Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strefa motocyklistów


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, znacie jakieś dobre fora o tematyce crosowej, najlepiej PL ?:whistling:

Forum Motocross'owe - www.MotoX.com.pl - Motocross FMX MX Strona główna forum

dzięki:wink:

na czym jezdzisz ?

nie wiem czy warto pisać, bo trochę wstyd:facepalm:

obecnie mam Yamahe XT 125R z 2007r i od czasu do czasu jeździłem kuzyna "szatanem" YZF 450.

Teraz chcę kupić nową Yamahę WR 450F ale muszę jeszcze o niej trochę poczytać i dowiedzieć się jak ją odblokować/przerobić do możliwości takich jak oferuje YZF:decayed:

Na prawdę nie polecam WR. Siedzę w temacie Cross/Enduro, sprzedaję do tego części. Yamaha ma cholernie wygórowane ceny. Przy późniejszej eksploatacji daje w dupe;/

Jeśli przymierzasz się do nowego motocykla to z czystym sumieniem polecam Ci EXC właściwie w każdej pojemności ale zwłaszcza model 350 EXC-F jeśli chcesz 4T (czego osobiście jestem przeciwnikiem:P) albo EXC 250/300 2T

Z drugiej zaś strony przesiadka z XT 125 R na hard enduro 450 może być dość bolesna, te motocykle nie wybaczają... Nie lepiej lecieć stopniowo?

I jeszcze coś od siebie, miał ktoś styczność z Aprilia Pegaso 650 z lat 2000-2004. Nie koniecznie znam się na turystykach a padre nie koniecznie chce jeździć na R1 więc muszę mu coś doradzić...

Z góry dzięki:)

Interesują mnie Yamahy bo połowa mojego kuzynostwa nimi jeździ i każdy zadowolony. Poza tym od lat znam właściciela salonu Yamaha i zawsze jakąś zniżkę da na części czy moto.

WR450 to siostra wyczynówki YZF450, a te są ścisłą czołówką w tej klasie.

Oczywiście nie odrzucam innych marek moto, ale jakoś tak mnie ciągnie do "niebieskich" dwóch kółek:decayed:

Odnośnie przesiadki z XT125 na 450 to już tego doświadczyłem i powiem szczerze, że na początku bałem się tak dużej pojemności, na każdym biegu rwie do góry, a z tylnego koła po lekkiej przygazówce leci fontanna piachu. trochę pojeździłem i teraz jak siadam na xt to tak jak na rower z silnikiem od kosiarki...:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kuzyn ma takiego cudaka:

http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/30/68/47/84/3068478496

po godzinnej jedzie po lesie i plaży nie czułem rąk i bolały mnie wszystkie flaki :facepalm::kox::kox::kox:

idealna przesiadka ze 125 na 250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja Was witam choć jeżdżę Maxi Aprilia Scarabeo 500 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!! Ja pogonilem swoja 636 niedawno... mialem sobie darowac ten sezon ze wzgledu na prace ale jak soe robi teraz cieplej to nie wiem czy wytrzymam... ale kusi mnie teraz na supermoto. Bawil sie tym ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja troche pojezdzilem po torze na supermoto (yzf450) ... fajna zajawka :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wcale nie mialem doczynienia z wiekszym enduro... yamahe dt125 kiedys mialem ale z 450to niewiele wspolnego ma. Bo plastik to chyba nie dla mnie... slabe drogi w okolicy. A zreszta jezdzi troche tego. A taki sm to niezla perspektywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było, że motocykl to tylko frajda, wracam dziś z moją z obiadu u mojej matki, wszystko fajnie gadka się klei i nagle ni stąd ni z owąd temat mojego koła, moja do mnie: sprzedałeś ? ja odpowiadam ale co ? no jak co ten motor, ja odpowiadam - nie, i poleciała seria pytań pt jaki masz motor, który rok, za ile wystawiłeś, ile stoją podobne itd itp - miałem jaja i powiedziałem stanowczo NIE SPRZEDAJĘ i tak od g 20 nie odezwała się do mnie ani słowem - ale to pewnie dlatego, że jest w ciąży :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było, że motocykl to tylko frajda, wracam dziś z moją z obiadu u mojej matki, wszystko fajnie gadka się klei i nagle ni stąd ni z owąd temat mojego koła, moja do mnie: sprzedałeś ? ja odpowiadam ale co ? no jak co ten motor, ja odpowiadam - nie, i poleciała seria pytań pt jaki masz motor, który rok, za ile wystawiłeś, ile stoją podobne itd itp - miałem jaja i powiedziałem stanowczo NIE SPRZEDAJĘ i tak od g 20 nie odezwała się do mnie ani słowem - ale to pewnie dlatego, że jest w ciąży :grin:

:git:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdzie jej :facepalm:

a jak nie to Jej powiem albo Ona albo motor :polew:

---------- Post dopisany at 23:41 ---------- Poprzedni post napisany at 23:07 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie jak Jej nagle poziom wiedzy motoryzacyjnej wzrósł, jaki model ile takie chodzą, za ile wystawiłeś itp. a jak coś trzeba to pewnie nie wie nawet na które koła audi ciągnie. Moja żoneczka tak ma. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie jak Jej nagle poziom wiedzy motoryzacyjnej zwrósł, jaki model ile takie chodzą, za ile wystawiłeś itp. a jak coś trzeba to pewnie nie wie nawet na które koła audi ciągnie. Moja żoneczka tak ma. :D

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin dzisiaj na moto las,tor,itp. jestem wykończony :glupek2: za dużo po przerwie zimowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło mnie na poligonie w Rakowie wczoraj był rajd off-road'owy :naughty: crossy, quady, terenówki, ciężarówki... wszystko było :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin dzisiaj na moto las,tor,itp. jestem wykończony :glupek2: za dużo po przerwie zimowej

a u nas psiarnia, śnieg i ziąb :decayed:

ale przynajmniej Q sie przydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś rano koło 6-tej jadę do pracy na termometrze minus 21oC i co widzę?:shock3:

jedzie koleś na skuterze z zaszronioną szybką w kasku:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie niektorym nie przeszkadza zima. No ja jestem poza polska wiec nie wiem jak tam sytuacja, ale podobno tez doj**alo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprzęty już przygotowane do sezonu

SAM_0819.jpg

SAM_0820.jpg

Kuźwa, jak robiłem wczoraj te foty wieczorem, to na zewnątrz było -14*C :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśeli szukasz Enduro to najlepiej kupic wlasnie yamahe. Na wybor pojemności wplywa sporo czynnikow, wiec sie dobrze zastanów. Dobrze ze szukasz swiezego motocykla. :wink:

Jeżeli ktoś porównuje awaryjność i eksploatacje wrki z exc to powinien wiedzieć ze yamaha jest tańsza w zakupie ORI części niż ktm. Silnik WRki( m.in zawory) wytrzymuje dużo więcej niż EXC-r.

Prawdopodobnie się zdziwisz, gdy wsiądziesz na WRke, ponieważ zupełnie inaczej oddaje ona moc niż YZFa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...