Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Wiela? 1 czy 2 sztuki?

 

Czy masz numer nowych zamienników? To nie temat dla mnie, więc potrzebuję numery nowych.

 

Edytowane przez george
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, george napisał(a):

Wiela? 1 czy 2 sztuki?

 

Czy masz numer nowych zamienników? To nie temat dla mnie, więc potrzebuję numery nowych.

 

 

Leży tego u mnie na złomie po swapach, zadzwon w poniedziałek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to bedzie ten zawór zwrotny od wspomagania,mam wyciek I według aukcji na allegro nie pasuje do 1.8

https://allegro.pl/oferta/oe-zawor-zwrotny-8e0422529-audi-vw-skoda-seat-uklad-wspomagania-11580019778

20240411_191536.jpg

Screenshot_20240412-120619_Allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To redukcja chyba, zawór jest dopiero przy maglu. Dlaczego nie zamówisz tylko podkładek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał ktoś tylną szybę grzaną? Jak jest z dostępnością nowych oryginalnych? Czy może nowy zamiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kosik25 napisał(a):

Wymieniał ktoś tylną szybę grzaną? Jak jest z dostępnością nowych oryginalnych? Czy może nowy zamiennik?

Mam u siebie pilkingtona, jest naprawdę spoko. Szyba klapy niestety sporo droższa niż ta na przód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wymieniali ze 3 lata temu z ubezpieczenia, dwa razy zamiennik i dwa razy reklamacja bo niedopasowana, za trzecim razem ori (produkcji Carlex) do niej nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MaTeo85 napisał(a):

Mam u siebie pilkingtona, jest naprawdę spoko. Szyba klapy niestety sporo droższa niż ta na przód. 

Uszczelka ori szyby się poddała i w jedynym miejscu przepuszcza wode. Szyba jest cała, ale szyby są ubezpieczone i zamiast wklejać na nowo starą zastanawiam się nad nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tass napisał(a):

Mi wymieniali ze 3 lata temu z ubezpieczenia, dwa razy zamiennik i dwa razy reklamacja bo niedopasowana, za trzecim razem ori (produkcji Carlex) do niej nie mam zastrzeżeń.

Kojarzysz ile ta ori kosztowała? Wycene mam dostać jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, było to z naprawy gwarancyjnej i nie maiłem z tego pełnego rozliczenia, ale z tego co rozmawiałem w serwisie, który to robił ubezpieczyciel zapłacił za nią "grosze" tzn 400- 450 pln. Ori szyba w klapie jest wklejana, uszczelka która tam jest nie zatrzymuje wody i była ciężko dostępna, jak jest obecnie nie wiem. Szyby też mam ubezpieczone i z tego co wiem wybiłem jedną z najtańszych szyb w samochodzie, przednią mam podgrzewana, boczne podwójne z tymi jest problem i ceny zaporowe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori szyba w klapę też ma cenę z kosmosu, 2400 a wersja przyciemniana 3600. Uszczelki są częścią szyby i nie są dostępne osobno. W czasach kiedy ja zmieniałem to szyba kosztowała w okolicach 1600, a za pilkingtona jak dobrze kojarzę wyszło około 600-700zl z montażem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno 4 lata temu jak mi strzeliła szyba z tyłu, fabrycznie przyciemniana, to w Europie ani jednej sztuki nie było, stąd założyli mi zwykłą 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał(a):

Podobno 4 lata temu jak mi strzeliła szyba z tyłu, fabrycznie przyciemniana, to w Europie ani jednej sztuki nie było, stąd założyli mi zwykłą 

Jutro się dowiem co są wstanie zaoferować. Przednia zmienialem już 3 razy, co roku po zimie jest  nowa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kosik25 napisał(a):

Jutro się dowiem co są wstanie zaoferować. Przednia zmienialem już 3 razy, co roku po zimie jest  nowa :P

W sensie że zgłaszasz z ubezpieczenia bo są jakieś ryski lub odpryski i to wystarcza? 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bazz2 napisał(a):

W sensie że zgłaszasz z ubezpieczenia bo są jakieś ryski lub odpryski i to wystarcza? 😮

TAK wystarczy większy odprysk, a najlepiej pęknięcie szyby. Ubezpieczenie szyb na rok 150zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Langista napisał(a):

Nie prują się o to? 😅

Co miesiąc płacę więc nie mają o co. Przed każdym wykupieniem polisy na szybę robią zdjęcia całemu pojazdowi, A to, że przednia szybka najbardziej jest narażona na uszkodzenia to każdy wie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności🫡

Panowie błachostka ale trochę mnie ciekawi , zaczęły mi się z rana świecić non stop swiatła stopu .Wszystko wracało do normy po kilkukrotnym hamowaniu bądź dłuższej trasie, moduł MCE pokazywał błąd switcha więc go wymieniłem na nowy niby ori z aso skody , ale niestety nic to nie pomogło ku mojemu zaskoczeniu i teraz sprawa wygląda tak:

ja podejrzewam że nowy włącznik jest wadliwy ale zanim go jutro zwrócę podpytam może Was czy ktoś miał taką przygodę z tymi włącznikami.

Zmierzyłem jedynie nowy czujnik na przejście multimetrem to zwarcie nie ważne czy wciśnięty czy nie jest tylko na pinach 2 i 3 , pozostałe piny nie mają przejścia niezależnie od stanu czujnika - wciśnięty czy nie .

 

20240428_165037.jpg

20240428_165016.jpg

20240428_161739.jpg

20240428_161643.jpg

Edytowane przez MichałA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MichałA4 napisał(a):

Witam po dłuższej nieobecności🫡

Panowie błachostka ale trochę mnie ciekawi , zaczęły mi się z rana świecić non stop swiatła stopu .Wszystko wracało do normy po kilkukrotnym hamowaniu bądź dłuższej trasie, moduł MCE pokazywał błąd switcha więc go wymieniłem na nowy niby ori z aso skody , ale niestety nic to nie pomogło ku mojemu zaskoczeniu i teraz sprawa wygląda tak:

ja podejrzewam że nowy włącznik jest wadliwy ale zanim go jutro zwrócę podpytam może Was czy ktoś miał taką przygodę z tymi włącznikami.

Zmierzyłem jedynie nowy czujnik na przejście multimetrem to zwarcie nie ważne czy wciśnięty czy nie jest tylko na pinach 2 i 3 , pozostałe piny nie mają przejścia niezależnie od stanu czujnika - wciśnięty czy nie .

 

20240428_165037.jpg

20240428_165016.jpg

20240428_161739.jpg

20240428_161643.jpg

Jedynie co mogę powiedzieć to, że miałem też problem ze stopem, świecił cały czas bądź wogóle. Kupiłem jakiś zamiennik pierwszy lepszy i po wymianie problem ustał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy były różne, ale mój czujnik stop wygląda inaczej, ma cały bolec z metalu, a nie plastiku. Możliwe że czujnik jest ok ale działa w inny sposób, bo ten numer typowo z VW chyba jest, jak z Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...