Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B6 DIVISION

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

pytanie: ma ktoś uchwyt na słonecznik kierowcy kolor deski swing ?

  • Odpowiedzi 86,1 tys.
  • Wyświetleń 3,9 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

pytanie: ma ktoś uchwyt na słonecznik kierowcy kolor deski swing ?

zapytaj R7JARKA kiedyś miał

Opublikowano

Div ma mieć charakter fanów b6 i koniec. Zdarzyło się jak zdarzyło. Z forum wylecialo akurat te kilka osób które znałem osobiście i jest mi mega przykro. Ale skoro Zarząd wziął się porządek na forum to jako użytkownicy też musimy się za to wziąść. Każde treści wulgarne obraźliwe trzeba zgłaszać. Tak teraz ma być i musimy wszyscy tego przestrzegać. Nie ma co hejtować.

Dobrze gada ... polać mu !!! (nie to żebym tu namawiał do alkoholizmu) ;)


Marcin - wczoraj zgłoszenie poszło do moderatora i jak widać VIP dostał "odznaczenie" za swój uczynek, więc tak jak mówisz trzeba to zgłaszać. Ogólnie z VIP-a strony to jest tym bardziej niesmaczne aby tak urągać ludziom. Ale już mniejsza o to

VIP, MOD, Admin czy inny - nieważne. Mamy być konsekwentni to będziemy. Jedyny problem to Prezio ... jego niestety nie można ukarać, bo się cwaniaczek zabezpieczył i nie da się mu dać kropka także lepiej go nie wkurzać, bo jak się wścieknie i zacznie rzucać mięsem to żaden regulamin ani automat do "wygwiazdkowywania" brzydkich słów nie pomoże :naughty::naughty::naughty: Wiem co mówię ... kiedyś mu podpadłem i nigdy więcej :kox:

Opublikowano

Heh Łukasz, tak btw zaraz PW Ci puszcze z zapytaniem odnośnie mojego posta z watku do ZK, bo to było właściwie do Ciebie

Edytowane przez s3ns

Opublikowano

Marcin,

odpisałem - zerknij.

Opublikowano

Panowie ta listwa bagażnika co jest w chromie występuje też w ori w kolorze czarnym??

Opublikowano

czy dystanse na przedniej osi i tylnej przy quattro musża być identyczne? Felgi, opony muszą i to rozumiem bezsprzecznie, ale jak tył postawie o 5 mm szerzej na stronę?

Ani dystanse, ani felgi, ani opony nie muszą być identyczne. Drugi sezon latam na 9" + 225/35-19 i 10" + 255/30-19. Zrobiłem tak 12000 może 15000km i nic się nie dzieje. :)

Edytowane przez MaxsteRR

Opublikowano

ani felgi, ani opony nie muszą być identyczne.
dokładnie, obwód koła ma się zgadzać z tolerancją bodajże 3% i koniec dyskusji.
Opublikowano

opony mogą być różnych rozmiarów, ważne żeby tolerancja była jak kolega wyżej pisze

tu można przeliczyć rozmiary:

http://magazynauto.interia.pl/kalkulatory/kalkulator-opon

Opublikowano

czy dystanse na przedniej osi i tylnej przy quattro musża być identyczne? Felgi, opony muszą i to rozumiem bezsprzecznie, ale jak tył postawie o 5 mm szerzej na stronę?

Ani dystanse, ani felgi, ani opony nie muszą być identyczne. Drugi sezon latam na 9" + 225/35-19 i 10" + 255/30-19. Zrobiłem tak 12000 może 15000km i nic się nie dzieje. :)

no ale jakby policzyć obwody...to są inne ?

Opublikowano

czy dystanse na przedniej osi i tylnej przy quattro musża być identyczne? Felgi, opony muszą i to rozumiem bezsprzecznie, ale jak tył postawie o 5 mm szerzej na stronę?

Ani dystanse, ani felgi, ani opony nie muszą być identyczne. Drugi sezon latam na 9" + 225/35-19 i 10" + 255/30-19. Zrobiłem tak 12000 może 15000km i nic się nie dzieje. :)

no ale jakby policzyć obwody...to są inne ?

Różnica to 0,7% :)

Opublikowano

czy dystanse na przedniej osi i tylnej przy quattro musża być identyczne? Felgi, opony muszą i to rozumiem bezsprzecznie, ale jak tył postawie o 5 mm szerzej na stronę?

Ani dystanse, ani felgi, ani opony nie muszą być identyczne. Drugi sezon latam na 9" + 225/35-19 i 10" + 255/30-19. Zrobiłem tak 12000 może 15000km i nic się nie dzieje. :)

no ale jakby policzyć obwody...to są inne ?

4,5mm różnicy na obwodzie, dla dyferencjału to nie robi kłopotu

Opublikowano

Panowie jestem po zmianie drążka stabilizatora tył oraz dwóch stabilizatorów, który były maksymalnie wybite.

Przy dokręcaniu drążka ukręciła mi się jedna z dwóch srub, czy można póki co tak śmigać?

a drugie pytanie, to czy zakładając dystanse powiedzmy 10mm, nie wpływa to na ustawienie zachowania auta? wkońcu fabrycznie zostało chyba obliczone to ustawienie kół

nie ma to wpływu, ale 10 mm to cieżko z centrowaniem, miałem 3 sezony bez centrowania ale felga trzyma sie dosłownie na 3 mm piasty.

Co mają powiedziec Ci co maja felgi 9-10J :decayed: jakoś sie jezdzi

Opublikowano

Panowie ta listwa bagażnika co jest w chromie występuje też w ori w kolorze czarnym??

8E5807443, dodatkowo 5PV to oznaczenie czarnej.

Opublikowano

MaxsterRR, Kaju, Booster dzięki za odpowiedzi:) Odnosnie tych felg i opon to zgoda - jakby się nad tym zastanowić to faktycznie przy doborze zbliżonych rozmiarowo po średnicy zewnętrznej kompletów nie będzie problemu, to logiczne w sumie. Nie wiem czemu o tym nie pomyślałem :facepalm:

Edytowane przez s3ns

Opublikowano

Panowie ta listwa bagażnika co jest w chromie występuje też w ori w kolorze czarnym??

8E5807443, dodatkowo 5PV to oznaczenie czarnej.
Podziękował kolego
Opublikowano

Panowie kompletny zbiorniczek pod siku lamp z pompkami do benzynowca mam w posiadaniu całość oddam za 130zł z wysyłką w cenie, pompki właśnie sprawdzałem - ganiają obie. fotki:

d0a436624913588b1d6f05cf69debaab.jpg

c91c3793e4da21ff077dfb33cedf0910.jpg

Opublikowano

Nie chcesz samej pompki oddać, szukam nr pompki 3b7 955 681

Opublikowano

Ps chcem Twoje koła.

które? :decayed:

Opublikowano

Jestem na tym forum od pięciu lat i nie mogę uwierzyć w to że jedna osoba, czyli Ty, w dwa tygodnie położyła je na łopatki. Przez pięć lat widziałem moze 10 Twoich wpisów w b5b i divisionie, teraz jesteś Panem i Władcą. Brawo, tak dalej.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Mam zdecydowanie odmienne wrażenie. Forum wreszcie normalnieje :)

(...)

a drugie pytanie, to czy zakładając dystanse powiedzmy 10mm, nie wpływa to na ustawienie zachowania auta? w końcu fabrycznie zostało chyba obliczone to ustawienie kół

Jest szkoła, która mówi, że ma wpływ i to negatywny na zawias i łożyska jak każde zwiększenie masy nieresorowanej na końcach osi. Wszystkie elementy muszą być pod kontem siebie dobierane. Zwróćcie uwagę, że wahacze w B7 z zaciskami pod tarcze 320 mają inne numery niż w B6 pod 312.

I jest druga szkoła, która mówi, że każdy przypadek powinien być analizowany indywidualnie, że zawsze projektant i producent na poszczególnych częściach czy układach przewidują margines tolerancji (inaczej standaryzacja produkcji byłaby fikcją i koszty byłyby horrendalne) i że jeśli zmiana jest nieznaczna i mieści się w owym marginesie nie powinno być problemu.

Edytowane przez Suli

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.