Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, za odgrzebywanie topica ale czy ktos się orientuje czy powierzchnia dachu ma wplyw na strojenie, działanie i odbieranie Cb radia bo nie wiem czy zestrojony zestaw na a4 avant moge od razu przerzucić na coś wielkosci A3??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trochę ma ale przy magnesówkach nie powinno to mieć większego wpływu. A na pewno ma n atyle mały wpływ żeby nie zakłócać innych użytkowników i nie uszkodzić sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie ten otwor z lewej strony jest do d*py na radio bo jak jade to czesto trzeba zmiejszac szumy czy sobie podglaszac a nawet trzymac gruszke a lewa reka to ciezko troszke, a zwlasza ze jeszcze bym mial pod kierownicom gdzies tam szukac wogule bez sensu. moj alan idealnie tam pasuje ale kuzwa tak jak sprobowalem czy to bedzie wogule funkcjonalne to odpada.

ja swoje radyjko zamiescilem zboku zmieniarki do biegow :D nic nie przeszkadza dwie male dziurki ktorych nawet nie bedzie widac. antene mam tylko dluga ponad 2,20 m :naughty: troszke przydluga na magnes ale slysza mnie idealnie do 20- 30 km zaleznie od pogody. kiedys nawet z gosciem gadalem 50 km odemnie byl ale mniejsza oto.

druga rzecz z rysami anteny magnetycznej. no jak ciagacie ta antene po aucie to sie nie dziwie ale kuzwa jak ja poloze antene w jednym miejscu to ona nie ma prawa sie przesunac wiec mi takich idiotyzmow nie wbijajcie.

wiem ze sa imbecyle ktorzy jak sciagaja antene nie maja za duzo sily i ja szoruja po aucie ale to juz nie jest wina anteny.

to by bylo na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki zestaw http://www.allegro.pl/item316341103_cb_uniden_pro_520_xl_520xl_hustler_ic_100_wtyk.html tylko czytając wasze wypowiedzi to wynika z nich, że ten Uniden nie ma homologacji. Gaść z allegro twierdzi, że ma (?) to w końcu jak jest, sprzedawca bajeruje czy coś się zmieniło?

Tu jest to samo radio z antena 30 cm http://www.allegro.pl/item317242007_uniden_520_sirio_micro_jak_president_georgia_.html który zestaw jest lepszy jeśli chodzi o jakość (zasięg mniej mnie interesuje), antene mam zamiarm wozić na bagażniku, chociaz ta krótka mogłaby wylądować na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie lepiej chodził ci Hustler. President Georgia to taka mała antenka wg mnie nie za dużo warta (a na pewno nie swojej ceny). W aukcji jest jej odpowiednik więc rewelacji nei ma co sie spodziewać.

CO do homologacji na unidena to nie wiem czy sie to zmienniło ale do tej pory UKE nie wycofało decyzji o niedopuszczeniu do sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam już radyjko lecz słaba antenkę :( Chce ja zmienić na lemm-a . Ale nie wiem jakiego wybrać gdyż sie na tym kompletnie nie znam , wiem tylko tyle ze jest to dobra firma. Do wydania mam max 150 z przesyłka .

I do tego muszę jeszcze uchwyt na klapę jakiś kupić. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi i rady ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam już radyjko lecz słaba antenkę :( Chce ja zmienić na lemm-a . Ale nie wiem jakiego wybrać gdyż sie na tym kompletnie nie znam , wiem tylko tyle ze jest to dobra firma. Do wydania mam max 150 z przesyłka .

I do tego muszę jeszcze uchwyt na klapę jakiś kupić. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi i rady ;p

Kup sobie magnesówke,za 150 zeta można cos ciekawego wyrwać na Allegro.

Jakie radio kupiłes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazjii - czy ta antenka:

http://www.allegro.pl/item328400117_antena_cb_142cm_zasieg_30km_sirio_ml_145_vk145.html

będzie dużo lepsza od Hustlera 100 cm??

jest sens się przesiadać??

pozdrawiam

lemy zasięg bedzie lepszy niz na Hustlerze, jakieś 20 km po dobrym zestrojeniu powinno peknać( w opisie troche dołozyli :wink4:) . Kwestia czy potrzebny Ci az taki zasieg,a druga sprawa - dla wielu osób,dla mnie równiez wkurzające jest chowanie do bagaznika tak długich anten :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie polecicie anteny do 150 zł do 1 metra montażowe żeby był jak największy zasięg ?? do cb Uniden 520 xl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi sie pytanie o to czy można wykorzystać instalację (kabel) telefonii komórkowej do podłączenia radia CB z anteną CB? Chodzi o wykorzystanie kabla pociągniętego do anteny GSM. Co to za kabel, nadaje się do podłączenia sprzętu CB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi sie pytanie o to czy można wykorzystać instalację (kabel) telefonii komórkowej do podłączenia radia CB z anteną CB? Chodzi o wykorzystanie kabla pociągniętego do anteny GSM. Co to za kabel, nadaje się do podłączenia sprzętu CB?

Powinien to byc koncentryk 50 Ohm,prawdopodobnie właśnie taki jest stosowany do anten gsm,zobacz oznaczenia na tym kablu,powinno byc RG58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie sprzedałem mojego wysłużonego uniden 510 i chce teraz coś kupić, w sumie to chyba przesiądę się na model wyższy czyli 520xl ale czy tak jak tu gdzieś czytałem że on tak "sieje" po kanałach? antenkę chyba kupię taką samą jak miałem czyli WILSON LITTLE WILL bo się sprawdziła.ale może coś doradzicie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam radio alana 102 i do tego antene hustlera 100 w zupełności mi wystarczy bo po co mam zbierać zbedne informacje z odległości 30km jak wystarczy mi z 5 a i tak wiem na bieżąco o sytuacji na drodze :wink4: co do miejsca w którym sie znajduje to po lewej stronie jest półeczka idealnie sie w nia zmieściło natomiast gruszka jest przymocowana na środkowej kratce wentylacyjnej czyli obsługiwana jest prawą ręką :tongue4: ps smiesza mnie anteny 200cm bo na nich to można nawet rydzyka odbierać :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja bym proponował Uniden PRO 520 XL mam ją od roku antena ,,magnesówka "ANTENA MAGNETYCZNA CB SUNKER ELITE dł.anteny 1M ! jest naprawde oki , a wybrałem uniden dlatego bo ta firma produkuje prezydenta a jak wiemy należy do czołówki CB , antene trzeba ustawić na mierniku tzw.SWR

Pozdrawiam[br]Dopisany: 24 Marzec 2008, 00:09 _________________________________________________Witam ponownie mam jeszcze dobrą rade pod antene magnesówke naklej folie ochronną na dach jest dostępna na alegro to pare groszy a malowanie dachu ......... :doh1: więcej wyniesie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...