Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

to zes zablysnal udzielajac takiej odpowiedzi, a potem sie dziwic ze temat gdzie ktos chce sie cos dowiedziec ma 278 stron...

  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Wyświetleń 782,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

To moze warto przeczytac te 278 stron? :)

Opublikowano

powodzenia ;-) ja nie narzekam na brak czasu...

Opublikowano

jaka maxymalna wartosc moze osiagnac przeplywomierz w 1.8t bfb?

wydaje mi sie ze kolo 270 g/s

ktoś gdzies to kiedys pisał..

Opublikowano

max wartość 230g/s dla MAF 461L

Opublikowano

dziekuje za konkretna odpowiedz:)

Opublikowano

Jakie to były te wtryski z Saba co pasowały do ANB ? Ma ktos numery..?

a może ktoś ma do pogonienia ?

Opublikowano

poszukaj na racingforum,ktoś wystawił ostatnio

Opublikowano

imho do anb beda pasic od volvo bo tam byly krotkie wtryski.... 0280155831 320stki, kupisz juz za ok 20zł/sztuka...

Opublikowano

czekaj czekaj w ANB sa krótkie ? takie same jak w BEX, BFB ?

patrząć na foty po numerach które podałes to jednak długie :P bynajmniej jak dla mnie :D

takie 320 to na styk pod k03s raczej ?

Edytowane przez Imhotet

Opublikowano

Tak, w ANB są krótkie, a te co podał pioteros na bank podejdą bez przeróbki do AJLa i AEBa. Choć na każdej fotce wyglądają inaczej... :eusathink:

Edytowane przez omzig

Opublikowano

0280150431 od Saaba troszkę mocniejsze .lub 0280155830 pasują po lekkiej rzeżbie.

Edytowane przez sawul

Opublikowano

Zainteresowałem się tematem wtrysków z Saaba, numer które będzie pasował do 1.8T ANB i nowszych to 0280156023 (kolor brązowy)

Kilka słów od jednego z Tunerów z Naszego forum odnośnie owych wtrysków (mam nadzieje że Daron się nie obrazi )

"Wtryski mają numer 0280156023, wydajność różnie podają jedne strony 350 inne 380, a według mnie ich faktyczna wydajność jest na poziomie 365-375cc/3bar (tak wychodzi po kalibracji na korektach paliwowych bliskich 0%).
Przykładowo przy 200-205HP na regulatorze 3barowym mają czasy 15-15.2ms/6000obr a więc przy ~19ms/6000 powinny starczyć do ~250HP - krótko mówiąc do K03s a nawet do hybryd K03s nie znajdziesz nic lepszego w tej cenie."
Ja do swojego ANB jeszcze ich nie zamontowałem, oryginalnie wtryski z ANB mają przedłużenie w formie rurki, ale auto teraz śmiga na wtryskach od BEXa które są krótkie jak te z Saaba i nie ma żadnego problemu.

Link do przykładowej aukcji z wtryskami od Saaba

http://allegro.pl/listwa-wtryskowa-kpl-0280156023-saab-9-5-2-0bt-i5029605513.html

Opublikowano

Te co podalem są dluzsze ciut ale pasują tak samo w gniazdo jak seryjne i są duzo tańsze od każdych innych, a dac 1cm podkładkę pod śruby listwy bez jej rzeźby to nie jest duży problem, wtryski czerwone Saaba 431 są długie i grube jak seryjne aeba i tam się nadają najlepiej ale są tez droższe z reguły, dlatego jak nie uda się znaleźć 023 krótkich to szukaj tych z Volvo brązowych 320 albo siwych 831 o wydajności 380ccm

Ale te co podales linka cenę maja spoko i jest to dobra okazja

Edytowane przez pioteros

Opublikowano

ja na forum u nas kupiłem te wtryski od Saaba za 120zl .. tu cena podobna.. można trafić okazje tylko trzeba czasem poczekać :)

Opublikowano

Zainteresowałem się tematem wtrysków z Saaba, numer które będzie pasował do 1.8T ANB i nowszych to 0280156023 (kolor brązowy)

rozumiem, że te wtryski które podałeś bedą również pasować P&P do BFB?

Pytam, ponieważ te z Saaba (0280156023) mają 16 Ohm a te z BEXa (06A906031BA) mają 12 Ohm.

Czy ECU w BFB poradzi sobie z tym?

Edytowane przez AB7

Opublikowano

Sam jezdziłem chwile na tych wtryskach i wieksza opornośc nie robi problemów, trzeba tylko dobrze skalibrowac w sofcie...

Opublikowano

Witam Wszystkich kolega Imhotet pytal o wtryski w moim imieniu, Wlasnie chce zamowic wtryski od saaba 0280156023 czy opornosc wtryskow to jakas duza przeszkoda? chodzi o to ze auto ma byc do uzytku codziennego bez niepotrzebnych nerwow, Auto to a6 c5 1.8t ANB + LPG z modow na chwile obecna to DP kratka w nadkolu(o ile mozna to nazwac modem)bov hybryda properfekt i soft na 180hp/280Nm, Mozna powiedziec ze k03s juz czeka na wstawienie, fmic wpadnie pewnie na lato, i teraz pytanie czy po zalozeniu turbiny i wtryskow dojade spokojnie do tunera na program bez niepotrzebnych przygód.

Opublikowano

Co do oporności, to masz odpowiedź post wyżej.

Ułóż sobie plan, żeby zmienić turbo i tego samego dnia jechać na soft.

A i wtryski zamieniasz tuż przed strojeniem.

P.S: Uzupełnij profil. :wink:

Edytowane przez omzig

Opublikowano

... no i przed programem załóż FMICa i załóż normalny zawór DV :)

Fmic pozwoli Ci przeskoczyć bariere 200-210ps i zapobiegnie temu aby auto w lato puchło od temperatury.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.