Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

koledze chodzi o dolot zimnego powietrza z zewnącz do filtra ten kanał idący nad reflektorem prawym składający się z dwóch części i jednym końcem przykręcany dwoma wkrętami do pasa przedniego

nie chodzi o tipa

Edytowane przez hopek03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Stożek jak jest to nie ma tej rury więc chyba tragedii nie będzie :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powinna byc bo skad wezmie chlodnee powietrze do dolotu ?:) spod maski, takie ktore ma juz z 50 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też się zastanawiałem nad tym :) może jest ale poprostu nie szczelnie zamknięte bo jak :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a powinna byc bo skad wezmie chlodnee powietrze do dolotu ? :) spod maski, takie ktore ma juz z 50 stopni

A IC od czego jest?

Jak przejdzie przez turbo to i tak będzie sporo więcej jak na wlocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odnośnie wydechu w 1.8T B5 ...

chce zrobić część wydechu 2.75" - do tłumików , a całą reszta wydechu od V6 - średnica 60mm.

Mam teraz DP 2.75" i tu pytanie ... czy te łączniki - flansze będą pasować. Wiem że jak Gregor10 robił mi DP to wykorzystał te flansze które był w katalizatorze.

Teraz pytanie.. jak zacząć ten wydech ? średnice będą się zgadzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem u siebie stożek pipercross to ten kanał dolotowy biegnący z pasa do puszki filtra sobie zostawiłem, odpowiednio przycinając starą puche dało się to zaadaptować. Na obecną chwilę wywaliłem stożek i wsadziłem wkładkę K&N, jakoś w B5 na stożku padały mi przepływki dlatego mnie to odrzuciło. Wkładka ma zwiększony przepływ, jeden pies co stożek a na dodatek znika problem z zaciąganiem skwaru z pod maski. Fakt dobry ic załatwia robotę a stożek w sumie nawet fajnie słychać ale jak mam znów szukać przepływek to sobie po prostu daruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka skrzynia i od czego podejdzie do 1.8t AVJ W oryginale ma oznaczenie FTZ? Chodzi mi o dłuższą z diesla i czy bedzie p&p? Modził ktoś cos :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi ten po lewej lub bardzo podobny ale musiałem go lekko przerobić jedno wyjście przespawać w inne miejsce bo nie mieściło się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek tego nie wiem .. ten z prawej Hi-Flow ma chyba 50mm


Z tego co się orientuje wlot od puchy powietrza ok 70mm z łagodnym przejściem silikonem na 50-51mm .. Więc wymiary normalnego TIPa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez tego po prawej nie dostaniesz wysyłkowo więc po co sie zastanawiać ? Wiadomo że od gregora jest lepszy i pasuje plug and play ten od bakusia slyszałem ze pod maske wepchnąć to............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze slyszales, sam mam taki i tragedia, musialem dekiel z tylu lampy szlifowac zeby TIP sie zmiescil, a i wejscie do turbo troche pod innym katem wyspawane... Takie rzeczy jak TIP, kolektor, wydech, orurowanie FMIC powinno byc robione na aucie, a nie na wysylkę...

Edytowane przez omzig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy jak TIP, kolektor, wydech, orurowanie FMIC powinno byc robione na aucie, a nie na wysylke...

Wysłane z mojego myPhone C_Smart przy użyciu Tapatalka

nie koniecznie na aucie klienta ale przynajmniej na takim samym :) ja zawsze robie na swoim a baq pewnie robi to na oko :D skoro nawet kąty sie nie zgadzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kilka stron wcześniej była rozmowa o alternatywach wtrysków do naszych 1.8T ..

Czy oprócz tych pomarańczowych z Saaba (0280156023) rzeczywiście coś innego podejdzie na 250-260ps?

Nie mówie tu o wtryskach z S3 czy TT tylko o czymś w rozsądniejszej kasie.

Coś ok. 380ccm na 3 barach by bylo dobrze wyjściowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

volvo 0280155831 tylko podkladki musisz dac pod listwe i dluzsze srubki o 8-10mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...