Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Siłownia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja tam atakuje biceps przeważnie małymi ciężarami 12->10->8 i lepiej spompuje łapę niż większym. Większe też zarzucam, ale wtedy nie mogę tak dokładnie wyczuć ciężaru i mniej ładuje.

  • Odpowiedzi 7,8 tys.
  • Wyświetleń 386,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Panowie, miałbym gorącą prośbę, aby ktoś dobrze rozeznany w temacie ułożył mi plan treningowy, uwaga... na dwa dni w tygodniu.

Nie chciałbym pominąć żadnej z grup mięśniowych, a nie wiem jak to sensownie rozgryźć żeby wszystko ładnie za sobą grało.

Do tej pory mogłem sobie pozwolić na treningi trzy razy w tygodniu, gdzie wszystko ładnie miałem ze sobą dograne.

Teraz ze względu na coraz więcej obowiązków, nie będę w stanie wygospodarować więcej czasu.

Mój staż treningowy to ok 5 lat z małymi przerwami, waga 92kg przy wzroście 192cm: jestem dość dobrze zbudowany, aczkolwiek chciiałbym złapać jeszcze ok 5-8kg masy.

Przez ten czas ćwiczyłem na siłowniach amatorskich u siebie w domu i na małej hali sportowej praktycznie tylko i wyłącznie na wolnych ciężarach, bez dostępu do profesjonalnych maszyn, teraz jedynie zmienia mi się to że będę miał blisko miejsca pracy siłownię z naprawdę konkretnym sprzętem i to chciałbym wykorzystać.

Jeśli ktoś mógłby podzielić się doświadczeniem to zamieniam się w "słuch"

Edytowane przez cacek89

Opublikowano

Mając do dyspozycji jedynie 2 dni powinieneś robić 2 razy trening całego ciała czyli np:

Przysiady ze sztangą 3x8

Wyciskanie sztangi na ławce (klata) 3×8

Martwy ciąg 3x8

Wyciskanie sztangi lub hantli (za głowy lub z przodu) 3×8

Wiosłowanie (w opadzie lub maszyna) 3×8

Podiąganie na drążku 3x8

W ten sposób przetrenujesz wszystkie grupy mięśniowe. Idealnie byłoby np. wtorek i sobotę że był czas na regenerację.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

uważasz że tak będzie najlepiej? wydaje mi się że plan który przedstawiłeś jest czysto ogólnorozwojowy, nie sądzisz?

myślałem żeby może przeplatać treningi w taki sposób że:

wtorek: nogi+barki

sobota: plecy+triceps

wtorek:: klatka+biceps

sobota: nogi+barki

wtorek: plecy+triceps

sobota:klatka+biceps

i tak dalej i tak dalej.... powracając do następnej danej partii w najbliższy dzień treningowy

Jedyny minusem to chyba zbyt długie przerwy pomiędzy ćwiczonymi partiami :/

jakim ćwiczeniem mógłbym zastąpić martwy ciąg (mam problemy z lędźwiami i wolałbym unikać tego ćwiczenia)?

Opublikowano

Ja też bym polecił trening całego ciała jak pisał Muskel. Nic lepszego nie wymyślisz na 2 dni! ewentualnie dodać po serii itp.

Martwego nie zastąpisz niczym w 100%, bo to ćwiczenie pobudzające całe ciało. Może zła technika, długa przerwa, zbyt duży ciężar i stąd bóle? Rozwiązania to mniejszy ciężar martwego, a więcej serii. Możesz spróbować zrobić tak jakby martwy z hantlami lub samymi talerzami, zawsze to inne umiejscowienie środka ciężkości. Ostatnie to ławka rzymska tam przećwiczysz/wzmocnisz tylko lędźwia. [wtedy na pewno dołożyć coś na nogi] Też kiedyś miałem problemy z kręgosłupem po wypadku, omijałem martwy szerokim łukiem,bo po ćwiczeniu tragedia ale wróciłem do podstaw, czyli pod okiem trenera technika, mniejszy ciężar więcej serii. Nie wiem gdzie był błąd ale z czasem przeszło, teraz już normalnie wszystko robię.

Edytowane przez Steav

Opublikowano

Tak jak Steav napisał, mniejszy ciężar a poprawna technika. Co drugi tydzień nie ma sensu moim zdaniem. 2 Dni w tygodniu tylko wten sposób można wszystko przetrenować. Może ktoś ma inne sugestie ale ja ten sposób wybrałbym dla siebie.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Cwiczylem 1.5 miesiaca 3 x w tyg wsystkie partie miesniowe i teraz zaczynam trening poszczegolnych partii miesniowych tzn w

poniedzialek biceps, klata, nogi

sroda plecy, triceps, barki

piatek biceps,klata,nogi

Czy taki plan treningowy bedzie dobry? Czy na pozbycie sie 2, 3 kg z brzucha pomaga brzuszki?

Edytowane przez damian19886

Opublikowano

Może zła technika, długa przerwa, zbyt duży ciężar i stąd bóle?

to jest kwestia wrodzona... bardzo szybko urosłem w okresie dojrzewania i nie wykształciły mi się odpowiednio jakieś kręgi w lędźwiach :/

Opublikowano

Cwiczylem 1.5 miesiaca 3 x w tyg wsystkie partie miesniowe i teraz zaczynam trening poszczegolnych partii miesniowych tzn w

poniedzialek biceps, klata, nogi

sroda plecy, triceps, barki

piatek biceps,klata,nogi

Czy taki plan treningowy bedzie dobry? Czy na pozbycie sie 2, 3 kg z brzucha pomaga brzuszki?

Na pozbycie się brzucha to pomaga dieta.

Jakbym miał ćwiczyć 3x w tyg to dla mnie byłoby najlepiej

- Klata,tric,bic

- Plecy,brzuch

-barki, nogi + najsłabsza partia na powtórkę

Opublikowano

Diete jakas tam stosuje ale ciezko jest jak sie pracuje. Chcialbym wlasnie biceps i klate by te partie podkreslic najwiecej czy jak bede je cwiczyc 2 razy w tyg to lepiej niz 1 w tyg?

Opublikowano

Możesz robić jednego dnia biceps innego drążek np przy którym też biceps pracuje. Tzn ogólnie przy robieniu większości ćwiczeń na plecy pracuje bicepsik ;).

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bongod

Opublikowano

podpytam znajomego fizjoterapeutę, może coś poradzi. dam znać.

Info od kolegi: Jeśli dasz radę to robić na małym ciężarze i wolne ruchy tego martwego. Jak boli to odpuścić całkowicie i zamienić na ławkę rzymską. Ważne co powiedział, to byś miał siłę w proporcjach 2;3 tzn brzuch słabszy od pleców, bo jeśli brzuch silniejszy to pogłębiasz wadę [podobno wiele osób w takich sytuacjach katuje brzuch, a lajtowo traktują plecy]. w brzuchu wzmocnić wewnętrzne i skosy. :wink:

Edytowane przez Steav

Opublikowano

Kupiłem Beta alaninę. Wziąłem parę razy i zauważyłem ( prócz wkrwiającego swędzenia ) że zamiast lepiej działać to chodzę wkurzony, telepie mi kichami, i czuję taki głód prawie do porzygu.. Też tak Was tłucze po tym ?

Opublikowano

Nie :)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Zacytuję tekst z las Vegas parano,, za dużo tego wziąłeś ":D

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Kupiłem Beta alaninę. Wziąłem parę razy i zauważyłem ( prócz wkrwiającego swędzenia ) że zamiast lepiej działać to chodzę wkurzony, telepie mi kichami, i czuję taki głód prawie do porzygu.. Też tak Was tłucze po tym ?

Ja zeżarłem kiedyś puszkę(nie na raz oczywiście ) i zero skutków, zarówno pozytywnich jak i negatywnych. Strata kasy.

Kupiłem Beta alaninę. Wziąłem parę razy i zauważyłem ( prócz wkrwiającego swędzenia ) że zamiast lepiej działać to chodzę wkurzony, telepie mi kichami, i czuję taki głód prawie do porzygu.. Też tak Was tłucze po tym ?

Ja zeżarłem kiedyś puszkę(nie na raz oczywiście ) i zero skutków, zarówno pozytywnich jak i negatywnych. Strata kasy.

Jak chcecie raz na jakiś czas dobrego kopa na treningu to polecam Unstoppable firmy Dedicated. Przedtreningówka z DMBA wiec tutaj ostrożnie z dawkowaniem i nie jest to produkt na każdy trening. Raz na jakiś czas można zapodać żeby wcisnąć z siebie 120%

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Beta obok kreatyny jest najlepiej przebadanym suplementem zwiekszajacym sile. Mi tam dobrze sie to bralo, szczegolnie w polaczeniu z aakg

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

A na mase polecacie jakis dobry suplement?

Opublikowano

No to że Beta swędzi to mały wiór..ale na kichy mi siada paskudnie.

Opublikowano

U mnie beta działa bez fajerwerków ale na + Prócz swędzenia żadnych ubocznych skutków :grin: Nie każdemu wszystko pasuje. Mi np shock therapy ni specjalnie pobudzał, a flaki wariowały. Może po testuj innego producenta. Ja ostatnio miałem z sfd. Ogólnie przymierzam się do brania tylko kreatyny i białka celem uzupełnienia diety. Kupa kasy na te suple idzie i nic więcej :) Za kilka stów lepiej sobie dietę urozmaicić.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.