Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana hamulców przednich na 312mm


Jarol

Rekomendowane odpowiedzi

Ok doczytałem.

Zatem prosze teraz o przyklepnięcie lub uzupełnienei:

Plan krótkoterminowy:

Tył:

Tarcze 255 pewnie EBC i Jarzma (czy musze szukac ori. na allegro czy mogą być też np EBC) pod standardowe zaciski, do tego klocki Ferodo (jakiej powinny być grubości?)

Plan Długoterminowy:

Przód:

Tarcze 320 lub 321 z zaciskami jarzmami i klockami.

Będzie to miało sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie potrzebna pomoc:)

Mam już prawie wszystkie graty do swapa na 320/288 z b7 2.0tfsi. Brakuje tylko osłon tarcz na tył. Dzięki uprzejmości kolegi Jarol wiem, że numery tych osłon to:

osłona tylna lewa 8E0 615 611 P

osłona tylna prawa 8E0 615 612 P

Podzwoniłem dziś po ASO i okazało się, że nie ma tego w Polsce, nawet u Kulczyka:(

Mają za to 8E0 615 611 C i 8E0 615 612 C - czy ktoś z ETKA mógłby rzucić okiem i zobaczyć czy podejdą na 288 mm z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co podałeś to wg ETKI są do A6, może i pasują ale to trza by mieć w ręckach i przymierzyć.

P.S. Ja nie wiem jakie niektórzy ASO obdzwaniają (nie Ty pierwszy), skoro ja to mogę mieć z DE za 3-4 dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja dużo części zamwiam w ASo których nie ma na stanie ale w 2-3 dni sprowadzają wszystko z DE.

Jedź do ASO i poproś żeby ci to sprowadzili na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja dużo części zamwiam w ASo których nie ma na stanie ale w 2-3 dni sprowadzają wszystko z DE.

Jedź do ASO i poproś żeby ci to sprowadzili na zamówienie.

ASO w Poznaniu (czyli siedziba jakby nie było Kulczyka) - czas oczekiwania TYDZIEŃ.....może ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zostawiłem tył seryjny..delikatnie przycięte boki tam gdzie było zwężenie.. a mam 300mm tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem zakładać nowego tematu wiec odświeżę tego chce kupić jarzma pod 312mm byłem dziś oglądać i czy mógł by mi ktoś podać wymiary zaznaczone na rysunku będę bardzo wdzięczny. sprzedawca dawał mi jarzma od A6 2,5TDI na aluminiowych zwrotnicach ale wole się upewnić jakie ma wymiary

jarzmo.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum

były gdzies wymiary jarzma na 312mm

najprosciej, podjedz do sklepu, poproś o tarcze 312mm i przymierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem zakładać nowego tematu wiec odświeżę tego chce kupić jarzma pod 312mm byłem dziś oglądać i czy mógł by mi ktoś podać wymiary zaznaczone na rysunku będę bardzo wdzięczny. sprzedawca dawał mi jarzma od A6 2,5TDI na aluminiowych zwrotnicach ale wole się upewnić jakie ma wymiary

jarzmo.jpg

Pozdrawiam

To jażmo na zdjęciu jest od B5 (stalowa zwrotnica), Tobie potrzebne jest jarzmo o większym rozstawie otworów mocujących do alu zwronicy.

Pod tym linkiem masz foto porównujące jarzma 288-312mm ( zwrotnica alu B6,B7 )

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/34864f6ebec52cbe.html

Niestety wymiarów nie pamiętam ( wymiar x jest taki sam w 288 i 312 zarówno od stalowej jak i alu zwrotnicy).

Znając wymiar x i trochę geometii można wyliczyć zgrubsza pozostałe :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jażmo na zdjęciu jest od B5 (stalowa zwrotnica), Tobie potrzebne jest jarzmo o większym rozstawie otworów mocujących do alu zwronicy.

Pod tym linkiem masz foto porównujące jarzma 288-312mm ( zwrotnica alu B6,B7 )

Zdjęcie zdjęciem, a wymiar rozstawu śrub mocujących jarzmo do zwrotnicy jak wół podany jest 145 mm. Więc to jest jarzmo do zwrotnicy aluminiowej (pod warunkiem, że w tych otworach masz w środku wykonany gwint. Obejrzyj sobie dokładnie jarzmo 312 mm pod Al zwrotnice:

http://www.ecstuning.com/Audi-B6_A4-FWD-1.8T/Braking/Big_Brake_OEM/ES2561/imagepopup.html?imgID=13284

http://www.ecstuning.com/Audi-B6_A4-FWD-1.8T/Braking/Big_Brake_OEM/ES2561/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrsob1

jak co ja mam cały komplet 312mm - tarcze, klocki, zaciski i jarzma do B6 , B7 nie tani ale w super stanie...

http://www.allegro.pl/item882220399_audi_a4_b6_b7_312mm_tarcze_klocki_jazma_zaciski.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wymiarów nie pamiętam ( wymiar x jest taki sam w 288 i 312 zarówno od stalowej jak i alu zwrotnicy).

b8c17173d8702676.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sugerujcie się wcześniejszym zdjęciem, jest tam zmieniona tylko wymiar rozstawu na aluminiową zwrotnicę, a zdjęcie przedstawia jarzmo do stalowej.

X ze zdjęcia, jest rozstawem mocowania zacisku, gdzie w przypadku obu jarzm jest taki sam, ale w stalowej jest równy z rozstawem mocowania w zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jażmo na zdjęciu jest od B5 (stalowa zwrotnica), Tobie potrzebne jest jarzmo o większym rozstawie otworów mocujących do alu zwronicy.

Pod tym linkiem masz foto porównujące jarzma 288-312mm ( zwrotnica alu B6,B7 )

Zdjęcie zdjęciem, a wymiar rozstawu śrub mocujących jarzmo do zwrotnicy jak wół podany jest 145 mm. Więc to jest jarzmo do zwrotnicy aluminiowej (pod warunkiem, że w tych otworach masz w środku wykonany gwint. Obejrzyj sobie dokładnie jarzmo 312 mm pod Al zwrotnice:

http://www.ecstuning.com/Audi-B6_A4-FWD-1.8T/Braking/Big_Brake_OEM/ES2561/imagepopup.html?imgID=13284

http://www.ecstuning.com/Audi-B6_A4-FWD-1.8T/Braking/Big_Brake_OEM/ES2561/

Toć napisałem że wymiarów nie pamiętam :> ,a na oko to jażmo jest od stalowej na stówę :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toć napisałem że wymiarów nie pamiętam :> ,a na oko to jażmo jest od stalowej na stówę :gwizdanie:

Jeśli określenie "to jarzmo" odnosi się do linku z ECS to mylisz się. Tam pokazane jest na 200% jarzmo 312 pod zwrotnicę aluminiową.

Jednak jeśli piszesz o tym co jest na tym konkretnym rysunku to masz rację - to jest jarzmo od zwrotnicy stalowej z rozstawem śrub mocujących 94 mm

jarzmo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

orientuje sie ktos czy po zmianie na 312 z b7 ori 15stki da sie upchnac jakims sposobem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

orientuje sie ktos czy po zmianie na 312 z b7 ori 15stki da sie upchnac jakims sposobem ?

:no: :no: :no:[br]Dopisany: 22 Luty 2010, 08:50_________________________________________________nie da sie 15 założyc do 312mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash: rozumiem ze zadne dystanse tu nie pomoga :mysli:

nie, musisz szukać 16''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie upewnic czy jarzma od A6 03' (zakladajac ze tarcza ma 312 mm) beda pasowaly do A4 B6(tak zeby nie zmieniac zaciskow, tylko jarzmo i tarcze). sprawdzalem w etce i generalnie maja ten sam nr 4B0615125C . ewentualnie z jaki silniki musi miec A6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...