Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tym fmicem to widze nie taka prosta sprawa :D przy turbo 50->ic 63,5 jeśli ma to sens, a jak nie to 50-50, a z drugiej większa średnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bjoern ja mam u siebie icka 230 i nie zauważyłem żadnego laga a w danym momencie robiłem tylko to wiec mialem porównanie przed i po. Co prawda robil mi to Grzesiu więc jestem pewien że dolozyl wszelkich starań aby było zrobione zgodnie ze sztuką ale jak Ci ktos zrobi porządnie to będzie git. Temperatura w dolocie mi spadla znacząco :)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym fmicem to widze nie taka prosta sprawa :D przy turbo 50->ic 63,5 jeśli ma to sens, a jak nie to 50-50, a z drugiej większa średnia?

Ja zrobiłem to tak...od k03 do ic jest 50 cały odcinek a wylot na 63 mm cały odcinek do przepustnicy........ Stara szkoła twierdziła od turbo do ic taka średnica jak wylot z turbo a od ic do przepustnicy średnice przepustnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, z jakich kodów silnika moge kupić tłoki z 2.0 tfsi na stokera?



Wiem że od 2.0 200ps z b7 ale jakie jeszcze ?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym fmicem to widze nie taka prosta sprawa :D przy turbo 50->ic 63,5 jeśli ma to sens, a jak nie to 50-50, a z drugiej większa średnia?

Ja zrobiłem to tak...od k03 do ic jest 50 cały odcinek a wylot na 63 mm cały odcinek do przepustnicy........ Stara szkoła twierdziła od turbo do ic taka średnica jak wylot z turbo a od ic do przepustnicy średnice przepustnicy
Moim skromnym zdaniem nic tym nie ugrasz, całość robisz na 63mm i jest ok. Edytowane przez krzysiekvtec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaszkodzi (bo nic nie polepszy) jak srednica rury turbo-ic bedzie nawet taka sama jak wylot z turbo, zmniejsza sie niepotrzebna jeszcze na tym odcinku pojemnosc ukladu, powietrze sprezone ulega schlodzeniu dopiero w chlodnicy (i rozprezeniu) wtedy wylot z ic w strone przepustnicy bedzie jak najbardziej potrzebny o srednicy takiej jak przepustnica (wieksza tez nie ma sensu bo po co, skoro nic nie da bo dlawikiem bedzie sama przepustnica

ale wiadomo dla kogos kto to spawa, najlatwiej zrobic calosc w jednej srednicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, powiedz mi jakiego icka wkładałeś do siebie jakie wymiary.

Dlaczego ąz takie duże wtryski?

Muszę przy takich modach i normalnej jeździe dawać chłodnice oleju?

Ile ona ma rzędów i jak i jaki dałeś adapter pod filtr?

Masz jakies foty wydechu? Zależy mi żeby i mój był cichy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaszkodzi (bo nic nie polepszy) jak srednica rury turbo-ic bedzie nawet taka sama jak wylot z turbo, zmniejsza sie niepotrzebna jeszcze na tym odcinku pojemnosc ukladu, powietrze sprezone ulega schlodzeniu dopiero w chlodnicy (i rozprezeniu) wtedy wylot z ic w strone przepustnicy bedzie jak najbardziej potrzebny o srednicy takiej jak przepustnica (wieksza tez nie ma sensu bo po co, skoro nic nie da bo dlawikiem bedzie sama przepustnica

ale wiadomo dla kogos kto to spawa, najlatwiej zrobic calosc w jednej srednicy

Może i trochę w tym racji jest ale różnice w zaden sposób nie są odczuwalne co do wykonania nawet na rękę bo materiał tańszy samochód :) ja na dniach wykonam i tak całość 63mm układ wypełni się i tak szybko i tak :) w tym bardziej ze k03rs2 wleci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaszkodzi (bo nic nie polepszy) jak srednica rury turbo-ic bedzie nawet taka sama jak wylot z turbo

można też zrobić 63 z obu stron i przy turbo zastosować redukcję, przynajmniej będzie większa rura na przyszłe turbo, nie? ;)

No to podsumowując będę brał 550x230x65 czy 750x230x65 z wlotam/rurami 2,5" i będzie git?

ooo Krzysiek też takie turbo planuję w przyszłości, od gregora bierzesz? ile on za takie woła?

Edytowane przez bjoern
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaszkodzi (bo nic nie polepszy) jak srednica rury turbo-ic bedzie nawet taka sama jak wylot z turbo

można też zrobić 63 z obu stron i przy turbo zastosować redukcję, przynajmniej będzie większa rura na przyszłe turbo, nie? ;)

No to podsumowując będę brał 550x230x65 czy 750x230x65 z wlotam/rurami 2,5" i będzie git?

ooo Krzysiek też takie turbo planuję w przyszłości, od gregora bierzesz? ile on za takie woła?[/size]

Dokładnie redukcja 63/51 1.5bara i aby syczy :D turbo gregora a cenę to juz z nim sobie dogaduje nie chce za kogos cennika dawać.

Co do rdzenia masz zamiar na torze latac? A ścigać się na 1/4 raz za razem? Ze myślisz o 700x...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

750x230x65 to byłby raczej wymiar całkowity, nie? ;) no to już wiem czego szukać :) 1/4 mili kto wie :D
spoko, z tym turbo to dalszy plan ;) a on wiesz może czy przyjmuje stare turbo w rozliczeniu? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę planuję podnieść moc w swoim 1.8T. Cel to 450-500Ps Jaką turbinę założyć żeby jej potencjał był dobrze wykorzystany a przy okazji turbo wstawało z jak najniższych obrotów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej rezac wiekszą pojemność (inny silnik) ?

dasz duze turbo zeby osiagnac taka moc, a bedzie wstawalo powyzej 4 tys dopiero bo pojemnosc niewielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę innego silnika, poza tym Marcina opis zmotywował mnie do zrobienia strokera na 2.0 Co do zakładania turbo z zapasem to też takiego nie chcę bo będzie to kosztem późniejszego wstawania a ja chcę dążyć do jak najmniejszego laga.. więc te 500Ps to jest górna granica tego co chcę osiągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...