Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, turzol napisał:

Coś w tym jest. Przez ostatnie 3 miesiące przymierzałem się do kilkunastu aut - B7, B8, A6 C6, Volvo XC60, BMW F10, Lexus RX, VW CC, Passat B7 i wiele innych. W każdym było jakieś ale i nie czułem się w nich jak "w domu". B6 ma swój klimat i gdybym miał kupić sobie zabawkę na weekendy to byłoby to zapewne S4 B6 :)

A z tych modeli co byś wybrał? Jednak któryś musiał się wyróżnić : ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

2 minuty temu, Rabbi napisał:

A tą B8 3.0TDI w automacie znalazłeś w końcu?

Niestety, same śmietniki trafiałem. Za coś sensownego trzeba dać 60K, a za przedlifta i ten rocznik to lekka przesada no ale tak wygląda rynek. Stwierdziłem, że odczekam z 2 lata i kupie Q5 albo C7 jak już będzie mnie na nie stać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, WydRos napisał:

A z tych modeli co byś wybrał? Jednak któryś musiał się wyróżnić : ) 

Q5 zdecydowanie fajny, z wszystkich pseudo SUVów najlepiej się prowadzi i silnik 3.0TDI jest wręcz dla niego skrojony. C7 kosmos, mega dobre auto. Jak się bujnąłem 3.0BiTDI to nie chciałem wysiadać :) Wada jest taka że bez 90-100K za coś sensownego w Q nie podchodzić. 2.0TDI w ośce już jest osiągalny ale bez emocji, takich jakie daje V6.

Z nie Audi najlepsze wrażenie zrobiła na mnie KIA Sportage, serio za te pieniądze super opcja gdyby nie ten paskudny środek to prawie bym ją kupił :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, turzol napisał:

Q5 zdecydowanie fajny, z wszystkich pseudo SUVów najlepiej się prowadzi i silnik 3.0TDI jest wręcz dla niego skrojony. C7 kosmos, mega dobre auto. Jak się bujnąłem 3.0BiTDI to nie chciałem wysiadać :) Wada jest taka że bez 90-100K za coś sensownego w Q nie podchodzić. 2.0TDI w ośce już jest osiągalny ale bez emocji, takich jakie daje V6.

Z nie Audi najlepsze wrażenie zrobiła na mnie KIA Sportage, serio za te pieniądze super opcja gdyby nie ten paskudny środek to prawie bym ją kupił :wink:

 

Wow , o Q nawet nie myślalem : ) 

mowisz o SUVach teraz widze : ) sportage i Q, do tego 3.0BI to już w ogóle hehe za ta cenę chyba wolałbym c7 allroad albo zwykła z Drive Select :eusathink:

Edytowane przez WydRos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, turzol napisał:

Z nie Audi najlepsze wrażenie zrobiła na mnie KIA Sportage, serio za te pieniądze super opcja gdyby nie ten paskudny środek to prawie bym ją kupił :wink:

Może ta nowa Kia Stinger? ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, turzol napisał:

Q5 zdecydowanie fajny, z wszystkich pseudo SUVów najlepiej się prowadzi i silnik 3.0TDI jest wręcz dla niego skrojony. C7 kosmos, mega dobre auto. Jak się bujnąłem 3.0BiTDI to nie chciałem wysiadać :) Wada jest taka że bez 90-100K za coś sensownego w Q nie podchodzić. 2.0TDI w ośce już jest osiągalny ale bez emocji, takich jakie daje V6.

Z nie Audi najlepsze wrażenie zrobiła na mnie KIA Sportage, serio za te pieniądze super opcja gdyby nie ten paskudny środek to prawie bym ją kupił :wink:

 

Z rozsądnego zakupu.....to chyba tylko a6c6 w s-line po lifcie. Jakieś 3.0 w ropie. Zaje...sty samochód. Jeśli trafisz na dobrym wyposażeniu,  to zapomnisz o B6. Z resztą tych dwóch aut nie ma co ze sobą zestawiać.  To są dwie różne linie.

Ale A6 Tobie polecam, ja jestem mega zadowolony.....mimo ze tylko dwa litry i nie full wypas ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, turzol napisał:

Po prawie 7 latach pożegnałem B6 :cry: Jak żyć?

Długo i na bogato :D Obczaj Skodę Octavie 3/ Golfa 7 po 2013 roku (2.0 TDI 150KM) ;)  lub Superba 2.0TDI 170KM, nie wymieniłeś ich na liście przeglądanych aut

Aczkolwiek posiadając Golfa brakuje mi kilku rzeczy, które nawet A4B6 z 2000r miała a nie można dołożyć jako opcję do Golfa, albo nie znalazłem... Np. podświetlanie przestrzeni nóg wszystkich foteli a nie tylko przednich... Podświetlanie przestrzeni pod drzwiami... Subwoofera :facepalm: Składanych lusterek - są albo grzane albo składane... 

Za to silnik w porównaniu do 2.0 ALT to niebo a ziemia :decayed: No i brak wielowahacza, jak dla mnie na duży plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grzes283 napisał:

Z rozsądnego zakupu.....to chyba tylko a6c6 w s-line po lifcie. Jakieś 3.0 w ropie. Zaje...sty samochód. Jeśli trafisz na dobrym wyposażeniu,  to zapomnisz o B6. Z resztą tych dwóch aut nie ma co ze sobą zestawiać.  To są dwie różne linie.

Ale A6 Tobie polecam, ja jestem mega zadowolony.....mimo ze tylko dwa litry i nie full wypas ;-)

Rozrząd 3.0tdi w polifcie jest bardziej wytrzymały niż w przedlift??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd 3.0tdi w polifcie jest bardziej wytrzymały niż w przedlift??
500 tyś spokojnie zrobisz

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, polift wytrzyma spokojnie 0.5 mln. Przedlift może się posypać po 200 tyś. Szukałem a6c6 po lifcie z 2.7 lub 3.0, trafił się 2.0 caha 170. Po jeździe próbnej wziąłem i też jestem mega zadowolony. Zdrowy cr, program i wypluje 200km 450 nm. Tylko już teraz 2 i 3 zrywa kapcie na mokrym, jednak auto głównie na autostradach użytkowane d5addeee77131f3a176f82f6975c6ce4.jpg

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mlodziak22 napisał:

Rozrząd 3.0tdi w polifcie jest bardziej wytrzymały niż w przedlift??

Niby tak. Po liftowa 3.0 jest poprawiona, ale jak to sie ma do rzeczywistości to nie wiem. Dlatego kupiłem 2.0 hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xsebo1 napisał:

Tak, polift wytrzyma spokojnie 0.5 mln. Przedlift może się posypać po 200 tyś. Szukałem a6c6 po lifcie z 2.7 lub 3.0, trafił się 2.0 caha 170. Po jeździe próbnej wziąłem i też jestem mega zadowolony. Zdrowy cr, program i wypluje 200km 450 nm. Tylko już teraz 2 i 3 zrywa kapcie na mokrym, jednak auto głównie na autostradach użytkowane d5addeee77131f3a176f82f6975c6ce4.jpg

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
 

Ja też mam 170, zamuloną kapciem 245 i jakoś daje radę. Gdyby nie multitron to bym wgrał program i byłoby super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2017 o 16:17, bjoern napisał:

Mogłaby być MS design bo jest większa niż sline, ale rieger jest jeszcze wyższa :D 

Dostałem MS Design, 200zł

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 170, zamuloną kapciem 245 i jakoś daje radę. Gdyby nie multitron to bym wgrał program i byłoby super. 
Słyszałem opinie tunerów, A6 c6 od 2010 2.0 caha mają 177 km 385 nm fabrycznie. Może po wytknieciu niemieckim koncernom nietrzymanie norm, załadowali najnowszy soft do tego silnika i tyle. W papierach mam certyfikat wizyty w aso i zgodność z normami

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xsebo1 napisał:

Słyszałem opinie tunerów, A6 c6 od 2010 2.0 caha mają 177 km 385 nm fabrycznie. Może po wytknieciu niemieckim koncernom nietrzymanie norm, załadowali najnowszy soft do tego silnika i tyle. W papierach mam certyfikat wizyty w aso i zgodność z normami

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
 

Moja jest z 2010 caha i ma 170KM....nie pamietam, chyba 360Nm. Znajomy w passacie b6 ma 170 KM zrobione na 196 KM i dosłownie ten samochód zapierda...a. Też chciałem soft ogarnąć, ale szybko mnie sprowadzili na ziemię. Ponoć przy multitroniku grozi to posypaniem się skrzyni. Nie wiem jak to ugryźć. Z drugiej strony nie popierda...am autem od swiateł do swiateł. Taki program miałby dać swobodę przy wyprzedzaniu itd.....ogólnie mówiąc nie katowałbym skrzyni więc może i nie posypała by się....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie katalogowo było 170 km i 350 nm, ale była afera koncernu vag co do nie trzymania norm spalin. Serwisowane auta powedrowały do Aso, na zmianę softu. U mnie manual i serwis do końca, obecnie 172tkm. Zbiera się dobrze, do montażu quattto trzeba by pompę ABS i skrzynie wymieniać? Ponoć koszt 5 tys, ktoś z forum zmieniał

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka kolektora ssącego papierowa ELRING 630.970

Czy ta uszczelka mi podejdzie do BFB zamiast ELRING 080.990? - dostałem od B5 a nie bardzo mam czas jechać wymieniać, wygląda prawie identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2017 o 13:10, xsebo1 napisał:

500 tyś spokojnie zrobisz

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
 

Jeden rabin powie tak a inny powie nie. Znajomemu padł po jakiś 120kkm (100% ori przebieg) i to w C7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś takoe zabawki pozakładane u siebie? Fajna alternatywa cenowa w porównaniu do ori i + że wskazania mamy na apce w telefonie, dodatkowo temp i ciśnienie z dokładnością do 0.1 chyba.

 

Najnowszy Uniwersalny TPMS Bluetooth Android/iOS Telefon Auto Tire Pressure Monitor 4 Czujników W/EX Bluetooth Low Energy Alarm Opieki
http://s.aliexpress.com/myYVRJ7n
(from AliExpress Android)

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...