką odpowiedź była. 3 razy wyjeżdżał na jazdę próbną i za każdym razem kiera krzywo. Jak czwarty raz miał ustawiać to zrezygnował bo "on nie będzie co chwilę zakładał i zdejmował całego sprzętu, tu coś mechanicznie musi być zepsute, zawieszenie nowe, pewnie się jeszcze nie ułożyło"

Stwierdziłem że nie moim obowiązkiem było instruowanie ich co i jak mają robić aby ustawić to jak należy. Podjechałem do siebie i ustawiłem jak trzeba. Już dwa miesiące tak jeżdżę i opon nie zbiera, auta nie rzuca także chyba się udało i to bez sprzętu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pelonek1 napisał:

Też pewnie powiedział, że się nie da lepiej ustawić :polew:

Pojechałem do zakładu gdzie dawałem auto usłyszałem, że oni zbieżność dają pod wykonawcy do robienia zawsze. Telefon do nich, że zbieżność źle zrobiona proszę przyjechać sprawdzimy. Przyjeżdżam pytam czy przy ustawieniach była kierownica zablokowana. Miły pan mówi, że on od tylu lat robi zbieżność i nigdy nie było reklamacji i przekonuje mnie, że raczej wszystko jest zrobione dobrze. Skoro On mi sugeruje, że wszystko zrobił dobrze to mówię, zapraszam na przejażdżkę ale to on prowadzi samochód i jeżeli będzie ściągało auto w prawo i podczas jazdy na wprost z kierownica w pozycji "0" samochód mu wjedzie do rowu to oni płacą za wszystkie szkody. Oczywiście pan nie chciał się przejechać, wszedl pod auto ustawił i powiedział "no fajtycznie było źle". Ani przepraszam ani pocałuj mnie w dupe tylko robię to tyle lat, że to nie możliwe żeby coś było źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Langista napisał:

Już dwa miesiące tak jeżdżę i opon nie zbiera, auta nie rzuca także chyba się udało i to bez sprzętu :grin:

Czasami ręce opadają... a jesli chodzi o opony przód to mam goodyear z 2020r i już praktycznie są prawie łyse, ale bieżnik schodzi równo :whistling: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kosik25 napisał:

Pojechałem do zakładu gdzie dawałem auto usłyszałem, że oni zbieżność dają pod wykonawcy do robienia zawsze. Telefon do nich, że zbieżność źle zrobiona proszę przyjechać sprawdzimy. Przyjeżdżam pytam czy przy ustawieniach była kierownica zablokowana. Miły pan mówi, że on od tylu lat robi zbieżność i nigdy nie było reklamacji i przekonuje mnie, że raczej wszystko jest zrobione dobrze. Skoro On mi sugeruje, że wszystko zrobił dobrze to mówię, zapraszam na przejażdżkę ale to on prowadzi samochód i jeżeli będzie ściągało auto w prawo i podczas jazdy na wprost z kierownica w pozycji "0" samochód mu wjedzie do rowu to oni płacą za wszystkie szkody. Oczywiście pan nie chciał się przejechać, wszedl pod auto ustawił i powiedział "no fajtycznie było źle". Ani przepraszam ani pocałuj mnie w dupe tylko robię to tyle lat, że to nie możliwe żeby coś było źle.

Ja jak byłem ostatnio na poprawce po tym papraku co nie wiedział, że są różne zawieszenia to Panowie tak się przykładali żeby kierownica była na wprost, na koniec jeszcze powiedzieli, że jak będzie chociaż trochę krzywo to żeby przyjechać i poprawią. Oczywiście wszystko było ok i nie było trzeba jechać na poprawkę. Podsumowując - da się, oczywiście jeśli ma się wiedzę chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pelonek1 napisał:

Ja jak byłem ostatnio na poprawce po tym papraku co nie wiedział, że są różne zawieszenia to Panowie tak się przykładali żeby kierownica była na wprost, na koniec jeszcze powiedzieli, że jak będzie chociaż trochę krzywo to żeby przyjechać i poprawią. Oczywiście wszystko było ok i nie było trzeba jechać na poprawkę. Podsumowując - da się, oczywiście jeśli ma się wiedzę chęci.

Niektórzy woleli by kierownice przestawić kilka ząbków w bok :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile osób pomyśli, aby na nowo zaadoptować kąt skrętu kierownicy, żeby ABS w razie potrzeby nie wyciął numeru :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy wywali kontrolke ESP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś od nas z forum może ogarnąć z ASO części z jakimś sensownym rabatem? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Langista napisał:

Ktoś od nas z forum może ogarnąć z ASO części z jakimś sensownym rabatem? ?

@_małyTM_

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, morelo napisał:

Brałem u niego polecam:)

Ja również polecam. B)

Edytowane przez george
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie o niego mi chodziło, tylko nie znałem dokładnie całego nicku ? dzięki Panowie :hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam szybkie pytanie. Czujniki przód i tył są takie same? Padł mi tylny czujnik z prawej strony, chciałbym tymczasowo przerzucić z przedniego zderzaka na tył, będzie to banglać?
Z tyłu z prawej strony wtyczki od czujników są zagięte o 45 czy 90 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, zostało mi to po B6, może ktoś coś potrzebuje? Pisać na PW

 

IMG_20220512_191413.jpg

IMG_20220512_191214.jpg

IMG_20220512_191206.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...