Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

wylot masz fi50 przy k03 i tym podobnych więc jak uważasz

im wyższy boost tym temp. rośnie

  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Wyświetleń 780,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Z tym fmicem to widze nie taka prosta sprawa :D przy turbo 50->ic 63,5 jeśli ma to sens, a jak nie to 50-50, a z drugiej większa średnia?

Opublikowano

Bjoern ja mam u siebie icka 230 i nie zauważyłem żadnego laga a w danym momencie robiłem tylko to wiec mialem porównanie przed i po. Co prawda robil mi to Grzesiu więc jestem pewien że dolozyl wszelkich starań aby było zrobione zgodnie ze sztuką ale jak Ci ktos zrobi porządnie to będzie git. Temperatura w dolocie mi spadla znacząco :)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Opublikowano

Z tym fmicem to widze nie taka prosta sprawa :D przy turbo 50->ic 63,5 jeśli ma to sens, a jak nie to 50-50, a z drugiej większa średnia?

Ja zrobiłem to tak...od k03 do ic jest 50 cały odcinek a wylot na 63 mm cały odcinek do przepustnicy........ Stara szkoła twierdziła od turbo do ic taka średnica jak wylot z turbo a od ic do przepustnicy średnice przepustnicy

Opublikowano

Tak też myślałem ;)

Opublikowano

Siema, z jakich kodów silnika moge kupić tłoki z 2.0 tfsi na stokera?



Wiem że od 2.0 200ps z b7 ale jakie jeszcze ?


Opublikowano

Np axx, cdl

Opublikowano

Do tego możesz jeszcze szukać z BWA i BPY

Opublikowano

Z tym fmicem to widze nie taka prosta sprawa :D przy turbo 50->ic 63,5 jeśli ma to sens, a jak nie to 50-50, a z drugiej większa średnia?

Ja zrobiłem to tak...od k03 do ic jest 50 cały odcinek a wylot na 63 mm cały odcinek do przepustnicy........ Stara szkoła twierdziła od turbo do ic taka średnica jak wylot z turbo a od ic do przepustnicy średnice przepustnicy
Moim skromnym zdaniem nic tym nie ugrasz, całość robisz na 63mm i jest ok.

Edytowane przez krzysiekvtec

Opublikowano

nie zaszkodzi (bo nic nie polepszy) jak srednica rury turbo-ic bedzie nawet taka sama jak wylot z turbo, zmniejsza sie niepotrzebna jeszcze na tym odcinku pojemnosc ukladu, powietrze sprezone ulega schlodzeniu dopiero w chlodnicy (i rozprezeniu) wtedy wylot z ic w strone przepustnicy bedzie jak najbardziej potrzebny o srednicy takiej jak przepustnica (wieksza tez nie ma sensu bo po co, skoro nic nie da bo dlawikiem bedzie sama przepustnica

ale wiadomo dla kogos kto to spawa, najlatwiej zrobic calosc w jednej srednicy

Opublikowano

Marcin, powiedz mi jakiego icka wkładałeś do siebie jakie wymiary.

Dlaczego ąz takie duże wtryski?

Muszę przy takich modach i normalnej jeździe dawać chłodnice oleju?

Ile ona ma rzędów i jak i jaki dałeś adapter pod filtr?

Masz jakies foty wydechu? Zależy mi żeby i mój był cichy

Opublikowano

nie zaszkodzi (bo nic nie polepszy) jak srednica rury turbo-ic bedzie nawet taka sama jak wylot z turbo, zmniejsza sie niepotrzebna jeszcze na tym odcinku pojemnosc ukladu, powietrze sprezone ulega schlodzeniu dopiero w chlodnicy (i rozprezeniu) wtedy wylot z ic w strone przepustnicy bedzie jak najbardziej potrzebny o srednicy takiej jak przepustnica (wieksza tez nie ma sensu bo po co, skoro nic nie da bo dlawikiem bedzie sama przepustnica

ale wiadomo dla kogos kto to spawa, najlatwiej zrobic calosc w jednej srednicy

Może i trochę w tym racji jest ale różnice w zaden sposób nie są odczuwalne co do wykonania nawet na rękę bo materiał tańszy samochód :) ja na dniach wykonam i tak całość 63mm układ wypełni się i tak szybko i tak :) w tym bardziej ze k03rs2 wleci
Opublikowano

nie zaszkodzi (bo nic nie polepszy) jak srednica rury turbo-ic bedzie nawet taka sama jak wylot z turbo

można też zrobić 63 z obu stron i przy turbo zastosować redukcję, przynajmniej będzie większa rura na przyszłe turbo, nie? ;)

No to podsumowując będę brał 550x230x65 czy 750x230x65 z wlotam/rurami 2,5" i będzie git?

ooo Krzysiek też takie turbo planuję w przyszłości, od gregora bierzesz? ile on za takie woła?

Edytowane przez bjoern

Opublikowano

nie zaszkodzi (bo nic nie polepszy) jak srednica rury turbo-ic bedzie nawet taka sama jak wylot z turbo

można też zrobić 63 z obu stron i przy turbo zastosować redukcję, przynajmniej będzie większa rura na przyszłe turbo, nie? ;)

No to podsumowując będę brał 550x230x65 czy 750x230x65 z wlotam/rurami 2,5" i będzie git?

ooo Krzysiek też takie turbo planuję w przyszłości, od gregora bierzesz? ile on za takie woła?[/size]

Dokładnie redukcja 63/51 1.5bara i aby syczy :D turbo gregora a cenę to juz z nim sobie dogaduje nie chce za kogos cennika dawać.

Co do rdzenia masz zamiar na torze latac? A ścigać się na 1/4 raz za razem? Ze myślisz o 700x...

Opublikowano

750x230x65 to byłby raczej wymiar całkowity, nie? ;) no to już wiem czego szukać :) 1/4 mili kto wie :D
spoko, z tym turbo to dalszy plan ;) a on wiesz może czy przyjmuje stare turbo w rozliczeniu? :decayed:

Opublikowano

To zalezy jaki stan

Opublikowano

Na wiosnę planuję podnieść moc w swoim 1.8T. Cel to 450-500Ps Jaką turbinę założyć żeby jej potencjał był dobrze wykorzystany a przy okazji turbo wstawało z jak najniższych obrotów ??

Opublikowano

Borg warner efr. Model wybierz sobie w zaleznosci od tego jaki zapas chcesz ;)

Opublikowano

nie lepiej rezac wiekszą pojemność (inny silnik) ?

dasz duze turbo zeby osiagnac taka moc, a bedzie wstawalo powyzej 4 tys dopiero bo pojemnosc niewielka

Opublikowano

Nie chcę innego silnika, poza tym Marcina opis zmotywował mnie do zrobienia strokera na 2.0 Co do zakładania turbo z zapasem to też takiego nie chcę bo będzie to kosztem późniejszego wstawania a ja chcę dążyć do jak najmniejszego laga.. więc te 500Ps to jest górna granica tego co chcę osiągnąć

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.