Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Ten LC dalem dla przykladu mozliwosci, ale moze kiedys bedIe potrzebne i na suchym, nie wiem na ilu KM skoncza mi sie checi na modzenie :D

Czyli 5.9 to to samo co 7.5 tylko bez map sensora, czyli dokladajac deta3 z mapem mam 7.5 ?

Szukaj wiązki i przepustnicy od AWT najprostsza sprawa z chipem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Awt na me7.5 jest na sondzie szerokopasmowej pieknie i bezpiecznie sie stroi, po co wkladac jakies osobne kompy...

Wysłane z mojego Q8HD przy użyciu Tapatalka

zgadzam się, ale z tym musze isc do kogoś, kto to mi wystroii, a te kompy od ecumastera mają bardzo fajny soft do strojenia, powiedziałbym "intuicyjny" nawet. a w zwykłym strojeniu masz rzeźbę w w jakimś winolsie czy innym edytorze heksowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w awt me7.5 a i tak sie zastanawiam nad det'em lub pełnym ecu. zawsze wtedy sam mógłbym sobie sam kręcić.. rozwaliłbym se silnik to bym se rozwalił..

ciagniesz ten temat i ciagniesz

napisalem ci, co chcesz to sobie rob, oczekujesz ze ktos ci cos doradzi a ty wraz zrobisz po swojemu co nie ? ;] to chyba ty wiesz co bedziesz chcial robic w przyszlosci, jesli sie nastawiasz na modzenie "samemu" to rob standalone i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Me 7.5 to na tyle oklepany sterownik ze mozna zrobic wszystko, nie koniecznie za mega duze piniondze.

Wysłane z mojego Q8HD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


napisalem ci, co chcesz to sobie rob, oczekujesz ze ktos ci cos doradzi a ty wraz zrobisz po swojemu co nie ? ;] to chyba ty wiesz co bedziesz chcial robic w przyszlosci, jesli sie nastawiasz na modzenie "samemu" to rob standalone i tyle

ja tylko sie dorzuciłem do dyskusji Piotrek :) także spokojnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz a jak wkoncu z tym Me 5.9? Dokładając DETa z mapsorem robię 7.5?

Właśnie myślałem nad wiazką AWT i przepustnica, ale dalej musze korzystac z tunerow bo samemu nie zawirusuje go.

Wiec jest sens do 5.9 ładowac wiazke od AWT 7.5 a i tak dokładać DETa, czy dokładając DETA robie 7.5 i mam zestaw gotowy do samodzielnego modzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem ci, co chcesz to sobie rob, oczekujesz ze ktos ci cos doradzi a ty wraz zrobisz po swojemu co nie ? ;] to chyba ty wiesz co bedziesz chcial robic w przyszlosci, jesli sie nastawiasz na modzenie "samemu" to rob standalone i tyle

ja tylko sie dorzuciłem do dyskusji Piotrek :) także spokojnie...

a spoko pomylily mi sie cytaty, ale tak czy inaczej nikt sie nie denerwuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z ciekawości, jak to jest z tą homologacją przepustnicy z ecumastera itd? z prawnego punktu widzenia, nie można tego używać i spoko, ale z polskiego, praktycznego punktu widzenia, są jakieś przeszkody w używaniu tego wszystkiego? Chodzi o to, że ten sprzęt jest 'średnio' stabilny i można się rozbić bo coś padło? Na torach raczej ciezko jest sie rozbić o drzewo na poboczu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może ile liczą złote rączki za dorobienie wszystkich przewodów w AEBie do turbo jak np TD04-19?

Czy to jest koszt bliżej 200zł czy 1000zł?

Edytowane przez Cpt.Ryan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej, nie kradnij mi pomysłu na turbo :D

w poniedziałek będę wiedział dokładnie, ale bliżej 200. chyba że o coś innego pytasz, jak cos to priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Me 7.5 to na tyle oklepany sterownik ze mozna zrobic wszystko, nie koniecznie za mega duze piniondze.

Taa... Tak oklepany, że amatorzy wiedzą o nim więcej niż większość zawodowych "tunerów" lub takich, którzy się nimi czują.

Przypadków jest wiele, ale większość nie wychodzi. :D Ruszony boost, kilka limiterów nie mających praktycznie żadnego wpływu przy danym modzie i już jest soft. :D

Wielu nie tyka zapłonu, skorygowanie AFR-u to już całkiem kuleje nie wspominając o innych mapach, a usunięcie sondy to już zazwyczaj wywalenie całej tabeli błędów bo inaczej ktoś nie umie. I taki to jest oklepany stary poczciwy ME 7.5 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, srednio inteligentny szympans potrafiby zrobic soft w 1.8t wszystko opisane juz dawno przetestowane i wrzucone do neta, wystarczy odpowiednie forum czytac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo optymistycznie myślisz i chyba nie dłubiesz w tym...

W samym tym tygodniu miałem styczność z 3 furaczami. 2 softy krajowe jeden zagraniczny. W żadnym AFR nie ruszony, tylko pobieżnie zamieszane. Najciekawsze, że to nie są jednostkowe przypadki. Najwyraźniej mało jest inteligentnych szympansów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nawet nie jestem szympansem? pszypau...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nawet nie jestem szympansem? pszypau...

Haha ja też nie, niedługo zamawiam DETa3 zobaczymy czy podołam :D

Z innej beki, czy delikatne zabawy na DECie bez AFRa moge robic bez obawy o jakies uszodzenia?

Wiadomo za jakis czas też dorzuce sonde, ale myśle czy na początek też jest ona niezbedna?

Edytowane przez Cpt.Ryan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo optymistycznie myślisz i chyba nie dłubiesz w tym...

W samym tym tygodniu miałem styczność z 3 furaczami. 2 softy krajowe jeden zagraniczny. W żadnym AFR nie ruszony, tylko pobieżnie zamieszane. Najciekawsze, że to nie są jednostkowe przypadki. Najwyraźniej mało jest inteligentnych szympansów...

grzebie w tym na własne potrzebny i też nie jeden soft widziałem po tunerach czy to za granicy czy polski, ale to nie świadczy o tym źle o sterowniku tylko o szympansach.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znacie wtryski 480cc Boscha krótkie? Nigdzie nie mogę info o nich znaleźć a ktoś sprzedaje :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


grzebie w tym na własne potrzebny i też nie jeden soft widziałem po tunerach czy to za granicy czy polski, ale to nie świadczy o tym źle o sterowniku tylko o szympansach..

Otóż to... Typowy Kowalski pojedzie tam gdzie ładny szyld i cena. Buli kasę sam nie wie za co, gdzie amator z forum zrobi mu to lepiej i taniej. :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie powiedzcie mi czy jak zrobię chipa w moim bfb:

Jest to odwracalne (tzn czy mogę wrócić do serj)?

Czy dwumas i skrzynia GJW nie wysypią się?

Na jakim paliwie to zrobić (95-98)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...