Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Paliwo w cenie 5zł/l - już niedługo na każdej stacji.


verus

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano w radiu słyszałem dyskusję na ten temat. Wniosek był taki, iż po nowym roku cena paliwa w granicach 5zł/l będzie normą. Spowodują to między innymi wyższy VAT oraz kilka innych czynników związanych z machiną administracyjno-państwowo-mafijną. Niestety nie są to wróżby czy przepowiednie ale realna rzeczywistość, która już jest na niektórych stacjach. Wczoraj w Krakowie widziałem ON za 4,67.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w okolicach wawy na shelu za 4.69 tankowalem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kwartał roku tak straszą, w tamtym roku tez tak miało być :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie ;) przed nami najważniejsze wybory - PARLAMENTARNE !:) do tego czasu będą dużo "szczekać", ale mało "gryźć" ... miejmy nadzieję :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kwartał roku tak straszą, w tamtym roku tez tak miało być :gwizdanie:

Teraz nie straszą.

Nie zdziwie sie jak po nowym roku dalej bedą normalne ceny od 4,30 do 4,80 w tamtym roku też "wtedy nie straszyli" :gwizdanie:

też trąbili w radiu TV i na forum były wątki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tankowałem w sobotę Vervę ON za 4,54... pocieszam się tylko myślą, że u nas paliwo i tak jest tanie w porównaniu np do Niemiec :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wystarczy ze chcą wprowadzic zakaz odliczania VATu z paliwa dla aut poniżej 3,5 tony :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wystarczy ze chcą wprowadzic zakaz odliczania VATu z paliwa dla aut poniżej 3,5 tony :/

:shocked:

;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi

http://podatki.onet.pl/sejm-za-ograniczeniem-odliczenia-vat-dla-aut-z-kra,19925,4015412,1,agencyjne-detal

ale boje sie ze świnie z wiejskiej sie przyzwyczają i po dwóch latach zapomną aby przywróćić odliczanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Rząd już nas załatwił od 1 stycznia zapominamy o 22% taniej za ON na 2 lata

A znając życie już na zawsze ale tak sobie wybraliśmy więc na co narzekamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ameryce paliwo po 1,50 zł za litr i narzekają że im drogo :cool1: kumpel mówił , że jakby było po tyle co u nas to wyszliby chyba na ulice z bronią :piroman::lol1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ameryce paliwo po 1,50 zł za litr i narzekają że im drogo :cool1: kumpel mówił , że jakby było po tyle co u nas to wyszliby chyba na ulice z bronią :piroman::lol1:

Jak by Polska tzymala łape na tylu złożach ropy to tez bysmy mieli po 1.5 :):decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewidziane przez nowelizację zmiany zakładają, że od 1 stycznia 2011 r. do 1 stycznia 2013 r. prawem do pełnego odliczenia VAT będzie objęty zakup samochodów o dopuszczalnej ładowności powyżej 500 kg, jeżeli ze świadectwa homologacji producenta lub importera takiego auta będzie wynikać, że nie są to samochody osobowe.

To mam rozumieć jeśli mam A4 z homologacją cieżarową i w dowodzie wbite ładowność 550kg to mam dalej prawo do odliczenia pełnego podatku przy sprzedaży

Czy jednak 60% :mysli:

Nabywcy samochodów osobowych z kratką, co do których dziś przysługuje pełne odliczenie VAT, będą mogli odliczyć 60 proc. kwoty VAT zawartej w fakturze, ale nie więcej, niż 6 tys. zł. Oznacza to, że sytuacja podatników, którzy kupują samochody z kratką będzie taka sama, jak podatników, którzy kupują samochody osobowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...