Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1. Jak najbardziej możesz wrócić do serii - tuner powinien zapisać Twój oryginalny soft.

2. Nic złego się nie stanie jeśli nie zaczniesz strzelać ze sprzęgła, itd ;)
3. Na tym, na którym zwykle jeździsz - czyli jeśli jeździsz na 95 to na takim samym rób soft.

PS. Mam identyczny zestaw jak Ty, czyli BFB w Quattro i aktualnie mam soft na 190km/290nm i... uważam że to nadal za mało :P

  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Wyświetleń 781,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Witam.

Panowie powiedzcie mi czy jak zrobię chipa w moim bfb:

Jest to odwracalne (tzn czy mogę wrócić do serj)?

Czy dwumas i skrzynia GJW nie wysypią się?

Na jakim paliwie to zrobić (95-98)?

1.Są odwracalne, zawsze można wrócić do serii.

2.Dwumas i skrzynia wytrzymują dużo więcej niż sam soft na okolice 185KM.

3.Na paliwie PB98.

Opublikowano

grzebie w tym na własne potrzebny i też nie jeden soft widziałem po tunerach czy to za granicy czy polski, ale to nie świadczy o tym źle o sterowniku tylko o szympansach..

Otóż to... Typowy Kowalski pojedzie tam gdzie ładny szyld i cena. Buli kasę sam nie wie za co, gdzie amator z forum zrobi mu to lepiej i taniej.

Racja! Mi robiło dwóch Kolegów z naszego klubu i samochody mają nalatane: b5 ciągle w rodzinie 150 tysi na wirusie i żadnych problemów, obecna 50 tysi na wirusie i żadnych problemów. Ceny sporo tańsze. Amen

Edytowane przez grubcio1980

Opublikowano

Gregor jak możesz to wytłumacz czemu na 98 i czy potem można na 95 śmigać a może coś się roz.....?

Jak jest ze spalaniem (maleje -wzrasta ile palą bfb +q po wirusie)

Gdzie w okolicach wawy zrobić (w firmie na literkę V (w wawie) znajomemu rozwalili silnik i się wypieli). a może szykować sie na wycieczkę do Jasła?

Pany pomóżcie bo im więcej czytam tym większy mam bajzel w głowie.

Opublikowano

Napisz na pw.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Hmmmm.... ciekawi mnie czemu 98 ? Czyli po np. STAGE I mam się przesiąść z 95 na 98 ?

Opublikowano

A czemu w rajdowych samochodach jest inne paliwo? Czemu trzeba dobrze jeść żeby szybko biegać? ;)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

raket fjuel może od razu lejcie..

Opublikowano

Nie te graty...

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

to od razu zapytam jak z gazem? Chyba lepiej niż 98 nawet skoro gaz ma bodajże 100oktanów? :)

Opublikowano

Gaz jest mniej kaloryczny

Opublikowano

Producent zaleca lanie PB 95 stąd nie wiem po co PB 98 ? jakie paliwo do BEX-a trzeba lać ? do rajdówek leje się wysoko oktanowe paliwo, bo na mniej by silnik "wybuchł" ( z tego co wiem) leje się ponad 100 , bo wtedy spalanie w silniku jest mniej gwałtowne.

Edytowane przez Sedrak Dan

Opublikowano

Najprostsza sprawa, co to liczba oktanowa paliwa? Odporność paliwa na spalanie detonacyjne, analogicznie im więcej oktanow tym silnik przyjmie większy zapłon a to oznacza większą moc. I tak lpg ma ponad sto oktanow dlatego można większą moc zrobić

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

No dlatego na LPG dobrze wystrojonym auto ma większą moc ale problem może być z czymś innym np EGT co z autem turbodoładowanym wiadomo jak się może skończyć ale przy tej mocy czyt do 300 HP to z gazem nie ma problemu większego, dobry wydech instalacja etc i można latać. Co do paliwa dlaczego 98? Po 1 w PL paliwo to syf zwłaszcza 95 po 2 jest bezpieczniej dla silnika mniejsze prawdopodobieństwo cofania zapłonu a zarazen większa moc (na 95 to dużo się nie ugra samym softem). Producent też zaleca lanie Castrola , w to też wierzysz ? W nowszych autach to 95 jest tylko w przypadku braku 98 ;) Soft najlepiej robić na 98 jest dostępne na większości dobrych stacjach, więc dlaczego nie? Owszem na upartego można zrobić soft 95 ale po co ? Dla kilkunastu gr na litrze ? Raczej nie tędy droga.. Co do lania 95 na sofcie pod 98, trzeba się liczyć, że moc auta może być mniejsza i zapłon może się odezwać a na dłuższą metę jazda ciągle na 95 i cofaniem zapłonu może uszkodzić motorownię.

Edytowane przez arek_cccp

Opublikowano

bardzo popularne rozwiązanie. ile chcesz zrobić?

Opublikowano

no tyle ile wyjdzie

chodzi mi o to jak to wstaje i ile czasu wytrzyma

Opublikowano

ale problem może być z czymś innym np EGT

Mam 1.8T 320 KM i lpg.

Zamontowałem sobie sondę EGT

Odczyty na BP i LPG takie same...na LPG nawet górę można podlać i zbić kilkanaście stopni nawet...

Opublikowano

Robo to napisz jak nie chcesz tu to na PW. Na jaki afr masz zrobione w ogniu, porównam z tym na jaki ja robię, u mnie na ogół na lpg często zdarza się mniejsze z racji że wyprzedzam zapłon bardziej

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

łoj....teraz z głowy nie napiszę...muszę sprawdzić...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.